Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Fitnessa Başladım Tavsiyelerinizi Bekliyorum

emre0048

Merkür Yolcusu
Merhaba şuan zayıflama aşamasındayım ve kas kütlesi koymak istiyorum.
7. Günüm aksatmadan gittim.
Beslenme konusunda çok düzenli olmasam bile sanırım vücut ilk bir kaç ay gelişiyormuş doğru mu ?
Ne önerirsiniz başka ?

BloodRien

Yoda
yeterli protein
iyi uyku
ağırlık antrenmanıysa sadece 1 1.30 saati geçme
kardiyo
haftada 1 gün ara ver
kaldırabildiğin ağırlığın %80 veya 60 ile çalış
8 tekrar çıkartabilecek şekilde yap 12 tekrar olmaya başladığında set başı ağırlık arttır
güç arttırmayı araştır güray hocayı tavsiye ederim
hareketleri doğru yap
kas zihin bağlantısı kur

hızlı kütle koymak istiyorsan temiz beslen
kirli beslenerek yapılan diyetlerin hepsi
sana kütleden çok yağ kazandıracaktır
dirty bulk şeylerine İnanma doğal sporcularda öyle bir olmuyor
yağ oranını %20yi geçirme testesteronun düşmesin
kas kazanımında dez avantaj
2.5 3 ay geçmeden program değiştirme

bu kısım önemli

sağlıklı değil ama 5 öğün yersen yüksek ihitmal hızlı büyüyeceksin
alman gerekn kalori 3000 k olsun
2 öğünde almakla 5 öğünde bunu almak çok fark eder
ama dediğim gibi sağlıklı değil
organlara gereksiz yük bindiriyor

bende kafa yorgunluğu yapıyordu işlerimi zor yapıyordum 2 öğünde indirdim

merak ettiğin sorular olursa alta yaz

Joe229

Mars Yolcusu
1. Kalori ve Makro Hesabı Yap ve Kalori/Makro Say (TDEE hesaplayıcısından günlük kalori miktarını hesapla, ona göre kilo alma veya verme hedefine göre günlük kalori miktarını belirle. Günlük, kilonun 1,5-2 katı kadar gram cinsinden protein al. Bunları bir tartı kullanıp yiyip içtiğini tartıp ölçerek say ve disiplinli bir şekilde tutturmaya çalış.)

2. Ağır Çalış

3. Kardiyonu boşlama

4. Uyku kalitene çok dikkat et ve Rest day’lerde aktif dinlenme yap

5. VE EN ÖNEMLİSİ DEVAMLILIK VE DİSİPLİN! Bunlara ne kadar uyarsan o kadar iyi olursun devamlılık ve disiplin yoksa, kocaman bir 0’sın

Antifapderneği

Merkür Yolcusu
Abi ben 2 ay gittim ve az çalışmama rağmen faydasını gördüm. Yukarıda çok faydalı şeyler yazılmış hepsine katılıyorum. Salondaki hoca ile de aranı sıkı tutarsan gelişiminde katkısı olur bence senle daha çok ilgilenir. Benim tek kafamı karıştıran konu protein tozları falandı onu bir çözemedim ama sadece fit olmak için gidiyorum diyorsan gerekli değil daha natürel bir kütlen olur

Re'lar Kvothe

Neverfap Hancısı
Abi ben 2 ay gittim ve az çalışmama rağmen faydasını gördüm. Yukarıda çok faydalı şeyler yazılmış hepsine katılıyorum. Salondaki hoca ile de aranı sıkı tutarsan gelişiminde katkısı olur bence senle daha çok ilgilenir. Benim tek kafamı karıştıran konu protein tozları falandı onu bir çözemedim ama sadece fit olmak için gidiyorum diyorsan gerekli değil daha natürel bir kütlen olur
Protein tozu tamamen saçmalık.Yetersiz besleniyorsan kullanırsın ama yine de gerçek besinin yerini tutmaz.Proteini gerçek yiyeceklerden alman daha faydalı.Protein tozunun yüzde yirmisini kullanıyorsa vücut yeşil mercimeğin yüzde yetmişini kullanıyor öyle düşün.

Eff

Yoda
Her gün salona gidilmez. Haftada 3-5 yeterlidir. Ben bir gün gidip bir gün gitmiyorum. Antreman süren 40-60 dk arası olsun. Fast food ve çöp yiyeceklerden uzak dur. Her sabah 2 haşlanmış yumurtanı ye. Anne yemeklerini göm. Zayıfsan kalori alımını arttırabilirsin. Örneğin 2 öğün yiyorsan 3'e çıkar, pilav yiyebilirsin o öğün. Yapabildiğin kadar protein almaya çalış.

bguven27

Yeni Üye
Sadece sert antrenman yap.Az yemek ye,vücudu aç bırak.Aç kalırsan testesteron artar.Yağsız ve kas kütlesi daha güzel koyarsın.Şeker tüketme.Hergün antrenmam yapabilirsin,çok daha iyi gelişirsin.İlaçlı adamları dinlemeyin,siz ilaçlı değilsiniz.Bu adamların ilaçtan beyni gidiyor,mantıklı düşünemez.O 5kg pilav yese,3günde bir antrenman yapsa bile gelişir,sen gelişemessin.12 tekrar yap 8 tekrar yap bunları önemseme,vücud bunu bilmez.Kaç kg yapıyorsan yap,kası sonuna kadar zorla,strese maruz bırak.Başka birşey yapmana gerek yok.Tek önemli şey kası gelişmeye zorlamak.Mercimek yesen bile vücud onu tüketir.

Son düzenleme:
Merhaba şuan zayıflama aşamasındayım ve kas kütlesi koymak istiyorum.
7. Günüm aksatmadan gittim.
Beslenme konusunda çok düzenli olmasam bile sanırım vücut ilk bir kaç ay gelişiyormuş doğru mu ?
Ne önerirsiniz başka ?
İlk etapta sadece zayıflamaya odaklan. İstediğin kiloya düştükten sonra kas kütlesi koymaya başlarsın. Beslenme düzenini buna göre ayarlarsın. Eğer sporda yeniysen, haftada üç gün ve full body şeklinde antrenman yapman en optimal seçenek olur. İlerleyen süreçte antrenman tarzını değiştirirsin. Birçok antrenman yöntemi var ve hangisi sana uyuyorsa ona göre düzenlemeni yaparsın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6