Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Dopamin Reseptörleri Ciddi Miktarda Azalırsa Ne Olur?

Kilit Nokta

Yeni Fapstronot
1-Dopamin reseptörlerimiz yüksek dopamin salgılanmalarından dolayı ciddi miktarlarda azalmaya uğrarsa neler olur?

2-Dopamin reseptörleri azaldıktan sonra tekrar iyileşme süreci ne kadar uzun olur

3-İyileşme oranı ne kadar olur?

4-İyileşme sürecinde nasıl davranmamız gerekir

Bu soruların cevaplarını biliyorsanız lütfen kaynak belirterek cevaplayınız.

Moderatörün son düzenlenenleri:
N

Narsist

Misafir
1-Dopamin reseptörlerimiz yüksek dopamin salgılanmalarından dolayı ciddi miktarlarda azalmaya uğrarsa neler olur?

2-Dopamin reseptörleri azaldıktan sonra tekrar iyileşme süreci ne kadar uzun olur

3-İyileşme oranı ne kadar olur?

4-İyileşme sürecinde nasıl davranmamız gerekir

Bu soruların cevaplarını biliyorsanız lütfen kaynak belirterek cevaplayınız.
Şunu söyleyeyim çok fazla bilgim yok ama bazı sorularını cevaplayabilirim
1-) bildiğim kadarıyla geri dönülmez nokta var ondan sonra iyileşme olmuyor veya olsa da çok az oluyor ama bu safhaya ulaşman için ciddî seneler uğraşman lazım ama bu bazı kişilerde meydana geliyor herkeste olmuyor insanlar 30 40 yaşlarında bile düzelebiliyor
2-)pmo senin reseptörlerini bir anda bitirmediği gibi nofapta senin reseptörlerini bir anda açmayacak nofapi hangi düzeyde yaptığına bağlı olarak o hız değişir
3-) ben bunu tecrübe ettiğim kadarıyla açıklayayım 2 aylık bir sürecim olmuştu eskisinden daha odaklı bir insandım ama bu daha fazla reseptörüm oldugunu göstermez hayatımdan sahte zevkleri cikardogim için beyin ders çalışmaya daha odaklı oluyir
BAna kalırsa her türlü zevkten uzak durur ibadet eder ve spor yaparsan eskisinden daha da fazla olur zevki azalırsan beyin deecbur reseptör açacak
4-) sahte zevkleri hayatından çıkart spor ve ibadet yap bunlar reseptörlerini artırır

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6