Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Erasmus Üzerine

Bozo

Yeni Fapstronot
Katılım
7 Eki 2020
Mesajlar
23
Tepki puanı
29
Puanları
14
Merhaba yoldaşlar,
uzun süredir forumda eskisi kadar aktif olamıyorum. Aslında yazacak bir şey olmadığından dolayı giresim gelmiyordu, şükür ki bir konu buldum. :)
Corana'nın başladığı dönemde sınavı kazanmış fakat ertelene ertelene ancak şubat ayında gidebildim. Erasmus'a merakı olanlar bilecek ki bu sınav İngilizce seviyenize ve ortalamanıza bağlıdır. İyi üniversitelerde bu sınavı kazanma sürecinin rekabetçi bir hal aldığını düşünüyorum. Çünkü kaliteli veya köklü olarak bildiğimiz üniversiteler bu sınavda aşırı zorlayabilmekte ve tam anlamıyla İngilizce bilen öğrenciyi gönderme hedefinde hareket etmektedirler. Ama ! Anadolu üniversiteleri olarak düşünülebileceğimiz yeni üniversitelerde ipin ucu kaçmakta ve öğrencileri zorlu bir sınava tabii tutmadan göndermektedirler ki bende bu şekilde geldim. Tabi bunu erasmus mu istiyorsun hadi git diye düşünmeyin 3-5 aylık bir çalışma ile girmiştim sınava.
Hibe mibe mevzusuna girmiyorum zaten bilindik şeyler 1-2 arama ile bulunabilir.
  • Erasmus Sınavı için tavsiyem üniversite ortalamanızı yüksek tutmaya çalışın değerlendirmenin yüzde 50'si buradan gelmektedir.
  • İngilizceyi youtube'dan bakarak bir yere getirmiştim. Kursa ise ancak bir ay gidebildim corana'dan dolayı kapanmıştı. Yok ordan buradan öğrenilmez diye düşünmeyin.
  • İngilizce sınavı ile gittiğiniz yerde İngilizce konuşan bulamayabilirsiniz. Polonya'ya gelmeden önce bunun için kendimi hazırlamıştım lakin bu kadarda fazla İngilizce bilmeyenle karşılaşacağımı tahmin etmiyordum, taksim dayıya bile denk gelmedim.
  • Parti mevzuları ise bulunduğum yerde tamamıyla sıfır bunun nedeni başta öğrenci şehri olmaması ve tamamıyla emekli şehri olmasından kaynaklanmakta bu yüzden gideceğiniz yeri iyi araştırın sonra üzülmeyin :D
  • Polonya kur olarak en zararsız Erasmus ülkelerinden biri olarak büyük avantaja sahip. Özellikle ulaşımın yüzde 50 indirimli olması sayesinde Polonya'nın içini gezmek için güzel bir olanak, hatta ülkelere bile indirimli gidebilirsiniz. Kısıtlamalara kalkarsa var bir hayalimiz :)
  • Para konusunda içkiniz sigaranız yoksa zorlanmazsınız.
Şuan aklıma gelenler bu şekilde hem günlük hem soru cevap olarak gidebilirim lakin sorularınız için öncelik google olsun :)
Süreciniz daim olsun
 

surec

Merkür Yolcusu
Katılım
18 Eyl 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
197
Puanları
58
hocam hibe yetiyor mu ? aylık masraf ne kadar ? inşallah hedefimi tutturur isem bende erasmus düşünüyorum
 

Bozo

Yeni Fapstronot
Katılım
7 Eki 2020
Mesajlar
23
Tepki puanı
29
Puanları
14
Machiavellli Geldiğim okulun herhangi bir maddi desteği olmuyor

surec Hibem yetecek gibi buraya geldiğimde geçen dönemden olan arkadaşlar vardı hibesinin bir kısmını artırarak gitmiş. bu durum gideceğin yerin olanaklarına bağlı olarak değişebilir tabi.
 

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Katılım
31 Ocak 2021
Mesajlar
101
Tepki puanı
176
Puanları
58
Acikcasi ben de dilciyim ve erasmus tabi ki hayalim. Sen nasil ogrendin ingilizceyi, tavsiyelerin neler?
 

Mental Boom

Yeni Fapstronot
Katılım
25 Ocak 2021
Mesajlar
35
Tepki puanı
30
Puanları
19
Orda çalıştın mı dil konusunda zorluk çektin mi ne kadar sure kalacaksın ve çoğu kişinin hayali erasmus üniversitelerde çok rekabet olduğunu düşünüyorum ortalama ve İngilizce dışında neler göz önünde bulunduruluyor biraz daha açarsan sevinirim
Teşekkürler
 

Ali20

Yeni Üye
Katılım
9 Ara 2020
Mesajlar
4
Tepki puanı
3
Puanları
3
Bende ingilizce hazırlık okuyorum üniversite de adım adım yazar mısın ingilizce öğrenme üzerine tavsiyelerini ve kaynaklarını?
 

Bozo

Yeni Fapstronot
Katılım
7 Eki 2020
Mesajlar
23
Tepki puanı
29
Puanları
14
@myigitdemir05 Açıkçası Ben Haluk Tatar'ın Youtube'daki eğitim setini ve Özer Kiraz'ın eğitim setini izledim. Bunun yanında Voscreen ve dualingo'dan çalıştım. Tavsiyem bolca pratik, zaten Dilci isen bir şekilde illa öğrenirsin :)

@Mental Boom Haziran sonuna kadar kalacağım (5 ay civarı). Dil konusunda mentor hocam ile ilk karşılaşmamda biraz zorluk çektim onun dışında pek zorlanmadım. Okuma, yazma, konuşma olarak ayrılıyordu hatırlamaktayım. Öyle düşünmemdeki sebep diğer ünilerin dil eğitimine önem vermelerinden geliyor, benim üninin yaptığı sınav cidden basitti. Belki de ben yanlış düşünüyorumdur. Son olarak ben teşekkür ederim.

@Ali20 Ana kaynaklarım üstte yazdıklarımdır, bunun dışında ODTÜ'nün güzel paragraf kitapları vardı gelmeden önce ona başlamıştım okuma ve anlama için faydalıydı.(Reader at Work ve More to Read)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst