Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Dopamin-Takinti

Ayberk_topalgluu

Yeni Üye
Katılım
6 Kas 2023
Mesajlar
24
Tepki puanı
7
Puanları
3
Uzun Araştırmalar Yaptım Bende Takıntı Var Saçma Sapan Şeyleri Takıyorum Ve Anlamsız Olsada Gitmiyor Bunun Biyolojik Olarak Dopamin Mast Alakalı Diye Düşünüyorum.Dopamin Beyinde İletim Yapan Birşey.Mantiken Uzun Vadede Mast Porno Reseptörleri Kapatıyor Beyin Dopamin Alamıyor 100 Reseptör Varsa 1 Reseptör Kaldı Diyelim Beyin İletim Nörotransmitteri Olmuyor İletim Zayıflıyor Ve İstemesekde Birşeyler Kafaya Takiliyor Sizce Mantiklimi Bu ? Böyle Birşey Olabilirmi ? Devre gibi düşünün az algılanan dopamin=Beyin Devresi Tamamlanmıyor=Bozukluk
 

surec

Merkür Yolcusu
Katılım
18 Eyl 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
197
Puanları
58
hocam belli oranda okb var sanırsam sizde de bende de var bu hastalık yıllardır. bazen artıyor özellikle zor zamanlarda
 

random

Ay Yolcusu
Katılım
16 Tem 2023
Mesajlar
51
Tepki puanı
67
Puanları
21
Merhabalar, öncelikle takıntınız için bir uzmana danışmanız daha iyi olacaktır. İkincisi olarak yıllardır benimde bir çok takıntım oldu ve halada bazıları duruyor, artık onlarla beraber yaşamaya alıştım diyebilirim. Bir takıntım uzun bir süre ortadan kaybolmuştu ama o takıntımı bana hatırlatan bir olay yaşadıktan sonra o takıntım geri geldi ve yine uzun bir süredir benimle. Tecrübelerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki dopamin reseptörlerinin takıntılar üzerinde kesin bir etkisi var. Ancak herşeyi dopamin reseptörlerine bağlamamanız lazım. Kendiniz de takıntılarla mücadele etmelisiniz. Mücadeleden kastım takıntınızla inatlaşmak değildir, tam aksine onu akışına bırakmak, umursamamak. Ne düşünmemeye çalışmak ne de düşünüp durmak. Senin için hiçbir ehemmiyeti olmayacak bir şey olarak kodlamalısın kafanda. Diğer bir önerimse takıntın için üzülme bu takıntına önem vermene neden olur. Sağlıcakla kal
 

Oknç

Ay Yolcusu
Katılım
29 Eyl 2023
Mesajlar
72
Tepki puanı
59
Puanları
21
Arkadaşlar bu reseptörleri açmanın en iyi yolları nelerdir (pmo yapmama dışında) farklı yöntemler deneyip iyi sonuç alan arkadaşlar yazabilir mi?
 

Asd

Ay Yolcusu
Katılım
10 Eyl 2023
Mesajlar
102
Tepki puanı
66
Puanları
31
Pmo nun mutlaka etkisi vardır ancak sizde sorunun kaynağı psikiyatrik görünüyor. En yakın zamanda bir psikiyatra başvurmanızı tavsiye ederim.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst