Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Düşünceden Kurtulmak Bilinci Yenilemek

hakansalmn

Yeni Fapstronot
Forumda yazacağım ilk yazı olduğundan dolayı bazı noktalarda eksikler ve hatalar olabilir. Başlamak istediğim yer konunun başlığı olan düşünceden kurtulmak ve bilinci yenilemek olacak neverfap sürecine başladığım zaman sanki yaşama ve kendime karşı bir taviz olumlu bir şey olarak görülen haz düşüncesinden kopuş olarak kötü bir ruh hali ile başlamıştım. Sürece bu aslında bilincimde olan bir şey değildi beynimde üretilen ve ruhuma ve bedenime egemen olan düşüncelerdi bunun ne demek olduğunu kısa bir örnekle açıklamak gerekirse sürece başladığımda neyi nasıl ve ne için yapmam gerektiğinden ve günlük yaşamımı nasıl ve ne şekilde planlamam gerektiğinden çok gün saymak belli bir gün sayısına gelince kendimde radikal bir değişme olacak inancıyla hareket etmek olmuştu.

Neverfapı bir yaşam tarzı olmaktan çok pratik olarak günlük yaşamda karşılaştığım sorunlara karşı bir çözüm yolu olarak görüyordum yani benim için bir amaç değil araçtı bu şekilde denklem kurulduğu zaman samimiyetsizlik ve tavizkarlık ortaya çıkmış oluyor. Sürecimin sanırım 16-17 günündeyim sanırım diyorum çünkü kaçıncı günde olduğuma artık bakmıyorum bende bir çok insan gibi daha önce bir çok kere denemiş ve süreci bozmuş birisiyim kendime dair öz eleştiri yaptığım zaman şunu fark ettim. Yaşamın içinde eriyememek bilinçten çok beyne ve düşüncelere önem vermek bunlar bende pek çok olumsuz durum yarattı. Krizler geldiğinde bu bana ait değil sadece bana hükmetmek isteyen kısa vadeli haz avcısı olan beynimin ve düşüncelerim ürünü ben beyin ve düşünceden ibaret değilim. Ben bilincim. Bilinç şuanın içinde, düşünce ve beyin ise geçmiş ve geleceğin geçmişte yaşanılan pmo hazzının tekrar şimdiye çekme çabası içindeler. Bunu engellemenin tek yolu bilincime odaklanmak şimdinin farkındalığına vararak yapmam gerekenleri yapmak, bilincim yoluyla yeniyi inşa etmek, yeni yaşamımda pmo yok. Bunun bilincinde ol geleceğe erteleme yapman gerekeni şimdi yap. Çünkü yarını yaratan bugünümüz demek oluyor.

Herkese sürecinde başarılar dilerim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
N

neurosoft

Misafir
bunun ne demek olduğunu kısa bir örnekle açıklamak gerekirse sürece başladığımda neyi nasıl ve ne için yapmam gerektiğinden ve günlük yaşamımı nasıl ve ne şekilde planlamam gerektiğinden çok gün saymak belli bir gün sayısına gelince kendimde radikal bir değişme olacak inancıyla hareket etmek olmuştu.
Gerçekten çok çok iyi ifade ettiniz. Klavyenize ve fikirlerinize sağlık. Ben de nofap ve neverfap le ilk tanışmam ve ilk süreçlerime başlamamla beraber sizin de belirttiğiniz gibi günümü amaçlarıma ve hayallerime yönelik planlamak ve dolu geçirmek yerine tamamen sıradan insanlar gibi hayatıma devam edip belirli bir gün sonrasında kendimde radikal değişiklikler olacağını sanarak gerçekten büyük bir hata yapmıştım. Bu tabii ki bir süre devam etti. Ama eninde sonunda gerçeği görmüş oldum...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6