Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Fiziksel beğenilme arzusunun nedeni

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Insanların ortak bir özelliği de takdir edilmekten mutlu olmak, takdir edilmek için cabalamaktir biliyoruz. Fakat anlayamadığım bir olay şu ki neden günümüzde insanoğlu bu ihtiyacını sırf beğenilme için özel çaba harcayarak, giyinerek süslenerek yapıyor. Ha sevdiğin bi kız/ erkek vardır tamam ilgisini çekmek için özel bi çaba gösterirsin çünkü o senin için özeldir sende onu özel bir şekilde karşılamak istersin. Ama şu sıralar dusunuyorum ama anlayamıyorum elalemin evli barklı bir esnaf dayısı neden çok sıcak olmayan bir günde bile gömleğinin iliğini sonuna kadar acar ve müşterileri bekler? Veya niye bir kadın bebeğini yolda gezdirirken soğuk olan bir havada mevsime hiç uygun olmayan şeyler giyer? Sonra arkası kesilmeyen bir düşünceler silsilesi geliyor:Neden bizim okuldaki bazı hocalar ders anlatmaya geldikleri halde en dar pantalonu giyiyorlar,erkekler bir yerlerine baka baka 31 çeksin diye mi?? Öğrenciler demiyorum bile.Ha tabii herkesin istediğini giymeye hakkı var fakat niye böyle yapılıyor anlamıyorum sadece beğenebilmek icin mı yani ?Sizin bu konu hakkındaki düşüncelerinizi de çok merak ediyorum

None

Emekli Moderatör
Karşı cinsi etkileyip kendine çekme güdüsü aslında hayvani bir güdü; sürünün en güçlü erkeğinin bütün dişileri etkileyip onları kendine çekerek kapması gibi veya en iyi dişinin erkek hayvanları etkileyip onu elde etmeleri için ölümüne dövüşmeye zorlaması gibi. Ama insanların bu hayvani güdüyle hareket etmesinden bende rahatsız oluyorum ve doğru bulmuyorum

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Dostum bazı insanlar bunu bilinçsiz yapıyor. Yani bir amaç gütmeden yapıyor. Çünkü bazıları bunu alışkanlık haline getirmiş. Herkesin özgürdür fakat başkasının özgürlüğünü ihlal edene kadar özgürdür. Biz onları değiştiremeyiz fakat kendi düşünce ve bakış açımızı değiştirebiliriz.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Sürekli bir beğenilme ihtiyacı arzuları sebebiyle. Karşı cinsine veya hemcinsine farketmiyor. Bol ve büyük giysiler vücutta kötü göründüğü için dar ve kısa giysiler giymeye başlıyorlar ve birçok kişi böyle olduğu için sözde modaya uyduklarını zannediyorlar. Bazıları (erkek,kız) buna kendini çok kaptırıyor. Kendilerini beğendirmek veya iyi görünmek için bu harekete başlanıyor, sonra zamanla alıştığı huy edindiği için istese dahi bu hareketinden vazgeçemiyor.
Ancak dinine/ namusuna bağlı biri ise bu huyundan vazgeçmesi için güçlü bir sebep oluyor. Evlenince dahi kocası rahatsızlığını belirtmediği takdirde öyle giyinmeye devam edebiliyorlar.

Machiavellli

Mars Yolcusu
Üreme canlıların yaşamı için elzem olmamasına rağmen tüm hayatlarını üreme üzerine kurmaları büyük bir ironidir. Yaptığımız bütün davranışlar karşı taraftakileri etkilemek üzere

Ali20

Yeni Üye
Bence her insan kendine yakışan şekilde giyinmeli,tras olmalı vs. Bu yüzden de herkes kendini nasıl güzel görüyorsa öyle giyinmekte özgür olmalı bu dediğim dar ya da çok açık kıyafetler için geçerli değil elbette.Peygamberimiz dahi her zaman bakımlı ve güzel kokular sürünerek yaşayan biriydi.Bu yüzden birilerini etkileme ile alakası olmayabilir.Umarım demek istediklerimi anlatabilmişimdir

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bence her insan kendine yakışan şekilde giyinmeli,tras olmalı vs. Bu yüzden de herkes kendini nasıl güzel görüyorsa öyle giyinmekte özgür olmalı bu dediğim dar ya da çok açık kıyafetler için geçerli değil elbette.Peygamberimiz dahi her zaman bakımlı ve güzel kokular sürünerek yaşayan biriydi.Bu yüzden birilerini etkileme ile alakası olmayabilir.Umarım demek istediklerimi anlatabilmişimdir

Tabiki öyle dostum. İnsanın bakımlı olması kendine özen göstermesi gerekli zaten.Burada bahsedilen açık, kısa giyinmek. Soru İnsanların böyle giyinmek için sebepleri ne diyerek sorulmuş.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6