Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Flatline tam olarak nedir?

mirror16

Venüs Yolcusu
Katılım
25 Kas 2020
Mesajlar
107
Tepki puanı
104
Puanları
49
Bizim çıktığımız nokta eksi flatline ise düz çizgi demek yani eksiden normal bir insan oluyoruz. Peki normal bir insanın flatline üstüne çıkmanın bir kavramlandırılması var mı?
 

Eff

Yoda
Katılım
5 Eyl 2020
Mesajlar
448
Tepki puanı
605
Puanları
160
Flatline bir şeyi değiştirirken (sigara, pmo, şeker) bir süre sonra beynin iyileşmesi ve dopamin istemesidir. O alışkanlığı aylarca ,yıllarca yaptığın için beynin onu isteyecektir. Son çırpınışlarıdır. Faydasını gördün, bir kereden bir şey olmak gibi kandırabilir. Bu evreyi aşmanın en kolay yolu hayatına farklı şeyler sokmaktır. Örneğin çok çikolata yiyorsun, günde 10 dakikanı ayırıyorsun. Bırakmak istediğinde canın çok çekecektir. Bunun yerine kuru meyve yiyebilir veya bir şey yemeyip o 10 dakikayı koşarak geçirebilirsin. İradenin gücü ve amacın burada çok önemlidir. Bir amacın yoksa çikolatayı bırakmanı gerektirecek bir sebep yoksa bırakamazsın. Çikolatayı, paketli gıdaları araştırarak bilinçli bir şekilde amaç koyarak daha kolay bırakabilirsin. İradenin güçlü olması da önemli burada.
Eğer sen çikolata yersen başladığın yerin biraz önüne yeniden dönersin. Eğer çikolatayı bırakırsan daha sağlıklı bir vücudun olur. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Şeker hormonlarını mahvetmeyi bırakır vb.

Kısacası sağlam bir amaç ve irade gereklidir.

Neverfap akademinin bir videosu vardı ama linkini bulamıyorum. Sanırım kaldırmışlar. Youtube'da bir çok video var, göz atabilirsin.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst