Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Evde Yapılacak Ilginç Hobi Önerileri (Soru)

kunglao

Yeni Üye
Selamlar dostlar, bir hobi edinmekte ve uygulamakta zorlanan birisiyim. Önerilenizi beklerim.
Beynin ödül sistemimini düzeltmek için pmo yanında bunun yardımcı olacağını düşünüyorum.

BloodRien

Yoda
Çok ilginç bir soru hobi önerisi vermek tuhaf olur

pul biriktir desem yapacakmısın mesela
veya resim çiz desem
ya da spor yap

kendini gözlemle bence ne eksiğin var ne yapınca keyif alıyorum bunları birleştir

hobide bu demek
hem senin için zorlayıcı olmalı hemde kolay olmalı akış içinde zamanın nasıl geçtiğini anlamadığın şeyler olur sende bunu ne tetikliyor bunu düşün

King Elessar

Mars Yolcusu
hem senin için zorlayıcı olmalı hemde kolay olmalı akış içinde zamanın nasıl geçtiğini anlamadığın şeyler olur sende bunu ne tetikliyor bunu düşün
Bence puzzle dediğini tam olarak karşılar. Sevdiğin bir karakter, film vs. varsa onun puzzleını yapmak aşırı keyif verir. Atıyorum benim sevdiğim film; Yüzüklerin Efendisi diyelim, Orta Dünya Haritası'nın puzzleını yaparken hiç sıkılmam. Zamanın nasıl geçtiğini anlamam, tabii bu tarz şeyler kişisel zevklere dayalı. Tamamen senin ilgi alanını keşfetmen gerekiyor benimki sadece bir örnek.

oto geberik

Ay Yolcusu
Spor yapabilirsin, ufoloji ve gezegenlerle ilgilenebilirsin, tütsü satın alıp evde yakabilirsin, tütsünün eşliğinde kitap okuyabilirsin vesaire vesaire.

PhysApf23

Yeni Fapstronot
Fiziği anlamaya çalış. Daha çok mantığını anlatan az teorik kaynaklarla başla ve önerim dinamikten başlamandır. Tabi önce temel kavramları öğren vektörler gibi. Her yeni şey anlayınca insan aydınlanıyor cidden, ve yaratılışa hayran oluyor. Fizik düşünce yapını da rasyonelleştiriyor, bir farkındalık oluşturuyor. Tabii yine söylüyorum önce mantığını kavra, teori sonra ;)

shad401

Yeni Fapstronot
cardistry. ama hareketleri yapmayînca sinirin bi tık bozulabilir

absolutely

Yeni Üye
Kitap okuma, çalgı gibi sık söylenen ve bilinen hobileri geçersek evde hobi edinme namına pek bir şey kalmaz ancak bu durumda doğayı eve taşıyabilirsin. Balkonunuzu bir mini bahçeye dönüştürebilirsin, mevsimine göre bakılması basit bitki ya da sebze dikebilirsin, fasulye ya da soğan gibi. Doğayı eve taşımadan devam edelim, kendi teraryumunu yapabilirsin, yapımı zor değil ve bakımı zevkli. Teraryumuna dışarıdan hayvan bulabilirsin, bir tırtıl ya da bir böcek olabilir. İnternetten teraryum bakımı yazarak araştırabilirsin. Kendine bir defter alıp doğa koleksiyonu yapabilirsin, bu deftere yaprak, kelebek gibi doğa objeleri ekleyebilirsin. Bunların dışında dil havuzunu genişlet, bu çok konuşulan bir dil olmayabilir, önemi yok. Sağlıklı vakit geçirebileceğin ve beynini aktif tutacak bir zaman versin, yeterli olur. Örnek olarak Azerbaycan Türkçesi veya Özbekçe olabilir. Hem bize göre basit diller, hem de Türk kültürüne daha aşina yapar.

SDG

Yoda
Selamlar dostlar, bir hobi edinmekte ve uygulamakta zorlanan birisiyim. Önerilenizi beklerim.
Beynin ödül sistemimini düzeltmek için pmo yanında bunun yardımcı olacağını düşünüyorum.
Leonardo Ai den yapay zeka ile resim çizdirebilirsin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6