Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Diplerdeyim

Targetlock

Deneyimli Üye
Arkadaşlar diplerdeyim.
Artık hiçbir işi tamamına erdiremiyorum. İradem çok ciddi azaldı.
Ne yapmam gerektiğini ve nasıl yapmam gerektiğini biliyorum ama disipline oturtamıyorum.
Rutinlerim yıkıldı.
Uzay boşluğunda süzülür gibiyim ve bu durumu düzeltmek istiyorum.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Sana böyle olmak yakışmıyor Target. Kendine gel.
Sen önceden mezun olmuş, nf günlüğünü kaç kişinin okuduğu, irade güçlendirmek için yaptığın planları defalarca yazmış forumun meşhur üyelerinden ve deneyimlilerinden değil misin? Üstelik tıp öğrencisiydin sanırım ;)

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Arkadaşlar diplerdeyim.
Ne yapmam gerektiğini ve nasıl yapmam gerektiğini biliyorum ama disipline oturtamıyorum.
Rutinlerim yıkıldı.
Birisi diplerdeyim dediği zaman aklıma hep Nietzsche gelir (nasıl yazılıyor lan bu adamın adı?) . Aslında herkesin bildiği "hatalarından ders al, onlar başarı merdivenlerinin basamaklarıdır." tarzı lafları , güzel bir edebi forma sokmuş ve Whatsapp durumlarında, İnstagram postlarında, Twitter gönderilerinde yerini almıştır.

“Kendi alevlerinizde yanmaya hazır olmalısınız. Önce kül olmadan kendinizi nasıl yenileyebilirsiniz?

demiştir.

Senin için sıklıkla alıştığın bir şey değil bu! Biz seni biliyoruz! Kendini yenilediğini biliyoruz. Oyunu yeni başlatıyorsun. Neden her şey bitmiş gibi davranıyorsun? "Rutinlerim yıkıldı" ne demek? Çaba sarf ettin , bir yerinden tuttun. Bir rutin elde etmiştin, neden yeniden yapamıyorsun? Ah Kahretsin! Yapamamıştın değil mi? Rutinin yıkılmıştı! O zaman bir rutini tamamen yıkmanın en kesin yolunu deneyelim, o rutini yeniden oluşturmaya çalışmamak.(!) Ya fazla zorladın kendini, yanlış yol denedin, yanlış şekilde denedin, sana uygun olmayan şekilde denedin... Bu ümitsiz halin hiç güzel değil. Zaten yolu bildiğini söylüyorsun, disiplin kelimesini ise oturtmak yukarıda sorulardan birini yanlış yaptığından olmuyordur belki de?

Son düzenleme:

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Hocam bende kumar bağımlılığımla mücadelem konusunda başarısız olup, her defansında hem maddi, maddi olan kayıp yüzünden aşırı(hayatta beni en çok maaf eden, en dibi yaşamamı istemeyip ama her defansında yapıyor olmam) beni çok yıprattı ve bende 4gün önce dibi gördüm. Şuanda karbonhidrad ve meyve şekeri dahi zevk sağlayan, şekerli yiyecekler, müzik dinlemek gibi basit eylemleri kestim ve krizlerde yaşarken doğrudan kendimle yüzleşip, düşüncelere kaçmadan veya o kriz anını bire bir yaşamamı engel olan herşeyden arındım, telefonu nadiren elime alıyorum, alsam bile zevk verebilecek hiçbir eylemi gerçekleştiemiyorum sosyal medya vs. O yaşadığım acı,zorluk aslında onu derman olarak gördüm kendime,kendimi depresif hissetmeye benliğimin bu depresif ruh haline bütün olarak bağlandım ve her an bu bağlantı ile devam etmeyi düşünüyorum,bu durum bana kriz yaşatsa bile krizi yüklü hissetmem mümkün değil zaten depresif ruh halindeyim ve bu durmda flatline geri çekilme dönemini atlatacağım ve hayattan tekrar zevk alacağım zamanların yakın olduğunu biliyorum, burada önemli olan bilinçli olarak zor olanı seçmek,rahattan kaçmak ve zamana bırakıp kendini sorunluluklarını yerine getirerek reseptörlerin iyileşmesini beklemek. Evet acı cekiyorum, evet zor ama insan uyumluluk konusunda afqptadyon süreci kısadır, yani bu zorlu duruma çalışacağım ve zamanla birden bire iyileştikden sonra o sorumluluklarmı yaparken rahat ve hayattan o basit eylemşerden zevk alacağım zaman işte buna deydi iyikine o zorluğu çekmişim diyeceğim. Önerim şu bilinçli olarak önüne çıkan fırsatlarda zor olanı seç kendini buna alıştır yapamazsan yatıda kalsan bile her farklı gelişimde zor olanı seç kaya gibi bir irade geliştireceksin inan bana ilk başlar çok zor olacakken kısa zamanda hayatının kontrolunu eline alacaksın

Targetlock

Deneyimli Üye
“Kendi alevlerinizde yanmaya hazır olmalısınız. Önce kül olmadan kendinizi nasıl yenileyebilirsiniz?

Çok doğru demiş. Çok hoşuma gitti bu söz. En şiddetli alev de insanın kendi alevi. Kendimizi yeniledikten sonra yeniden yakmak da gerekecek. Üzerimde değişik bir yorgunluk var.
Ne zaman toplarım kendimi ve ne kadar sürer bilemiyorum.

Tofita

Ay Yolcusu
Yeniden plan yap, bazen bu gibi durumlar olur, toparlan kendine negatif telkinler vermeyi bırak, düşünceler, duygular ve davranışlar birbirini etkiler eğer öldüm bittim dibe girdim dersen davranışlarında duygularında bu yönde etkilenir ancak duygular ve düşüncelerin kontrolü bizim elimizde olmadığı için sen davranışlarla ilgileneceksin, davranışlarını hedefin doğrultusunda hareket ettirirsen düşünceler duygular bu yönde evrilir, motivasyonun arada bir gelip gider yani duyguların ama sen buna takılmaz davranışlarınla kendine kanıtlarsan motivasyon gelir ama geride gidebilir bu hep böyledir kimse daima motive olmaz, bu döngü sürekli tekrarlanır bunu bilinçli olarak dene sonuçlarını görürsün.

Targetlock

Deneyimli Üye
Yeniden plan yap, bazen bu gibi durumlar olur, toparlan kendine negatif telkinler vermeyi bırak, düşünceler, duygular ve davranışlar birbirini etkiler eğer öldüm bittim dibe girdim dersen davranışlarında duygularında bu yönde etkilenir ancak duygular ve düşüncelerin kontrolü bizim elimizde olmadığı için sen davranışlarla ilgileneceksin, davranışlarını hedefin doğrultusunda hareket ettirirsen düşünceler duygular bu yönde evrilir, motivasyonun arada bir gelip gider yani duyguların ama sen buna takılmaz davranışlarınla kendine kanıtlarsan motivasyon gelir ama geride gidebilir bu hep böyledir kimse daima motive olmaz, bu döngü sürekli tekrarlanır bunu bilinçli olarak dene sonuçlarını görürsün.
Teşekkür ederim. Günlüğü güncellemem üzerine iyi geldi.

Negatif telkinler verdiğim doğru ama gerçekçi analizler yapmak uğruna bunun başıma gelmesi gerekiyordu. Belli bir süre işlerin negatif tarafına bakmak lazım. İşleri düzeltecek kadar toparlayınca planlıyor ve negatif telkinlerin hükmünü kırıyorum. Yerine 10 tane de pozitif telkin kendiliğinden geliyor.
Dediğin doğru. Aksiyon yoksa gelişim de yok.

elvas

Mars Yolcusu
Dostum sen de ben de eski sitenin mezunlarıyiz.Ben 95 li günlerde bozmuştum.Ben de senin gibi dipleri çok gördüm ama ne olursa olsun sürekli mücadele etmek önemli.Bu işin bir sistematiği var bunu uygulaman lazım en önemli konu ne boş kalmamak boş kalma sürekli bir uğraşın olursa gelme ihtimali çok düşük gelirse de sadece hayır de kendine Hayır demek çok önemli bir meziyettir.Bunu diyebildigin sürece bir sıkıntı olmaz.İki nokta çok önemli boş kalmamak ve hayır diyebilmek.Cunku nofap sadece basit bir bağımlılıktan kurtulmak değil aynı zamanda yeni bir kimlik inşa etme hareketi.Bunu yapacağız hep birlikte yeter ki vazgeçmeyin

Targetlock

Deneyimli Üye
Dostum sen de ben de eski sitenin mezunlarıyiz.Ben 95 li günlerde bozmuştum.Ben de senin gibi dipleri çok gördüm ama ne olursa olsun sürekli mücadele etmek önemli.Bu işin bir sistematiği var bunu uygulaman lazım en önemli konu ne boş kalmamak boş kalma sürekli bir uğraşın olursa gelme ihtimali çok düşük gelirse de sadece hayır de kendine Hayır demek çok önemli bir meziyettir.Bunu diyebildigin sürece bir sıkıntı olmaz.İki nokta çok önemli boş kalmamak ve hayır diyebilmek.Cunku nofap sadece basit bir bağımlılıktan kurtulmak değil aynı zamanda yeni bir kimlik inşa etme hareketi.Bunu yapacağız hep birlikte yeter ki vazgeçmeyin
Teşekkür ederim

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Birisi diplerdeyim dediği zaman aklıma hep Nietzsche gelir (nasıl yazılıyor lan bu adamın adı?) . Aslında herkesin bildiği "hatalarından ders al, onlar başarı merdivenlerinin basamaklarıdır." tarzı lafları , güzel bir edebi forma sokmuş ve Whatsapp durumlarında, İnstagram postlarında, Twitter gönderilerinde yerini almıştır.

demiştir.

Senin için sıklıkla alıştığın bir şey değil bu! Biz seni biliyoruz! Kendini yenilediğini biliyoruz. Oyunu yeni başlatıyorsun. Neden her şey bitmiş gibi davranıyorsun? "Rutinlerim yıkıldı" ne demek? Çaba sarf ettin , bir yerinden tuttun. Bir rutin elde etmiştin, neden yeniden yapamıyorsun? Ah Kahretsin! Yapamamıştın değil mi? Rutinin yıkılmıştı! O zaman bir rutini tamamen yıkmanın en kesin yolunu deneyelim, o rutini yeniden oluşturmaya çalışmamak.(!) Ya fazla zorladın kendini, yanlış yol denedin, yanlış şekilde denedin, sana uygun olmayan şekilde denedin... Bu ümitsiz halin hiç güzel değil. Zaten yolu bildiğini söylüyorsun, disiplin kelimesini ise oturtmak yukarıda sorulardan birini yanlış yaptığından olmuyordur belki de?
Nietzsche güzel demiş ama çok geriye düşünce de bunlar alışkanlık haline gelir ve ilerleme olmaz diye düşünüyorum. Yani bazen geriye düşmeler olur normaldir denir ama hata yapa yapa yapa iyice geriye düşersen ve bu normal bir geriye düşüş değil gerçek bir düşüş olursa? Tam anlatabildim mi bilmiyorum. Hani diyette derlerya bazen diyeti bozmak normaldir. İyi de bazen bozmak değil bu sık sık oluyor ve ilerleme olmuyorsa?

Savascı

Deneyimli Üye
Arkadaşlar diplerdeyim.
Rutinlerim yıkıldı.
Dostum benim böyle anlarda kullandığın bir fikir haritası var.Olay şu; Birşeyi isteyip de yapamıyorsak ve zor geliyorsa bu psikolojik bir reaksiyondur ve o zorluğu acı çekmene rağmen aştığında daha tatmin dolu hissedersin,onu ertelediğinde değil hatta bu tam tersine mevcut acıyı dahada büyütür ve birşey yapıldıkça, tekrar edildikçe kolaylaşır.İlk seferlerin zorlu olması çok doğaldır çünkü bu davranış senin psikolojik olarak alıştığının dışında kalıyor ama tekrar edildikçe bu sefer davranış alıştığın alana giriyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6