Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Diş Teli

D4redevil

Yeni Fapstronot
Yaklaşık 4 5 ay önce diş teli tedavim bitti. Dişlerim hafif öne doğru bu beni çok rahatsız ediyor. İlk çıktığında doktora söylemiştim o da bunun kemik yapısıyla alakalı olduğunu söyledi ben de tm dedim. Bir hafta sonra plakları almak için gittiğimde asistanına sormuştum o da aynı cevabı verdi. Şu sıralar çok fazla kafaya takmaya başladım konuyu başkalarının dişine çok odaklanır oldum hep kendimle kıyaslıyorum. Bugün gidip sormayı düşündüm hatta gittim de ama ne diyeceğimi bilemediğimden kapısından geri döndüm onca yolu. Desem bile ne diyecek ki en fazla tedavinin tekrar yapılmasını söyler o da şuan 18 bin falan benim sadece öndeki 4 dişimle sorunum var ilki kadar uzun olacağını sanmıyorum ama düşse düşse 8000-10000 gibi bir fiyat verir ben ilkini taksitle 7 bine yapmıştım şimdi aynı ücreti ödeyemem sizce ne yapmalıyım ? Doktorun dediği gibi kemik yapısıyla mı alakalı yoksa beni mi geçiştirdi. Bi de şöyle bi sorun var ben bunun üstüne 4 5 ay salak gibi bekledim rahatsız olsam bile sadece ilk hafta gittim sordum yine aynı cevabı verdi ben de sorgulamadan tamam dedim. Konu direkt kapandı. Diş teli takarkenki halime bakayım dedim şimdi ki kadar eğimli değil ve tel çıktıktan sonra ön iki dişimin daha büyük gözüktüğünü farkettim. Doktora gitsem ne yapar?

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Dişlerini başkalarının düzgün görünen dişleriyle değil tedavi olmadan önceki halinle kıyasla o zaman biraz daha rahatlarsın. Teller belli oranda fayda sağlıyor ama telleri çıkarınca bozulma illaki oluyor. Benim de başıma geldi bu durum ama kafaya takma kimse kimsenin dişinin milimlik eğikliğine bakmıyor. Milletin o kadar çok derdi var ki düşünecek.. emin ol sana bakmıyorlar bu konuda :)
Kendini eski halinle kıyasla

B

Brock

Misafir
Geçmiş olsun öncelikle. İçiniz rahatlayana kadar muayene olmaya devam edin bence belki doğrudur doktorun dediği belki de daha fazla masraf yaparak daha ilerde paranız olduğu bi zamanda aşılacak birşeydir.

Bunun dışında da dış görünüşünüz ve kendinizle barışmanızı öneririm. Güzellik göreceli birşey. Tabi çirkinlikte öyle. Dünyanın en güzel insanını getirin : o kişiyi iki kişi aynı güzellikte görebilir mi ? Elbet biri daha az güzel görür. Veya tam tersi.

D4redevil

Yeni Fapstronot
Dişlerini başkalarının düzgün görünen dişleriyle değil tedavi olmadan önceki halinle kıyasla o zaman biraz daha rahatlarsın. Teller belli oranda fayda sağlıyor ama telleri çıkarınca bozulma illaki oluyor. Benim de başıma geldi bu durum ama kafaya takma kimse kimsenin dişinin milimlik eğikliğine bakmıyor. Milletin o kadar çok derdi var ki düşünecek.. emin ol sana bakmıyorlar bu konuda :)
Kendini eski halinle kıyasla
Haklısın ancak dişlerim tedaviden önce düzgün olmamasına rağmen öne eğilim gibi bir problemim olduğunu hatırlamıyorum. Doktora tekrar gitmeyi düşünüyorum ama ne diyeceğimi ve neden bu kadar beklediğimi bilmiyorum. Vereceği en iyi cevap kendi hatası olduğunu kabul edip tekrar yapması ki böyle bir şey dese bile ücretsiz yapmaz en fazla biraz indirim yapıp tekrardan belli bir ücret ister. Umarım en fazla 2-3 bin ister daha üstünü karşılayamam.

D4redevil

Yeni Fapstronot
Geçmiş olsun öncelikle. İçiniz rahatlayana kadar muayene olmaya devam edin bence belki doğrudur doktorun dediği belki de daha fazla masraf yaparak daha ilerde paranız olduğu bi zamanda aşılacak birşeydir.

Bunun dışında da dış görünüşünüz ve kendinizle barışmanızı öneririm. Güzellik göreceli birşey. Tabi çirkinlikte öyle. Dünyanın en güzel insanını getirin : o kişiyi iki kişi aynı güzellikte görebilir mi ? Elbet biri daha az güzel görür. Veya tam tersi.
Normalde dış görünüşümle az da olsa barışık biriyim. Benim canımı sıkan hem para verip hem de normal dişlere sahip olamamak. Yani tel taktırmasaydım ve dişim doğuştan böyle olsaydı kafama o kadar da takmazdım.

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Haklısın ancak dişlerim tedaviden önce düzgün olmamasına rağmen öne eğilim gibi bir problemim olduğunu hatırlamıyorum. Doktora tekrar gitmeyi düşünüyorum ama ne diyeceğimi ve neden bu kadar beklediğimi bilmiyorum. Vereceği en iyi cevap kendi hatası olduğunu kabul edip tekrar yapması ki böyle bir şey dese bile ücretsiz yapmaz en fazla biraz indirim yapıp tekrardan belli bir ücret ister. Umarım en fazla 2-3 bin ister daha üstünü karşılayamam.
Bence şöyle yapılabilir, başka bir doktora gidip ortodonti tedavisi sonrası böyle bir şikayetim oluştu diye derdini anlatabilirsin. O da başka bir göz olarak sana bir şeyler söyler. Bildiğim kadarıyla ilk muayenede ücret almıyorlar bu sayede para vermemiş olursun başka doktora gittiğinde.

B

Brock

Misafir
Normalde dış görünüşümle az da olsa barışık biriyim. Benim canımı sıkan hem para verip hem de normal dişlere sahip olamamak. Yani tel taktırmasaydım ve dişim doğuştan böyle olsaydı kafama o kadar da takmazdım.
He ben yanlış anlamışım o zmn durumdanmıs pardon.Durumla barışmalısınız o zaman önerim ; yukardaki arkadaşımın yazdığı bunun için iyi bir adım olabilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6