Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

EGO

PHONEİX

Merkür Yolcusu
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
118
Tepki puanı
177
Puanları
58
Selamlar arkadaşlarım
EGO her insanın içinde bulunan bir şey, egosu çıkartılmış veya arındırılmış insan saf, temiz ve her türlü kötü davranışlardan ayrılmıştır.
Öfke, kin, yalan, kibir vs. Özellikler egoya aittir.
Bağımlılıklar, aklımızdan geçen kötü düşünceler, kendimize verdiğimiz değersizlik telkinleri, kendini kınama, rezil olma hissi, negatif düşünceler, umutsuzluk, isyan vb. durumlar da egoya aittir.
O yüzden birisi bize kötülük yaptığı zaman, kibirlendiği zaman, aldattığı zaman, öfkelendiği zaman yani egoya ait düşünce ve davranış modellerini bize karşı benimsediği ve uyguladığı zaman üzülüp canımızı sıkmamızın, öfkelenmemizin bir anlamı yok çünkü bu davranışlar kişinin kendisini bitirecek davranışlar aynı karşılığı vererek aynı pozisyona düşmenin anlamı yok
Farkındalığı geçip böyle kişileri takmayın baktınız olayları çığırından çıkarmaya başladı bu mekanizmaları anlatın yine mi olmadı aynı karşılıkta cevabını verin (Bunu son çare olarak uygulayın derim sabır anahtarımız)
Aynı şekilde geçmişte yaşadığımız ve bizim elimizde olmayan olaylara da üzülmemize ve canımızı sıkmamıza gerek yok çünkü herkes kendi egosunu arındırmak zorunda bizlik bir durum yok farkındalığı geçip bu olaylara üzülmenin de egoya ait davranış şekli olduğunu kavramalıyız ve meditasyon ve ibadetlerimizle bunu atmalıyız
Bunlara örnek olarak taciz, anne baba baskısı vs. Verilebilir
Bir de bizim egomuzun baskın olduğu durumlar vardır yani verdiğim bütün bu kötü örnekleri biz yapabiliriz
Pişman olmak önemli ve yaratıcının affetmeyi çok sevdiğini bilmemiz gerekiyor çünkü Kendimizi Kahretmemiz de egoya ait davranıştır.
Bunun farkındalığına geçtiğimizde yani herkesin sorunlu egosunun olduğunu kavradığımızda ve kendi egomuzun arındırmaya başladığımızda, bunu pratiğe dökmeye başladığımızda hiçbir sorunumuz kalmayacak ve istediklerimiz olmaya başlayacak.
Bunu farkındalığa ve uygulamaya geçiren kişi hiç kimseyle konuşmaktan çekinmez, rezil olmaktan korkmaz, yaşadıklarını dert etmez, isyan etmez, öfkelenmemeye çalışır, özgüven sorunu yaşamaz, para sıkıntısı çekmez, negatiflikten uzaktır vs...
Peki egomuzun nasıl arındırırız?
En etkili yöntem ibadetler ve meditasyondur
İstek ve arzularımızın tersini yapmaya çalışarak
Her türlü bağımlılıktan arınarak
Az uyku, az yemek ve gereksiz konuşmayarak
Korkularımızın üstüne giderek ve stresimizi kontrol ederek
Sosyal ilişkiler için çabalayarak
Hareket ederek
Sevdiğimiz işi yaparak sevmiyorsak beynimize devamlı seviyorum telkinleri vererek ve o işi yapmaya çalışarak
Arındırabiliriz belki başka yöntemler de vardır :)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst