Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Doğru Bakış Açısı

İşinize yaradı mı?

  • Evet

    Oy: 46 80.7%
  • Hayır

    Oy: 11 19.3%

  • Kullanılan toplam oy
    57

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Katılım
22 Tem 2020
Mesajlar
643
Tepki puanı
1,341
Puanları
200
Orijinal Yazar : Vesar
Tarih: Mart 28, 2020, 15:04:37
Post:
Öncellikle salgının yaşandığı bugünlerde böyle konuları konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum ama dün farkettiğim bir şey oldu ve bunu kesinlikle öğrenmenizi ve uygulamanızı istiyorum.

Başlamadan önce lütfen evden çıkmayın eğer çıkmanız gerekiyor olsa bile eve yetiştiğinizde ellerinizi iyice yıkadıktan sonra ağzınıza ve burnunuza mutlaka su çalın. Temastan kaçının. Hazırsanız asıl konumuza dönüyorum

Mastürbasyon Yapmayı İstiyor Muyum?

Şimdi dün bir olay yaşadım. 2 haftadır mast. yapmıyordum. Kendime göre stratejiler belirlemiştim ve süreç çok iyi gidiyordu. Şimdi böyle akşam saatlerinde çok güçlü bir istek geldi. Bende sesli bir şekilde kendime "Şu an ne yapmaya çalıştığının farkındayım ve bu düşündüğün asla olmayacak" dedim. Bunu birkaç kez tekrarladım. Birkaç saat sonra çok çok daha büyük bir istek geldi ve yine tekrarladım. Ama üçüncüde ise artık kafamın ısındığını hissettim ve şöyle düşündüm..

Vücudum Bana Düşman Mı Ki Bunu İstiyor?

Sorun temelde aslında. Ben sadece mast. yapma isteğimi erteliyorum. Aslında hepimiz böyle yapıyoruz. 900. güne de gelsek aslında biz mast. zevk veren bir şey olarak buluyoruz ve bunu sadece erteliyoruz. Yani aslında biz mast. yapmak istiyoruz.

Peki Neden İstiyoruz?

Çünkü zevk veriyor. Ve sonunda boşaldığımız için haz duyuyoruz. Yani penisimizi sıvazlarken zevk alıyor ve sonunda rahatlıyoruz. Peki vücut bunu neden istiyor. Aslında olay şurda kırılıyor arkadaşlar. Sizce vücudumuz bize zarar veren bir şeyi(mast. ve p**** bize zarar veriyor kalkıp bunu tartışacak değiliz) neden ister? Aslında vücudumuz bizden mast. yapmamızı istemiyor. Vücut kendine zarar vereni isterse hepimiz sıçardık. Bize gelen o istek ne biliyor musunuz? Üreme İsteği. Vücut bize türünü devam ettir mesajı yolluyor biz ise yıllardır bunu hissettikten sonra gidip mast. yaptığımız için bunu mast. isteği ile karıştırıyoruz. İnanın bana bu şekilde bilinçlenirsek sorun en temelde bitiyor.

Nasıl Bitecek?

Şimdi şey dediğinizi duyar gibiyim: Yani bunu öğrendim diyelim ama yine bağımlıyım sonuçta yapmama neden engel olsun. Sonuçta kötü olduğunu bile bile yapıyorduk. Öncellikle şöyle söyleyeyim siz ya da ben biz mast.'a bağımlı değiliz. Sadece bunu üreme isteği geldiğinde dışa vuruş biçimi olarak alışkanlık haline getirdik. İnanın bütün olay burda kırılıyor. Üreme isteği mast. kılığına bürünmüş. Böyle bir olay düşünün. Her acıktığınız da gidip yemek videoları izlediğinizi düşünün. Ve bu size artık tok olma hissi uyandırsın(çünkü mast. öyle orgazm oluyoruz sonuçta ve vücut bizi birini dölledik diye zannediyor) emin olun ki bu alışkanlık haline geldiğinde artık siz karnınız guruldadığında aaa benden video izlememi istiyor diye yorumlayacaktınız. Ama gerçek bu değil.

Hala Kafamda Canlanmadı Ne Yapacağım?

Şöyle arkadaşlar. Gelin şunu bir deniyelim. O kriz dediğimiz an geldi. Bence kriz kelimesi çok saçma. Gayet doğal bir şekilde üreme isteği geldi. Eskiden ne yapıyorduk mast. ya da fap sürecinde olduğumuz için kıvranıyorduk. Şimdi diyorum ki şöyle yapacaksınız: İstek mi geldi bunun farkına varın. Aaa vücudum benden ürememi istiyor. İki seçeneğim var partner bulmak ya da iyi partnerler bulmak için sağlam bir erkek olmak. Şu an dölleyeceğim partner yok üzgünüm vücut diyeceksiniz. Yahu kardeşim ne saçmalıyorsun dediğinizi duyar gibiyim. O zaman şöyle yapın. Çok mu artıyor bu istek farkında olun yine üreme isteği olduğunun. Ve gidin penisinizi sıvazlayın ve şunu söyleyin: Şu an ürüyorum
:))
) Gerçekten arkadaşlar gülmeyin bunu yapın. Emin olun ki aletiniz 1 cm bile kalkmaz. Buna emin olun. "Olum üremek böyle bir şey mi gerizekalı" der size. Çünkü siz davranışlarınızı öğrendiniz. İnsan davranışını çözmek hayatı çözmektir unutmayın.

Kaç Gün Sürecek?

Artık süreç diye bir şey kalmayacak buna emin olun. Çünkü şöyle düşünün 90 gün yapmadınız. Harika geliyor kulağa. Ama hala üreme isteğini mast. yapma isteği sanıyorsunuz. Ve 91. gün yine sizi tuzağa düşürebilir. Siz mast.'ı bitirmediniz sadece erteliyorsunuz çünkü. Ve 91. günün sonunda ne olacak biliyor musunuz ? Sizi gafil avlayacak. İsterseniz 900. günde olun. Çünkü kafada bitmiyor. Bitseydi insanlar çok kriz yaşıyorum demezdi. Neden bu kadar kriz sorunsalı var sanıyoruz? Ve o 91. günde mast. yaparsanız bu ne demek biliyor musunuz. Geri kalan 90 günün altında ezilmek. Çünkü bu yığınarak ilerleyen bir şey değil. En ufak bir tavizde paket olacağınız bir şey. Ve sizde bu sefer şu başlayacak: 90 gün bırakmama rağmen yine yapıyorum. Ben buna bağımlıyım. Ve özgüven paramparça arkadaşlar. Lütfen bu süreç saçmalığını bırakın ve bu metodu uygulayın. Ben size her anınızda işe yarayacak bir şey söylüyorum. Çünkü artık mast. diye bir olgu hayatınızda olmayacak. 10000. günde olan insandan bile daha önde olacaksınız kafa olarak. Çünkü onun hala argümanlarında mast. var ve bunu 10000 gün erteleyebilecek iradeye sahip. Helal olsun deriz ama en ufak tavizde babafingo yani yapacak bir şey yok. Büyük ihtimal intihar eder. Arkadaşlar biz mast. bırakamıyoruz bu şekilde lütfen kendimizi kandırmayı bırakalım. Düşünün ki biz sözde bunu bırakmayı düşünenlerin oluşturduğu bir topluluğuz ve bence süreçleri devam kişiler %5 civarında. Bundan haberi olmayıp her gün yapanları saymıyorum bile. Demek bir yerlerde hata yapıyoruz bunun farkına vardım. Yani tespit harika. PMO insana zarar veriyor. Ama biçim yanlış kıvranarak bir şey b-ı-r-a-k-ı-l-m-a-z.

Artık İstek Gelmeyecek Mi?

Ya böyle bir şey olabilir mi? İstersen 99999. gününde ol yine istek gelecek yine gelecek. Güzel bir kız gördüğünde onun ile tabi üremek isteyeceksin. Bu genlerinde kodlu bir şey emin olun. Yani nefes almak gibi doğal. Siz artık bu isteği bastırmaya çalışmayacaksınız. Yani istek gelecek kiminde çok kiminde az o da sonuçta Dna ile alakalı. Mağaradan beri böyle. İstek geldiğinde şunu yapmayacaksınız artık. Aaa üremek istiyorum gidip hemen penisimi sıvazlamalıyım. Aaaa neslimin devam etmesi için sevişen insanları seyretmeliyim (bkz. p****). Gördünüz mü hissediyor musunuz olaylar ne kadar saçma gelmeye başladı. Hee laaaann dediğinizi duyar gibiyim. Eskiden kriz geldiğinde ne yapılır felan yazılarını okurken şöyle yazanlar oluyordu: Soğuk su dökün soğuk su
:)
Şimdi bunların ne kadar saçma olduğunun farkına vardım. -30 derecede üreme isteği gelsin ve bir partneriniz olsun kar 'ın içinde döllersiniz emin olun. Bu saçmalıkları bırakın doğanıza karşı gelmeyin. Doğanızı doğru yorumlayın. Üreme isteği mast. ile karşılanacak bir şey De ğil dir!

Doğamızı Anlamak Nedir?

Bizim doğuştan reflekslerimiz vardır. Nefes almak mesela. Nefes almayı kimse bize öğretmedi. Süt emmek mesela. İşte tanrıda üremek cazip hale gelsin diye cinsel organlarımızı uyarılan bir doku ile yarattı. Ya da dna buna evrimleşti ne derseniz diyin. (Dine girmeyelim şimdi) Yani sen üreme isteği geldiğinde (lütfen cinsel istek demeyin üreme isteği altını çiziyorum üreme isteği) gidip uyarılan aletini sıvazlarsan tabiki bu sana zevk verecek. Çıkıp bir tanesi bunu inkar etsin. Ben 200000. günümdeyim sıvazladığımda zevk almıyorum diyecek olan var mı? Ben söyleyeyim O l a m a z. Artık bu dışa vurum biçimimizi değiştireceğiz. Çünkü senin doğal reflekslerin arasında penisi sıvazlamak yok buna emin ol. Biz onu alışkanlık haline getirdik. Çünkü vücut kendine zarar veren şeyi refleks haline getirmez. O bizden daha tecrübeli emin olun. Oo binlerce yıllık bir makina biz daha 20 yıllarımızı dolduramadık tam. O yüzden vücut kendine zarar veren şeyleri refleks haline getirseydi sıçardık yani.

Sonuç Olarak

Arkadaşlar toplamamız ve tekrar etmemiz gerekirse: Üreme isteği gelecek. Bu çok doğal. Biz bunu mast. yapmak olarak algılamayacağız ya da p**** izlemek olarak. Emin olun ki bu yazı bir çok şeyi değiştirecek çünkü sorunun en temeli burası. Diyelim bu metodu uygulamaya başladınız. Şu an okurken bile bıraktınız o zaman bitti gitti. Artık o argüman yok hayatınızda. Artık şöyle diyeceksiniz üreme isteğimi yanlış dışa vurdum. Ee yine mast. yapmış olmadım mı diyeceksin? Olmadın kardeşim sen farkındalıklı olarak kendine zarar veremezsin. Bu net. İnsan kendine zarar verebilmesi için kendini kandırması gerekir. Size paranızı geri vermeyeceğini bildiğiniz birine bile bile tekrar tekrar borç verir misiniz? Hayır tabikide. Ama kendiniz her defasında kandırırsanız verirsiniz arkadaşlar. Şu şekilde vermezsiniz "Ben paramı geri alamayacağımı bildiğim halde sana borç veriyorum kardeşim al" Böyle bir şey asla yapmazsınız değil mi? Çünkü bilinçli bir şekilde zarar verici hiçbir şey yapılmaz. İnsanların bu kadar farkında olun, bilinçlenin demesinin tek sebebi bu arkadaşlar. Çünkü bilinç yanlış yapmaz. Lütfen yorumlarınız ve süreç ilerleyişinizi yazmayı unutmayın. Ve mast. yok ettiğiniz(bıraktınız demiyorum yok ettiniz) için de kendinizi tebrik edin. Ve hayattaki amaçlarına yönelme ve başarılı olmanız dileğiyle...
 

Apraksi

Yeni Fapstronot
Katılım
24 Kas 2020
Mesajlar
16
Tepki puanı
19
Puanları
4
Gençler bu yazıyı okumanız için ve sordugum soru için yanıtladım .Umarım işinize yarar
 

AugustoEleven

Yeni Fapstronot
Katılım
7 Kas 2020
Mesajlar
6
Tepki puanı
17
Puanları
4
Ben de boyle dusunuyorum. Ama her krize sex istegi demek ne kadar dogru? Kriz cogunlukla bence bir problemi cozmek yerine komfor alanimizda kalmayi istemektir. Yani eger partner varsa bile her kriz ve ya her seks istegi esnasinda birlikte olmak ta bir bagimlilik.
 

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Katılım
22 Tem 2020
Mesajlar
643
Tepki puanı
1,341
Puanları
200
Ben de boyle dusunuyorum. Ama her krize sex istegi demek ne kadar dogru? Kriz cogunlukla bence bir problemi cozmek yerine komfor alanimizda kalmayi istemektir. Yani eger partner varsa bile her kriz ve ya her seks istegi esnasinda birlikte olmak ta bir bagimlilik.
Birlikte olun demiyor zaten. Üreme isteğini yanlış dışa vuruyoruz diyor. Her şeyin azı karar çoğu zarar.
 

coomonster

Ay Yolcusu
Katılım
28 Ara 2020
Mesajlar
55
Tepki puanı
70
Puanları
24
Yazılanlar gerçekten mantıklı ve doğru, bence eksik olan kısım bu olayı yaparken yüksek dopamine alışıp, düşük dopaminde kendimizi kötü hissedip zor zamanlar geçirdiğimizdir. Bu da aslında işin bağımlılık kısmı ve krizlerin en büyük sebebi. Sonuçta sigarayı bırakırken bile 2-3 hafta sarhoş gibi geziyoruz yoksunluktan dolayı. Fakat buradaki metod ilerledikten sonra özellikle 2 aydan sonra denildiği kıvama gelir ve çok etkili olup relapse yi engeller diye düşünüyorum.
 

Medby

Yeni Üye
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
4
Tepki puanı
7
Puanları
3
beyler bu yazı çok etkili
buraya başardıktan sonra dönmek istedim beyler
kafada bitince gerisi kolay
süreciniz daim olsun.
 

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Katılım
22 Tem 2020
Mesajlar
643
Tepki puanı
1,341
Puanları
200
Yazini okudum ve strese girdim. Stres deyilde kriz. Yazinjn ne demek istedigjni anladim ama praktik olarak ne yapacagim cozemedim.
Cinsel istek gelince üreme isteği olduğunu anlayacaksın. Beynin senden PMO yapmanı istemiyor. Üremeni istiyor. Eğer bir partnerin yoksa partnerinin olması için daha güçlü biri olmalısın.
 

ONKE

Yeni Fapstronot
Katılım
12 Kas 2020
Mesajlar
30
Tepki puanı
27
Puanları
19
Dostum ben şunu sormak istiyorum,kriz geldiğinde penisimizi sıvazlama ne kadar sürmeli
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst