Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Doğru Beslenme

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Beslenme günlük yaşantımızı çok etkiliyor ve iş sadece şeker yememekle bitmiyor. Ne zaman yediğimiz, ne kadar yediğimiz ve ne yediğimiz bizim için önemli sorular. Doğru beslenme nedir ne değildir konusunun konuşulması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bu başlığı açtım. Önerilerinizi, tavsiye videolarınızı ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Ayrıca kan grubuna göre beslenmenin batıl inanç ve safsata olduğuna inan biriydim. Bunun ne kadar doğru olduğunu deneyince tecrübe ettim. Kan grubuna göre bir beslenmeye bir göz atın derim.

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Başlığın konusu nasıl kan grubuna göre beslenmeye evrildi admin :) o konunun ancak terimi olabilir.

Pineapple

Yeni Fapstronot
Katılıyorum ben A kan grubuyum.Daha bitkisel ve vejetaryen tarz beslenme kan grubum için daha uygun.Bu şekilde beslendiğimde çok daha enerjik çok daha mutlu oluyorum.

emre0048

Merkür Yolcusu
Kan grubuna Göre beslenmek diye birşey yok.
Bağırsaklara mikrobiyoyataya göre beslenmek var.
Sağlıklı olmak istiyorsanız bağırsaklarınızı korumak zorundasınız.
Otoummun hastalıkların sebebi bağırsaklardır..
Geçirgen bağırsak gibi sorunlar sürekli olarak bağışıklık tepkisi yaratır.
Bir süre sonra bağışıklık kendi organlarına saldırır.

King Elessar

Mars Yolcusu
Bağırsak ikinci beynimiz adeta. Ne yiyip içtiğin o günkü verimini, çalışmanı hatta ruh hâlini bile etkiler. Kan grubuna göre beslenmeyi ilk defa duyuyorum, doğru mu ya da cidden faydalı mı bilmiyorum. Ön yargıyla yaklaşacağım ama bana göre böyle şeylere gerek yok. Vücudunu zaten neyin iyi gelip gelmediğini şu zamana kadar her erişkin birey anlamıştır az çok.

Son düzenleme:

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Kan grubuna Göre beslenmek diye birşey yok.
Bağırsaklara mikrobiyoyataya göre beslenmek var.
Sağlıklı olmak istiyorsanız bağırsaklarınızı korumak zorundasınız.
Otoummun hastalıkların sebebi bağırsaklardır..
Geçirgen bağırsak gibi sorunlar sürekli olarak bağışıklık tepkisi yaratır.
Bir süre sonra bağışıklık kendi organlarına saldırır.
Bildiğin birkaç kaynağı paylaşabilir misin dostum, maksat öğrenmek

bguven27

Yeni Üye
Ben hertürlü beslenmeyi denedim.Hem antrenör hem sporcuyum.En iyi gelen Veganlık ve Şekerden meyve bile olsa uzak durmaktı.Tabikide bunlarla beraber Fasting yapmak.Seni hem enerjik hem zihnen çok açık bir insan yapıcak.En önemlisi fasting ve az yemek yemek.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Ben hertürlü beslenmeyi denedim.Hem antrenör hem sporcuyum.En iyi gelen Veganlık ve Şekerden meyve bile olsa uzak durmaktı.Tabikide bunlarla beraber Fasting yapmak.Seni hem enerjik hem zihnen çok açık bir insan yapıcak.En önemlisi fasting ve az yemek yemek.
Vegan beslenmek iyidir ama haftada bir de olsa beyin sağlığı, büyüme v.s için, et de tüketmek gerekir. Bunun için ayrıca bir konu açacağım.

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Meyvelerden beslenmenin ne gibi bir zararı olabilir? Biraz konuyu açabilir misin? Meyvedeki şeker ile marketten aldığımız şeker aynı değil ki.

bguven27

Yeni Üye
Meyvelerden beslenmenin ne gibi bir zararı olabilir? Biraz konuyu açabilir misin? Meyvedeki şeker ile marketten aldığımız şeker aynı değil ki.
Şeker kan şekerini yükseltiyor.Hızlı sindirilip enerji verip,sonra düşüşe sebebiyet veriyor.Karaciğeri yağlandırdığı için,vücutta yağlanmaya sebep oluyor.Ani yükselişten dolayıda beyni negatif etkiliyor,dengesini bozuyor.Meyve şekeride aynı sadece doğal.Diğerleri yapay.Karaciğerde yine aynı etkiyi yapıyor.Bide ben yemeyince daha kontrollü ve iyi hissettiğim için yemiyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6