Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Fapstronaut Güncesi

Enki

Satürn Yolcusu
Bir önceki günlüğü 3-4 ay önce yazmaya başlamama rağmen tekrar okurken kendimden çok utandım o yüzden silineceği için üzüldüm diyemem. Yazdıklarımın çoğu şeyin de anlık duygularımdan etkilenerek yazdığımı farkettim.Bundan dolayı sabahları günlük yazmayı alışkanlık edinmeye çalışacağım, çoğu günlük yazarı (ben de dahil) relapse olmadan bir şey yazmıyor ama yanlış bir şey bu bence. Adı üstüne günlük, gün gün yazılması gerek. Bizi dinleyen çok insan olmuyor ne bileyim ortamımızda kendi kafamızda çok insan yok veya hiç arkadaşımız yok ama burada buraya yazarak bir nevi kenidimizin arkadaşı oluyormuş gibi hissediyorum bu yüzden de olabildiğince bu günlüğü doldurmak istiyorum.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Doğru tespit, başarılar.

Enki

Satürn Yolcusu
Sabah uyanamadım
Sabah uyanamadığımdan gün gitti kafasındayım hep, çok yanlış bir düşünce aslında gün bitmiyor ki, tamam 1 2 saat geç uyandım da önümde kalan saatleri verimli harcamaya çalışsam daha mantıklı olur değil mi ?
Daha önceden de çok bahsettiğim mental yorgunluk devam ediyor. Çok gitmek istiyorum psikoloğa ama ailem geçiştiriyor biraz da ısrar etmem lazım.Bu gün bile deneme çözerken çok yorulup bıraktım gerçekten normal değil bu durum biraz acele etmem lazım sınav da yaklışyor. Ha bir de evet yaklaşıyor sınav ama ne kadar çalışrsam çalışayım olduğum yerde sayıyorum net olarak çalışmaya devam edip 10 20 net patlaması bekliyorum dediğim gibi mental yorgunluk da çok etkiliyor. Normalde tek atacağım soruyu denemede görünce yapamıyorum anca kontrol ederken filan yapabiliyorum.
bahsetmek istediğim çok şey var da şuan pek iyi hissetmiyorum yarın yazacağım hepsini

Enki

Satürn Yolcusu
Zaman çok hızlı geçiyor.
Çocukken akşamları saklanbaç oynarken birden kendimi farklı bir şehirde buldum, sınavlar kavgalar aşklar hepsi çok hızlı geçti sanki ya. Evet daha 17 yaşındayım daha hayatım yeni başlıyor gibi ama çok hızlı geçmedi mi ya her şey. Birden kendimi 70 yaşında yatak başında ölmeyi beklerken hayal ediyorum da ne bileyim abi belki yolun sonunda ölüm olduğu için yaşamın bir anlamı vardır değil mi ? Yaşamıma geri çekilip uzaktan bakınca bu yks dertler ankisyeteler hepsi çok küçük geliyor.

Enki

Satürn Yolcusu
Bu gün arkadaşımla şehir merkezine gidip kitap aldık. Ankaranın merkezini bilirsiniz belki eski yapılar ve değişik kalabalık bir ortam vardır. Gezerken kendimi yazarmış gibi hissettim ve paragraf metni yazdım kafamda. Tabii başta böyle hissediyordum da 3 durağı kaplayan otobüs kuyruğunda bekleyene kadar her şey güzel geçmişti.Herkes sinir stres birbirine saygısız.Bir yaşlıya yer veriyorum yüzüme bakıyor hani basit bir teşekkür iyi olurdu boomer ! Bir daha yaşlılara yer vermeyeceğim abi bana ne.

Enki

Satürn Yolcusu
Uyandığım gibi baş ağrıları ve yorgunluk başladı. Ders çalışmaya oturdum başım çok ağrıdı bir ağır kesici gömdüm. Şimdi biraz meditasyon yapabilirim belki iyi gelir hatta meditasyonu her gün sabah uyandığım gibi yaparsam güne daha mutlu ve dinç başlayacağımı düşünüyorum. Şimdi biraz temiz hava alıp meditasyon yapacağım ardından da programıma uygun bir şekilde ders çalışacağım hedefim 8 saat yavaş yavaş artar umarım.
Henüz ciddi bir krize girmedim 5 gün civarı oldu.
Gün sonunda yaptığım çizimler beni çok rahatlatıyor dünyadan kopup kendi kurgu dünyama giriş yapınca ister istemez sinir stres yok oluyor bunun için de ders çalışmayı erken bitirip 1-2 saat boş boş telefonda takılacağıma çizim konusunda kendimi geliştirebilirim (PP'deki karakteri ben çizdim daha iyisini çizersem değiştiririm :D )

Enki

Satürn Yolcusu
Hastaymışım ders çalışamadığım için bir tık üzüldüm ama olsun iyileşmeye bakıp daha çok ders çalışmaya bakacağım.

Enki

Satürn Yolcusu
Evet hastalığım devam etti zorlayıp 6 saat çalışabildim. İrademi zorladığımı hissediyorum birkaç ay önce olsa büyük ihtimalle yatardım. Ya sınavın yakın olması bana motivasyon veriyor ya da bu günlerde yaptığım değişiklikler(Nofap başta olmak üzere) bana irade katıyor, ikinci seçenek daha mantıklı gibi.
Dur şarkı açayım da bu gün içimi dökeyim biraz.
Yaşamımı çok iyi geçiremiyormuşum gibi hissediyorum. Ne zaman ne çevre ne de yaptığım seçimleri sürekli kendi kafamda düşünüyorum 6 yıl önce yaptığım şeyleri düşünüp kendimden utanıyorum,geçmişe çok takılı kaldım bu zamanlarda, belki de sebebi geleceği ve şimdiyi iyi göremememdedir kim bilir.
Çevre olarak da pek şanslı değilim .Çoğu arkadaşım NPC gibi kendilerinin hiçbir fikirleri yok sürekli aynı şeyleri konuşup konuşup duruyorlar, genelde aksiyon adamı ben oluyorum ortamlarda, ".... yapalım hadi"'yi ben söylüyorum, çevremdeki arkadaşlarım da 'fark etmez' diyor, en sevmediğim laf oldu bu artık abi 'fark etmez' ne ya bir fikrin olsun lan hangi dönerciye gidelim diyorum 'farketmez kanka' e hangi filme gidelim ? 'farketmez hepsini izlerim' kendim gideyim bari abi gerçekten çevremdeki sabit fikirli "yes man" insanlardan çok yoruldum, umarım kendi kafamda daha fazla insanlarla tanışabilirim. En azından kendi fikri olanlardan

Enki

Satürn Yolcusu
Dibin de dibindeyim şu an. Çok taviz verdim ama bu illet yedi bitirdi beni. Gerekli ciddiyeti göstermedim “Ya yap abi nolacak” diye diye sonunda patladım. Çalışmalarımda sıkıntı yok sadece aşırı bir şekilde baş ağrım var ve bunlar relapse olurken çoğaldı. Artık ölüm kalım meselesi kadar ciddiye alacağım ya içimdeki maymun beni hükmedecek ya da ben onu dizginleyeceğim

Enki

Satürn Yolcusu
Ayrıca başta söylediğim şeyle kendimle çelişmiş oldum normalde her gün günlük yazacaktım ama zinciri kırınca bir daha toparlayanadım.
Normalde büyük laf söylemeyi sevmem ama bu sefer bozmayacağım evet bunu daha önce de söyledim bozdum söyledim bozdum ama gerçekten bu sefer durumun ciddiyetinin farkına vardım.

B

Brock

Misafir
Bir önceki günlüğü 3-4 ay önce yazmaya başlamama rağmen tekrar okurken kendimden çok utandım o yüzden silineceği için üzüldüm diyemem. Yazdıklarımın çoğu şeyin de anlık duygularımdan etkilenerek yazdığımı farkettim.Bundan dolayı sabahları günlük yazmayı alışkanlık edinmeye çalışacağım, çoğu günlük yazarı (ben de dahil) relapse olmadan bir şey yazmıyor ama yanlış bir şey bu bence. Adı üstüne günlük, gün gün yazılması gerek. Bizi dinleyen çok insan olmuyor ne bileyim ortamımızda kendi kafamızda çok insan yok veya hiç arkadaşımız yok ama burada buraya yazarak bir nevi kenidimizin arkadaşı oluyormuş gibi hissediyorum bu yüzden de olabildiğince bu günlüğü doldurmak istiyorum.
kendini arkadas edinme kendi kendine yettığini sanma haline narsizm bencillik deniyor bizim için kendimiz pek iyi arkadaş değiliz bence

B

Brock

Misafir
Evet hastalığım devam etti zorlayıp 6 saat çalışabildim. İrademi zorladığımı hissediyorum birkaç ay önce olsa büyük ihtimalle yatardım. Ya sınavın yakın olması bana motivasyon veriyor ya da bu günlerde yaptığım değişiklikler(Nofap başta olmak üzere) bana irade katıyor, ikinci seçenek daha mantıklı gibi.
Dur şarkı açayım da bu gün içimi dökeyim biraz.
Yaşamımı çok iyi geçiremiyormuşum gibi hissediyorum. Ne zaman ne çevre ne de yaptığım seçimleri sürekli kendi kafamda düşünüyorum 6 yıl önce yaptığım şeyleri düşünüp kendimden utanıyorum,geçmişe çok takılı kaldım bu zamanlarda, belki de sebebi geleceği ve şimdiyi iyi göremememdedir kim bilir.
Çevre olarak da pek şanslı değilim .Çoğu arkadaşım NPC gibi kendilerinin hiçbir fikirleri yok sürekli aynı şeyleri konuşup konuşup duruyorlar, genelde aksiyon adamı ben oluyorum ortamlarda, ".... yapalım hadi"'yi ben söylüyorum, çevremdeki arkadaşlarım da 'fark etmez' diyor, en sevmediğim laf oldu bu artık abi 'fark etmez' ne ya bir fikrin olsun lan hangi dönerciye gidelim diyorum 'farketmez kanka' e hangi filme gidelim ? 'farketmez hepsini izlerim' kendim gideyim bari abi gerçekten çevremdeki sabit fikirli "yes man" insanlardan çok yoruldum, umarım kendi kafamda daha fazla insanlarla tanışabilirim. En azından kendi fikri olanlardan
hoczm bunu bende hep boyle dusunurum etraftaki kisiler için ama bu ne kadar gerçek

Enki

Satürn Yolcusu
hoczm bunu bende hep boyle dusunurum etraftaki kisiler için ama bu ne kadar gerçek
fikri olmayan insanlar gerçek, kendimi geliştirdikçe arkadaşlarımın sorunları daha çok gözüme batmaya başladı, tabii ki her insanın iyi kötü hataları var ama fikri olmayan sadece benim dediklerimi yapan insanlarla arkadaşlık edip zamanımı boşa harcamak istemiyorum

Enki

Satürn Yolcusu
Sınava çalışmaktan yoruldum artık, o kadar çalışmayla sinir strese değmeyen bir şey. Kazansam bile haftada en az 80 saat için 5 bin tl alan bir beyaz yakalı köle olacağım işin sonunda.zaten üniversiteyi yurtdışı kapısı olarak görüyordum haliyle gerçekten de değmeyen bir şey olduğunu geç de olsa farkedebildim ne yazık ki. Allahtan dershaneye 20k para saçmamışız yoksa daha fazla strese girerdim o kesin. Keşke bu kadar kasmasaymışım da biraz da çizime zaman ayırsaymışım. En azından kendimi geliştirip güzel sanatlar bile okuyabilirdim. Zaman, para, psikoloji,sağlık hiçbirine değmeyen bir şey sadece toplum baskısı için yaptığımız o kadar *oktan bir olay ki, allahtan ailem beni destekliyor çomar bir ailede doğsam kafayı yerdim herhalde

Tanjiro

Merkür Yolcusu
Eski halinden utanmak çocukça. Bırak kalsın. Güncelerin amacı zaten o zamanki duygularımızı hissetmek. O zaman neler hissettiğimizin kaydını almak.

Enki

Satürn Yolcusu
Forumu şimdilik bırakıyorum, geçirdiğim 1 yıl boyunca çok kaliteli insanlarla tanıştım, yazılarını okudum lakin bu yola yanlız başıma devam etme kararı alarak izninizi istiyorum.
Mezun olunca uzunca bir yazı yazıp deneyimlerimi aktarmak istiyorum 80 gün sonra görüşmek üzere

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6