Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

En az meditasyon kadar rahatlatıcı bir aktivite

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Farkında olmadan yıllardır kullandığım ve az önce fark ettiğim aktivitem. Ilık duşta kendinle konuşmak. Fazlaca meditasyon yaptım yüz saatten fazla hem de, ama hiç ısınamadım. Bozuk bitkin bir psikolojiyle girdiğim duştan kendimi severek enerjik ve motive bir şekilde çıktım. Su gerçekten üzerinizdeki ölü toprağını ve kötü enerjiyi alıyor arkadaşlar. İnsan gerçekten yaşadığını hissediyor, kasları gevşiyor, rahatlıyor yani. Bir de bunun yanında kendinizle konuşup, gelecekte yapacağınız şeyleri hayal edip kendinizi motive ederseniz her gün ilk gün motivasyonuna ulaşabileceğinize inanıyorum. En uzun sürecimde her gün duş alırdım, çok sağlıklı olmasa da fazlaca etkili bir yöntem. Sonuçta her gün deriye sabun şampuan vs deymesi sıkıntı diye düşünüyorum. Her neyse şimdi bu etkinin neden ve nasıl sağlandığına bakalım.

Arkadaşlar, meditasyon yahut medidatif hal dediğimiz şey insanın rahatladığı, stresten uzak durduğu ve beyninin dinlendiği haldir. Bunu uzun yolda araba sürerken, yatakta öylece yatarken, duşta yahut sizi rahatlatıp düşünmek zorunda bırakmayan her aktivitede yaşarsınız. Meditasyonda ''olumlama'' denilen telkinler vardır. Ben bu isimden pek hoşlanmıyorum o yüzden pozitif telkin diyeceğim. Rahatlamış, açık ve güvende olan beyninizle yapmak, gerçekleştirmek istediğiniz hayalleri kurduğunuzda ona daha çok yaklaşırsınız, beyninizde oluşur ve nasıl gerçekleşeceğini beyniniz sizin için arka planda düşünür. Hani durup dururken bir fikir gelir ya yahut bir sorunu çözemezsiniz ansızın çözümü gelir. İşte olay aslında beynin arka planda onu çözümlemesi. Hedefini hayal et, gözünde canlandır derler. Sebebi tam olarak bu işte. Bir de bu aktivite sırasında kendinize pozitif telkin verirseniz beyin buna inanır ve gerçekten öyle düşünür. Sizi motive eden sözler söylemeniz dediğim etkiyi yaratır. Bu arada kendi kendini motive edebilmek çok önemli, çünkü motivasyon kişisel bir şeydir ve işleri kolaylaştırır. Vazgeçmeye yaklaştığınız her anda hedefinizi hatırlayın, gözünüzde canlandırın ve kendinizi motive edin.
Ha unutmadan, normalde yazı yazmaya çok üşenen biriyim ama beynim açıldı bu kadar stresin üstüne rahatlayınca. Sağlıcakla kalın.

Hades

Satürn Yolcusu
Telkin meselesi benim plasebo konusuna benziyor. Sevdim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6