Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ekonomi Gerçeği

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
Selam arkadaşlar bugün babamlarla alışverişe gideyim dedim Carrefour'a-1.5 yıl sonra- marketteki fiyatları görünce aglayasim geldi açıkçası.Hani biz alabiliyoruz fakat asgari ücretli aileleri düşünemiyorum.allah onlara yardım etsin söylenecek hiçbir söz yok gerçekten.Benim sorum şu şuanda 11.sinifa geçtim ve Boğaziçi üniversitesi hedefim vardı fakat Türkiye de artık okumanın değerinin kaldığını ve okunacak yerin olduğunu düşünmüyorum söylenenleri duyunca.burada veya tanıdığıniz yurtdışında okuyan birisi varmı tam burslu veya ücretsiz üniversite gibi bunların kritlerleri neler ?
(İngilizce ve JavaScript çalışıyorum şuanda eğer İngilizceyi halledebilirsem belki Almancaya başlarim ama şuanda hayal gibi)
Şimdiden çok teşekkürler.

ŞimdilikSıradanBiri

Yeni Fapstronot
Selam arkadaşlar bugün babamlarla alışverişe gideyim dedim Carrefour'a-1.5 yıl sonra- marketteki fiyatları görünce aglayasim geldi açıkçası.Hani biz alabiliyoruz fakat asgari ücretli aileleri düşünemiyorum.allah onlara yardım etsin söylenecek hiçbir söz yok gerçekten.Benim sorum şu şuanda 11.sinifa geçtim ve Boğaziçi üniversitesi hedefim vardı fakat Türkiye de artık okumanın değerinin kaldığını ve okunacak yerin olduğunu düşünmüyorum söylenenleri duyunca.burada veya tanıdığıniz yurtdışında okuyan birisi varmı tam burslu veya ücretsiz üniversite gibi bunların kritlerleri neler ?
(İngilizce ve JavaScript çalışıyorum şuanda eğer İngilizceyi halledebilirsem belki Almancaya başlarim ama şuanda hayal gibi)
Şimdiden çok teşekkürler.
SAT ve Toefl alman lazım bu ikisini de AP lerle güçlendirebilirsin. (AP dedim çünkü SAT subject ler kalktı.)

Başvurular için en iyi tarih 12drn önceki yaz.

Tabii önceden CV ni dolduracak işlerde yapmış olman lazım çünkü onlara da bakıyorlar. (uluslararası etkinlikler/kitap yazma/uluslararası yarışmalar/saygın bir makale çıkartma)

Amerika için yazdım.

Sınavlar dolar kuruna göre. Ama belli bir değerde sabit tutuyorlar yani tam dolar kuru değil ama yinede baya pahalı.

Başvurular 50 dolar (üni başına)

JavaScript çalışıyorum demişsin belki oradan da ekonomik değeri olan bir oyun çıkarsa belki olabilir ama ben bir şey söyleyemem.

Bana uyarak bir yere gitme bunlar benim araştırmalarım.

İçin rahat etmeyecekse yurt dışı danışma ofisleri var tonca her birini bir kere ara (iilk görüşme ücretsiz) sorularını sor(sistemin bugu).

Okulunda yurt dışı danışma ofisi varsa onlarla görüşmem en yararlı olur zaten tecrübeli insanlar oluyor çoğu. Benim okulumda yok :/

Ama şunu bil amerika kapitalist yani senin bir ekonomik değer üretmen lazım e biraz da farklı olman lazım.

Ama tehlikeli bir şey yapıyorsun çünkü 11 e geçeceksin bunu göze al açıkta kalma ihtimali var.

Bizim hocalarda türkiye de iyi bir yerde okuduktan sonra yurt dışına çıkmanız daha olası diyorlar. Tabi ünide kendinizi parlatacak şeyler yaparsanız.

Şuanlık tek başarabildiğim şey farklı olmak onu da ben istemedim ) :

Başarılar

N

neurosoft

Misafir
Ama şunu bil amerika kapitalist yani senin bir ekonomik değer üretmen lazım e biraz da farklı olman lazım
Çok iyi bir noktaya değinmişsiniz. Bizde herkes üni mezunu olunca Amerika da tutunmanın kolay olduğunu düşünüp orada refah düzeyi yüksek bir hayat hayali kuruyor. Halbuki işin kapitalizm boyutunu düşünmek lazım. ABD dediğin yer sağlık sektöründe bile kendi vatandaşlarına yardım etmeyen bir ülke. Paran yoksa sana değer verilmiyor. Çok nitelikli yetiştirmen lazım kendini ki bir konum sahibi ol o şekilde tutun.

Fapnofap

Ay Yolcusu
Neredeyse bütün varlıklı arkadaşlarım viyanada üniversite okudu ,doktor oldu ,yazılımcı oldu ,ekonomist oldu

Ancak yurtdışında yaşamak,mesleğini yapmak için illaki orada okumak zorunda değilsin (he ,okusan avantajı büyük) benim bir arkadaşım boğaziçi bilgisayar mühendisliği okudu.suan google da çalışıyor.baska biri yine boğaziçi makine müh okudu,amerikada çalışıyor, yuksek lisans yapıyor.

Önemli olan bilinçli olman.gerisi gelir bir şekilde.

ŞimdilikSıradanBiri

Yeni Fapstronot
SAT ve Toefl alman lazım bu ikisini de AP lerle güçlendirebilirsin. (AP dedim çünkü SAT subject ler kalktı.)

Başvurular için en iyi tarih 12drn önceki yaz.

Tabii önceden CV ni dolduracak işlerde yapmış olman lazım çünkü onlara da bakıyorlar. (uluslararası etkinlikler/kitap yazma/uluslararası yarışmalar/saygın bir makale çıkartma)

Amerika için yazdım.

Sınavlar dolar kuruna göre. Ama belli bir değerde sabit tutuyorlar yani tam dolar kuru değil ama yinede baya pahalı.

Başvurular 50 dolar (üni başına)

JavaScript çalışıyorum demişsin belki oradan da ekonomik değeri olan bir oyun çıkarsa belki olabilir ama ben bir şey söyleyemem.

Bana uyarak bir yere gitme bunlar benim araştırmalarım.

İçin rahat etmeyecekse yurt dışı danışma ofisleri var tonca her birini bir kere ara (iilk görüşme ücretsiz) sorularını sor(sistemin bugu).

Okulunda yurt dışı danışma ofisi varsa onlarla görüşmem en yararlı olur zaten tecrübeli insanlar oluyor çoğu. Benim okulumda yok :/

Ama şunu bil amerika kapitalist yani senin bir ekonomik değer üretmen lazım e biraz da farklı olman lazım.

Ama tehlikeli bir şey yapıyorsun çünkü 11 e geçeceksin bunu göze al açıkta kalma ihtimali var.

Bizim hocalarda türkiye de iyi bir yerde okuduktan sonra yurt dışına çıkmanız daha olası diyorlar. Tabi ünide kendinizi parlatacak şeyler yaparsanız.

Şuanlık tek başarabildiğim şey farklı olmak onu da ben istemedim ) :

Başarılar
Edit: Kazandığım burs sayende bir yerde kısa da olsa eğitim alma hakkı kazanmıştım şimdi burada eğitim alırken fark ettim de statüsü yüksek kişilerle kapışmamız aşırı zor ya da imkansız. abi adamlar hazırlıkla başlıyorlar istedikleri dersleri seçip sadece onlara yönelik çalışıp yabancı sınavlara giriyorlarmış. Bu süre zarfında da çoğu eğitime katılıp ( benim katıldığım dahil) belge toplayıp cv lerini doldurıyorlsrmış. Sana çabalama demeyeceğim ama benim şevkim fena halde kırıldı.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Türkiye’de iyi üniversitelerin eğitimi gerçekten iyi, bence Türkiye’de kalman daha mantıklı olur aşırı zengin değilseniz. Bizim başarısızlığımız şu: ODTÜ ile mesela korenin kötü üniversitesini karşılaştırdığın zaman o kötü üniversitede bile çok daha fazla laboratuvar ve deney desteği var ve bu gerçekten 100 kata yakın. Eğitim olarak ODTÜ gibi üniversiteler tabiki Harvard kadar iyi olamaz mesela ancak daha laboratuvar ortamı bile sağlanamıyor. Üretkenlik yok. Siyasete girmek istemem ama hükümet gerçekten mühendisleri sevmiyor. İleride hükümet değişirse üniversitelere verilen destek artacaktır ve sen o zamanlar başlayacaksın sanırım. Neden yurtdışına gitmen mantıksız olur söyleyeyim:
-Döviz nedeniyle aşırı zorlanırsın, pahalı.
-İnsanlar özellikle Avrupa’da bizi pek sevmez. Bizzat gördüm bunu. Yalnız kalırsın.
-Orada iş bulmayı bırak okuduğun bölümde bile özel bir ilgi göremezsin. İş bulursan bunlar hep basit işler olur. Ne yani ABD kendi savunma sanayisine yabancı insan mı sokacak?
-Eğer başaramazsan direkt açıkta kalma ihtimalin var.

Yani girdiğin üniversite Cambridge, Harvard falan değilse değmeyecek buna emin ol. Benim tavsiyem şu: Türkiye’de iyi bir üniversite kazanıp öğrenci değişim programıyla 1 sene belki de daha fazla Avrupa’ya gidebilirsin. Şu an 2 tanıdığım bu yolla yurtdışına yerleştiler ve hayat standartları çok çok iyi, düzenlerini kolay kurdular. Tabi buradaki üniversiteler sana çok imkan sağlayamayacak ama eğitimleri teoride çok iyi.

ŞimdilikSıradanBiri

Yeni Fapstronot
Türkiye’de iyi üniversitelerin eğitimi gerçekten iyi, bence Türkiye’de kalman daha mantıklı olur aşırı zengin değilseniz. Bizim başarısızlığımız şu: ODTÜ ile mesela korenin kötü üniversitesini karşılaştırdığın zaman o kötü üniversitede bile çok daha fazla laboratuvar ve deney desteği var ve bu gerçekten 100 kata yakın. Eğitim olarak ODTÜ gibi üniversiteler tabiki Harvard kadar iyi olamaz mesela ancak daha laboratuvar ortamı bile sağlanamıyor. Üretkenlik yok. Siyasete girmek istemem ama hükümet gerçekten mühendisleri sevmiyor. İleride hükümet değişirse üniversitelere verilen destek artacaktır ve sen o zamanlar başlayacaksın sanırım. Neden yurtdışına gitmen mantıksız olur söyleyeyim:
-Döviz nedeniyle aşırı zorlanırsın, pahalı.
-İnsanlar özellikle Avrupa’da bizi pek sevmez. Bizzat gördüm bunu. Yalnız kalırsın.
-Orada iş bulmayı bırak okuduğun bölümde bile özel bir ilgi göremezsin. İş bulursan bunlar hep basit işler olur. Ne yani ABD kendi savunma sanayisine yabancı insan mı sokacak?
-Eğer başaramazsan direkt açıkta kalma ihtimalin var.

Yani girdiğin üniversite Cambridge, Harvard falan değilse değmeyecek buna emin ol. Benim tavsiyem şu: Türkiye’de iyi bir üniversite kazanıp öğrenci değişim programıyla 1 sene belki de daha fazla Avrupa’ya gidebilirsin. Şu an 2 tanıdığım bu yolla yurtdışına yerleştiler ve hayat standartları çok çok iyi, düzenlerini kolay kurdular. Tabi buradaki üniversiteler sana çok imkan sağlayamayacak ama eğitimleri teoride çok iyi.
İstediğim bölümün Türkiye de değeri yok (her beş kişiden biri girebiyor) ve evet zengin değiliz. Adamlar farklı dünyalardan gibi ortak noktamız yok.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
İstediğim bölümün Türkiye de değeri yok (her beş kişiden biri girebiyor) ve evet zengin değiliz. Adamlar farklı dünyalardan gibi ortak noktamız yok.
Yandaş olmayana ekmek yok maalesef. Eğitimleri gerçekten iyi ama sorular verilmese daha iyi olacak.

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
Azim varsa herşey olur hocam kimsenin kimseden farkı yok disiplin ve azim varsa herşey gelir.bende 5 gün önceye kadar Boğaziçi istiyordum deliler gibi fakat canımız hükümetimiz bütün üniversitelerimizin içinden geçtiğinden mütevellit bu ülke hakkında pek bir ümidim yok en basiti ne kadar kötü olduğumuzun kanıtı 20 yıl önce Boğaziçi ilk 200 deyken simdi 700 kusur de resmen hakarettir ya bu türklere.hadi Türkiye'de okudum iş buldugumu varsayıyorum ekonomik durum belli değil aslında belli çünkü ülkede satılacak yer kalmadığından dolayı su 2 3 ay sonra iyice cokecegiz çünkü turizm bitiyor. Ben sadece dil ve yazılım calisacagim.sosyal yönlerimin kuvvetli olduğunu düşünüyorum puanlı satranç oyuncusuyum elektro gitar çalıyorum fitnessla ilgileniyorum. Dediklerine göre harvarda ve diğer üniversiteler sosyallige çok önem veriyormuş kendine birşey katmaya daha doğrusu. İngilizceyi ve bir yazılım dilini söksem bir sansimin olduğunu düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6