Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Evrim Ağacı’nın Yazısı Üzerine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

netherim

Merkür Yolcusu
Aslında bahsettiğimiz şey uzun zamandan beri dünyada olan bir şey. Cinsellik satar bu herkesce bilinir. Size bir şey söyleyeceğim hazır olun, baya bir sıkı durun hadi oradan diyeceksiniz çünkü, o salyaların akarak izlenilen erotik film oyuncuları bile kendi filmlerini izlemiyorlar. Güleceksiniz biliyorum Mesut Yar'ın programında Aydemir Akbaş'a soruyorlar kendi filminizi izliyor musunuz diye ; adam şöyle cevap verdi, ben kendi filmimi izleyecek kadar enayi miyim? Mesut Yar'da biz niye yıllardır izliyoruz senin filmlerini dedi, Aydemir Akbaş şunu söyledi ; sen enayisen banane. Yani ben onların bile izlemediğini zararlı olduklarını bildiklerini düşünüyorum. Psikolojiyi, üçüncü gözümüzü, her şeyi etkiliyor ve bunu sinsice yapıyor. O yüzden sırf iki kıza yanaşacağım diye yahut lümpen olacağım diye bu zırvaları umursamayın. O filmlerin erbabı olanlar, dipleri düşenler hepsi de bal gibi biliyor zararlarını sadece bize yansıtmıyorlar ama yine de o zararları yaşıyorlar. Malum sitede paylaşım yapmayacaksanız kendi filminizi çekmeyin ve kimseyi de izlemeyin. Eğer dayanamayıp izliyorsan ya da elin oraya gidiyorsa maalesef sisteme yenik düşmüş bir eziksin, ben de eziğim. O eskidendi simitçiden alıp izlenip ne güzel kadınmış denilen dönem, iş artık çığırından çıktı. Çok güçlü ve hayatları etkileyen dev bir sektörden bahsediyoruz. Ve kısmen legal, ülkemizde de bu sektör endirekt olarak gelişmese de merdiven altından ve teknolojinin gelişmesiyle bazı atılımlar var. Ekonomik durumlardan ve kendini kontrol edemeyen sisteme yenik düşen insanlardan dolayı çığ gibi büyüyor. Çünkü sürü psikolojisi söz konusu, herkes izlemiyor mu sonuçta ya da herkes yapmıyor mu doğal şeyler bunlar diye. Teknolojinin gelişmesiyle beraber saniyeler içinde milyonlarca içerik elimizin altında. İşin kötü tarafı bunun sonu yok. Ve maalesef bazı şirketler tarafından destekleniyor bu sektör. Hatta inanılmaz bir veri trafiği söz konusu. Şirketler bu verilerden dehşet kazanç sağlıyor. Dünya gerçekten çok iğrenç bir yere evrildi özellikle eski filmleri izlerseniz bunu fark edersiniz. O bayıla bayıla izlediğiniz sızdırılmış görüntülerin hepsi mi bir bilgisayar korsanı yahut bir tanıdık tarafından gerçekleştirildi? Bu kadar çok sızdırmaların ardı arkası kesilmeden devam etmesi ve hep yeni içeriklerin dünyada yaygınlaşması, bu durumun global bir hal alması tesadüf müdür? Bir düşünün derim.

100 kişi çıkıp 2 + 2 = 5'e eşittir dese, söyledikleri şey gerçeği değiştirmez. Evrim Ağacı neye dayanarak bunu söylemiş bilmiyorum bir de yanlarına sanki destek çıkacak biri lazım gibi ülkenin en iyi jeologlarından birini alıp -jeolojinin bu konu ile alakasını konuşmuyorum- normal bir şeymiş gibi göstermeleri beyhude bir çabadır. Online p** yaygınlaştığından beri birçok sorun ortaya çıktı. Tam olarak bilmesem de bununla ilgili psikolojik, sosyolojik ve tıbbi araştırmalar yapılmıştır diye düşünüyorum. Bu şeyin zararlı olduğu bir gerçek. Bize düşen bunu kanıtlarıyla insanlara göstermek.​

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Evrim adı üzerinde bir teori yani kanıtlanamamış bir düşünce. Bunun böyle olduğunu söyleyenleri bilim düşmanı cahiller olarak görmek de bir başka cehalet. Şahsi fikrim evrim ağacı gibi kanalları ve şahısları kanaat önderleri olarak görmemek lazım. Herkes kendisinden sorumlu arkadaşlar.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Evrim adı üzerinde bir teori yani kanıtlanamamış bir düşünce. Bunun böyle olduğunu söyleyenleri bilim düşmanı cahiller olarak görmek de bir başka cehalet. Şahsi fikrim evrim ağacı gibi kanalları ve şahısları kanaat önderleri olarak görmemek lazım. Herkes kendisinden sorumlu arkadaşlar.
Teoriler doğruluğu en yüksek olan olgulardır ve Einstein'dan sonra yasalara olan güven azalmıştır. Unutma neden Hücre Teorisi diyoruz hücreler gerçek değil mi? yapmayın bilim hakkında bilginiz olmadan konuşmayın..

neveragain

Yeni Üye
Evrim Ağacının yazısı teoride doğru olsa da pratikte uygulanabilir değil. Buradaki birçok insan fap bağımlısı. Bağımlılık demek takıntılı olmak demektir. Yani buradaki insanlar fiziksel olarak herhangi bir zarara uğramasa dahi psikolojik olarak oldukça olumsuz etkileniyorlar. Dopamin sisteminden bahsederek aşırısının zararlı olduğundan bahsedebilir ve haftada bir gibi sıklıklar size zarar vermez diyebilirler fakat aldırmayın. Bağımlılık kontrol edilebilir bir davranış değildir. Fiziken haftada bir yapıyor gibi gözükseniz de psikolojik olarak her gün henüz zamanı gelmedi diye kafanızda bağımlılıkla savaşarak zamanınızı heba edersiniz. Bu işi bırakırsanız kaybedeceğiniz hiçbir şey yok olaya bu açıdan bakın. Eminim buradaki birçok insan artık yapmaktan zevk bile almıyor tolerans geliştirmişler artık. Burası artık fap yapmayı bırakmaktan ziyade kendini geliştirmek isteyen insanların birbirine tavsiye verdiği bir ortama dönüşüyor dönüşmek zorunda. Fap yapmayı hala bırakamayan insanlara da şunu tavsiye ederim. Süreçte ilerledikçe gözünüzde fap yapmayı bırakmanın zorluklarını büyütüp elde ettiğiniz kazanımları gözünüzde küçültmeye meyilli olursunuz. Bunu yapmanızı tavsiye etmem. Ciddiyeti bırakmazsanız alışkanlıklarınız değişecektir. Sonraki süreçte de artık hayattan lezzet almaya başlayacaksınız. Çünkü fiziksel olarak uygulamadığınız için takıntılarınız sonsuza kadar devam etmeyecek. Buna ben içinizdeki canavar diyorum. Onu beslemeyin de ölsün artık :)

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Teoriler doğruluğu en yüksek olan olgulardır ve Einstein'dan sonra yasalara olan güven azalmıştır. Unutma neden Hücre Teorisi diyoruz hücreler gerçek değil mi? yapmayın bilim hakkında bilginiz olmadan konuşmayın..
Evrime inanmayanlar neden afaroz edilmeye çalışılıyor? Kanıtlanmış mı kanıtlanmamış mı ben bunu ileri sürüyorum ve kanıtlanamadığını söylüyorum. Bilimin tek hakikat olduğunu dayatmak ne kadar ahmakça.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Evrime inanmayanlar neden afaroz edilmeye çalışılıyor? Kanıtlanmış mı kanıtlanmamış mı ben bunu ileri sürüyorum ve kanıtlanamadığını söylüyorum. Bilimin tek hakikat olduğunu dayatmak ne kadar ahmakça.
Laf dalışına bir kez gireceğim ve bu konuda daha fazla mesaj göndermeyeceğim, bilgisiz bilgisiz konuşmayınız kaç tane kitap, makale vb. şey okudun da kanıtlanamaz diyorsun bu tamamen at gözlüklerini takmaktan ibaret. Aç interneti doluca makale var burada "kanıtlanamamış" demek yerine kardeşim ben buna katılmıyorum demeniz daha doğal olurdu ve buna gayet saygı duyarım.

Evrim Teorisine karşı cephe almak yeni bir şey değil bu Charles Darwin'den beri süregelen bir şey. Din ile Evrim birbiri ile çelişen olgular değildir bunu söyleyen ilahiyatçılar mevcut elinin altında internet var aç oku, araştır.

Evrime inanmayanların afaroz edilmeye çalışılmasını ilk kez görüyorum ve cümlen biraz çelişkili. Kanıtlar öne serilip dini sebeplerden ötürü ben buna inanmıyorum, katılmıyorum derseniz yobaz damgasını yersiniz sanırım bunu kastettiniz.

Son olarak daha teori, hipotez, yasa gibi kavramları bilmeden "Teoriler sadece düşünceden ibaret" , "Teoriler kanıtlanırsa yasalara dönüşür" gibi bir çıkarımınız varsa üzgünüm bu konuda gerçekten cahilsiniz. Çok basit örnekler mevcut Kök Hücre Teorisi, Hücre Teorisi, Radyoaktivite Teorisi, Kuantum Teorisi, Kütle Çekim Teorisi, Levha Tektoniği Teorisi, Gazlarda Kinetik Teori, Atom Teorisi, Olasılık Teorisi, Sayı Teorisi, Büyük Patlama Teorisi, Genel Görelilik Teorisi ve aklıma gelmeyen yüzlerce teori var.

Son olarak bir teorinin kanıtlanamadığını ileri sürüyorsanız bunu hakemli akademik makalelerle yapmanız gerek lafla olmaz bu işler yoksa her önüne gelen şu şuna kanıt olamaz bu bununla alakalı değil der ve bu iş çorbaya döner. Ayrıca bir teorinin tamamen ortadan kalkması için onlarla bağlantılı milyonlarca hipotezin tamamen yanlışlanması lazım ( açıklayarak tabii ki, işkembeden atarak değil ). Ve şunu belirtmeliyim ki eğer ki Evrim Teorisi gerçekten bir şekilde yanlışlanabilirse yeni gelecek şey yoktan var olma tarzı bir şey de olmayacak bilim bir şekilde kendini güncelleyip en doğrusunu bulacak ( burada dinlere herhangi bir hakaret yoktur, bilimin mekanizması bu yanlış anlamayınız. )

Ve evet bilime mecbursun bunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ve tek ve yegane kaynağın o. İlacı bilim sayesinde bulursun, depreme karşı sağlam ev yaparken bilimi kullanırsın, ameliyatlarda veyahut cerrahi işlemlerde tekrar bilimi kullanırsın, bindiğin araçtan kullandığın telefona kadar her şey bilimin ilerlemesi ve bunun teknolojiye yansımasıdır. Eğer başka alternatifleriniz varsa bunu burada paylaşınız biz de faydalanalım!

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Laf dalışına bir kez gireceğim ve bu konuda daha fazla mesaj göndermeyeceğim, bilgisiz bilgisiz konuşmayınız kaç tane kitap, makale vb. şey okudun da kanıtlanamaz diyorsun bu tamamen at gözlüklerini takmaktan ibaret. Aç interneti doluca makale var burada "kanıtlanamamış" demek yerine kardeşim ben buna katılmıyorum demeniz daha doğal olurdu ve buna gayet saygı duyarım.

Evrim Teorisine karşı cephe almak yeni bir şey değil bu Charles Darwin'den beri süregelen bir şey. Din ile Evrim birbiri ile çelişen olgular değildir bunu söyleyen ilahiyatçılar mevcut elinin altında internet var aç oku, araştır.

Evrime inanmayanların afaroz edilmeye çalışılmasını ilk kez görüyorum ve cümlen biraz çelişkili. Kanıtlar öne serilip dini sebeplerden ötürü ben buna inanmıyorum, katılmıyorum derseniz yobaz damgasını yersiniz sanırım bunu kastettiniz.

Son olarak daha teori, hipotez, yasa gibi kavramları bilmeden "Teoriler sadece düşünceden ibaret" , "Teoriler kanıtlanırsa yasalara dönüşür" gibi bir çıkarımınız varsa üzgünüm bu konuda gerçekten cahilsiniz. Çok basit örnekler mevcut Kök Hücre Teorisi, Hücre Teorisi, Radyoaktivite Teorisi, Kuantum Teorisi, Kütle Çekim Teorisi, Levha Tektoniği Teorisi, Gazlarda Kinetik Teori, Atom Teorisi, Olasılık Teorisi, Sayı Teorisi, Büyük Patlama Teorisi, Genel Görelilik Teorisi ve aklıma gelmeyen yüzlerce teori var.

Son olarak bir teorinin kanıtlanamadığını ileri sürüyorsanız bunu hakemli akademik makalelerle yapmanız gerek lafla olmaz bu işler yoksa her önüne gelen şu şuna kanıt olamaz bu bununla alakalı değil der ve bu iş çorbaya döner. Ayrıca bir teorinin tamamen ortadan kalkması için onlarla bağlantılı milyonlarca hipotezin tamamen yanlışlanması lazım ( açıklayarak tabii ki, işkembeden atarak değil ). Ve şunu belirtmeliyim ki eğer ki Evrim Teorisi gerçekten bir şekilde yanlışlanabilirse yeni gelecek şey yoktan var olma tarzı bir şey de olmayacak bilim bir şekilde kendini güncelleyip en doğrusunu bulacak ( burada dinlere herhangi bir hakaret yoktur, bilimin mekanizması bu yanlış anlamayınız. )

Ve evet bilime mecbursun bunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ve tek ve yegane kaynağın o. İlacı bilim sayesinde bulursun, depreme karşı sağlam ev yaparken bilimi kullanırsın, ameliyatlarda veyahut cerrahi işlemlerde tekrar bilimi kullanırsın, bindiğin araçtan kullandığın telefona kadar her şey bilimin ilerlemesi ve bunun teknolojiye yansımasıdır. Eğer başka alternatifleriniz varsa bunu burada paylaşınız biz de faydalanalım!
Yoktan var etme konusuna bilimsel açıdan bakmak benim tercihim değildir. Bilim bir hakikat ölçüsü değildir çünkü. Yoktan var edemediği için bilim bir çaresizlik içinde. din bir referans ölçütü olmaktan çıkarıldığı için ve bilime hapsedildiğiniz için at gözlüğünü takan maalesef sizsiniz. Size bol bilimli günler diliyor ve dahi üzülüyorum. umarım bilim ışığında toprak ana ve evren size eşsiz bir enerji verir ve güzel bir bilimci olursunuz.
Dini bir metni okumaktan yoksun şekildeyken burada evrimle dini ulaştıran ilahiyatçılar vs demek sizin adınıza talihsizlik. Cahillik sanırım sizde de baş göstermiş, biraz "bilim" alın.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Yoktan var etme konusuna bilimsel açıdan bakmak benim tercihim değildir. Bilim bir hakikat ölçüsü değildir çünkü. Yoktan var edemediği için bilim bir çaresizlik içinde. din bir referans ölçütü olmaktan çıkarıldığı için ve bilime hapsedildiğiniz için at gözlüğünü takan maalesef sizsiniz. Size bol bilimli günler diliyor ve dahi üzülüyorum. umarım bilim ışığında toprak ana ve evren size eşsiz bir enerji verir ve güzel bir bilimci olursunuz.
Dini bir metni okumaktan yoksun şekildeyken burada evrimle dini ulaştıran ilahiyatçılar vs demek sizin adınıza talihsizlik. Cahillik sanırım sizde de baş göstermiş, biraz "bilim" alın.
Dediğim gibi eğer kanıtlanamadığını söylüyorsanız bunu bir makale yoluyla açıklayın, saygılar iyi günler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6