Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Evde Ders Çalışamıyorum

Lefratos

Yeni Fapstronot
Son haftalarda hiç uzun sürecim olmadı, en fazla bir hafta. Genelde 3-4 gün sürüyor. Bundan bağımsız olarak evde ders çalışamıyorum yalnızlık beni tetikliyor. Kütüphaneye gidiyorum ama 19.00'da kapanıyor ve 19'dan sonraki zamanı da çöpe atmak istemiyorum. Genelde 19'dan sonra ya ders çalışmıyorum ya da odamda ders çalışmaya çalışırken krize giriyorum ve genelde bu zaman diliminde süreci bozuyorum. Evde nasıl ders çalışabilirim dostlar. Sırf bu yüzden kütüphaneye gidiyorum ve kütüphane hakkaten çok verimli. Bu konuda kıymetli görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Yalnızlık süreci bozan en büyük faktör bence yalnız olduğunuz anları minimuma indirirseniz sürecin başarı şansı inanılmaz artıyor.

ceng2022

Yeni Üye
Zinciri kırma takvimi çıkart hedef olarak, 7'den sonra 2 saat çalışma ve relapse olmamak yaz ve her gün sonunda yapınca çarpı at ama hedefini abartma zaten gün boyu yoğun bir tempoda çalışıyorsun; biraz kendinde de zaman ayırman lazım.

NightShinobi

Yeni Üye
Yapman gereken bir şey varsa bunu yap, fiziksel bir engel olmadığını ve problemin zihninde olduğunu kabul ederek söylüyorum. Ders çalışmak zihnini komfor alanından çıkarmaktır. Komfor alanında kalırsan en iyi ihtimalle geriye gitmezsin ama ilerlemek istiyorsan o alanı terkedeceksin hem de büyük bir hevesle.

Mertw

Yeni Fapstronot
Bende evde ders çalışırken krizlere giriyordum. Krizlere neden girdiğini bulmaya çalış mesela ben zorlandığım konulardan soru çözünce beynim krize girip kaçmaya çalışıyordu. Eğer krize girme nedenin derslerle alakalıysa kendini zorlama küçük adımlarla ilerleme kaydet

B

Brock

Misafir
Son haftalarda hiç uzun sürecim olmadı, en fazla bir hafta. Genelde 3-4 gün sürüyor. Bundan bağımsız olarak evde ders çalışamıyorum yalnızlık beni tetikliyor. Kütüphaneye gidiyorum ama 19.00'da kapanıyor ve 19'dan sonraki zamanı da çöpe atmak istemiyorum. Genelde 19'dan sonra ya ders çalışmıyorum ya da odamda ders çalışmaya çalışırken krize giriyorum ve genelde bu zaman diliminde süreci bozuyorum. Evde nasıl ders çalışabilirim dostlar. Sırf bu yüzden kütüphaneye gidiyorum ve kütüphane hakkaten çok verimli. Bu konuda kıymetli görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Yalnızlık süreci bozan en büyük faktör bence yalnız olduğunuz anları minimuma indirirseniz sürecin başarı şansı inanılmaz artıyor.
kendimden deneyimle konuşursam ; birşeyi yapmama (fab) iradesini gösteremezseniz ; yapma iradesini hiç gösteremezsiniz. yine kendimden deneyimle konuşursam insanın asıl değerini kendi başınayken yaptıkları belirler. kendi başınayken ne kadar kendinin efendisi olursan diğer zamanlarda o kadar fazla (özgür) olursun. yine kendimden deneyimle konuşursam bütün bunları eğer hayatın anlam ve amacı olmadığını düşünürsen yapamazsın dine inanmadan , çabanın karşılığını göreceğinin-haksızlık görürsen korunacağın garantisine inancın olduğu kadar yapabilirsin , inancın kadar özgür olursun ve imkanın olur.

Moderatörün son düzenlenenleri:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6