Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Döngü

TWENTYSIX

Yeni Üye
Katılım
29 Ocak 2021
Mesajlar
5
Tepki puanı
6
Puanları
14
Bugün fazla uzatmadan üzerinde düşündüğüm bir konu hakkında sizinle fikir alışverişinde bulunacağım.

Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum. Peki bu yıllar boyunca neyi değiştirdim, hayatıma ne kattım bunları yazarken düşünüyorum aynı zamanda. Tabi bomboş değil o kadar okunan sayfa izlenen video vs katkı sağladı bana.

Daha sosyal biri mi oldum hayır
Arkadaş çevrem genişledi mi hayır
Yeni bir dil mi öğrendim hayır
Kız arkadaş edindim mi hayır
Nofap uzun günler mi yaptım hayır
Telefondan kurtuldum mu hayır
Tektük fitness yapmaya çalıştım pandemi çıkana kadar 4 aylık çalışmam vardı heba oldu
Kitap okuma gayretim var bazen çok bazen hiç olmuyor
Kendi başıma tek tabanca takılan bir yapıya büründüm
Hiçbir şey mutlu etmez mi birini. Mutlu olmak için pmo yapmam gerekiyor bunu fark ettim. Beni kendine köle haline getirmiş.

Şimdi asıl konuya gelirsek burada suçlu Nofap demiyorum. Ama aynı ilaç her hastaya uymayabilir. Açayım sizin için, spor yaparsın ve nofap yapmana gerek kalmadan yoluna sokmaya başlarsın, sevdiğin işi bulursun yine yoluna girer, uzun süreli hastalıktan kurtulursun yine yoluna girer, belki birini seversin yine rayına girebilir her şey. Kesin konuşmak mümkün değil, sonuçta bunları elde edip bozanlar da var. Özet yapacak olursam, benim hayatım son 4-5 yıldır elbette değişti iyi şeyler oldu. Ama genel değerlendirme yaparsam geçmişe takılı kaldığım, nofapa takılı kaldığım, bazı yönlerimde bir gelişmenin olmadığını fark ettim. Aynı hataları yapıp farklı sonuçlar beklemekle geçirmişim. Hem kendimr hem de dışarı karşı yabancı birine dönüştüm. Herkes bana kendini çok kapattın diyor. Herkes ileri giderken ben geri gidiyorum.
 

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Katılım
22 Tem 2020
Mesajlar
643
Tepki puanı
1,341
Puanları
200
Dostum artık sana kim ne yazarsa yazsın bi farkı olmayacak. Buradan alacağın çoğu tavsiyeyi,bilgiyi hep gördün fakat icraat kısmında tökezledin. Artık sorunlar karşısında ağlamayı bırakıp çözümlere odaklanmalısın.
 

h_anil

Admin
Topluluk Yöneticisi
Katılım
11 Kas 2020
Mesajlar
108
Tepki puanı
451
Puanları
99
Konum
IC1101
Web Sitesi
dijitalkariyer.net
Seni çok iyi anlıyorum. İlk zamanlarda bende senin gibiydim. Ama atladığın ufak bir konu var. ''Nofap seni daha iyi yapmaz, senin daha iyi olman için kapıları açar." Sen bırakacaksın diye hayır dediklerinden sosyallikten, arkadaş çevreni genişletmekten, yeni bir dil öğrenmekten ve diğer hayır dediğin konulardan uzaklaşmışsın. O dönemi yaşadım bende acaba bende mi işe yaramıyor diye. Ama şunu fark ettim sosyalleşeceğime daha çok uzaklaşmışım sosyal ortamlardan. Bunu fark ettikten sonra yapmak istediklerime daha çok saldırmaya başladım ve o zaman Nofap işe yaradı. Yani demem o ki sen pmo'yu bırakacaksın diye hayır dediklerinden uzaklaşma. Dediğim gibi bende öyle bir dönem yaşadım. Sonra şunu farkettim. Pmo'yu bırakmanın gün ile alakası yok. Bırakmak bırakmaktır. İster 1 gün olsun ister 90 gün farketmez. 1 gün ile 90 gün arasında tek fark zamanla iyileşmen ve göreceğin etkiler. Şunu çok samimi söylebilirim: 90 gün boyunca pmo'dan uzaklaşıp yataktan hiç çıkmayacağıma 30 gün Pmo'dan uzaklaşırım ama ortamlara girerim kendimi geliştiririm hayattan aldığım zevke bakarım, aklımı pmo'dan uzaklaştırırım o benim için 90 günden daha kıymetli. Çünkü o zaman daha çok iyileşme sağlar beynim. Senin savaşın pmo ile değil, pmo'yu bıraktıktan sonra gelen krizlerle. Enerjini Pmo'yu bırakmak için harcama, enerjini pmo'yu bıraktıktan sonra gelen krizlerle savaşmak için harca.
 

Benözgürbiriyim

Emekli Üst Düzey Moderatör
Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
406
Tepki puanı
549
Puanları
160
Nofap seni pmoya harcadığın zaman ve enerjiden kurtarır ;kurtardığın bu enerjiyi doğru aktivitelere harcamadıktan sonra açıkçası nofapın fazla bir faydası olmuyor,son bir senede nofapten tam olarak faydalanamamızdan(sürekli konfor alanında kalma,sosyal ortamlarda bulunamama ,spor yapamama vs ) pandeinin çok büyük etkisi var o nedenle yeterince gelişim göremediğinden dolayı kendini bu kadar suçlama.Birgün bu pandemi bitecek;sen pandemi sürecinde pmodan kurtul , faydalı aktivitelere elinden geldiğince zaman ayır,yararlı alışkanlıklar edinmek için çabala pandemi bittikten sonra kimse seni tutamaz
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst