Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forumdaşların spor yapma oranı (Anket)

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Merhaba dostlar , çoğumuz nofap yanında kendimizi bir şekilde geliştirmeye çalışıyoruz. Nofape ek olarak güç artırmak , testo hormonunu yüksek tutmak ve vücudumu iyi halde tutmak için evde calisthenics yapıyorum. Eğer yapıyorsanız siz hangi sporları yapıyorsunuz ? Yorumlarda yaptığınız sporun ne gibi faydaları olduğu gibi şeyleri belirtebilirsiniz.

Mavimsi

Ay Yolcusu
Merhaba dostlar , çoğumuz nofap yanında kendimizi bir şekilde geliştirmeye çalışıyoruz. Nofape ek olarak güç artırmak , testo hormonunu yüksek tutmak ve vücudumu iyi halde tutmak için evde calisthenics yapıyorum. Eğer yapıyorsanız siz hangi sporları yapıyorsunuz ? Yorumlarda yaptığınız sporun ne gibi faydaları olduğu gibi şeyleri belirtebilirsiniz.
senin yaptığın spor tarzı testosteron için daha mı iyi oluyor ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

GAZAP

Deneyimli Üye
Aslında eskiden kas geliştirme üzerinde uğraşırdım ve başarılı da olmuştum kaslarım bay bı belirgin hale gelmişti. Göğüs kası, karın kası... Hepsi baya bı şişmişdi, ve araya pandemi girince hepsi puffff yok oldu tam 9 aydır hiç uğraşmıyorum yarın başlarım diyorum ama bir türlü o yarına varamadım.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Fitness sporu ile ilgilenmeye tekrardan başladım. Eski ağırlıklarıma 4. antrenmanda hemen ulaştım. Çok daha iyisini yapmaya çalışıyorum. Benim için meditasyon gibi oluyor. Oradayken aklımda olan tek şey spor oluyor. Meditasyon da zaten bu mantıkta. Hem gelişimin zevki hem de rahatlıyorum. Herkese de tavsiye ederim.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
senin yaptığın spor tarzı testesteron için daha mı iyi oluyor ?
Yok kanka daha iyi diyemem , vücut sporu olduğu için illaki testo salgılamasına katkısı oluyordur. Hatta her sporun katkısı olur muhtemelen , sonuçta ya ağırlık kaldırıyorsun ya da rekabet var. Ama hangisi hangisinden iyidir onu doktorlar bilir

Şimdi size bir sorum var. Şu an ufaktan da olsa spor için vücudumu alıştırmaya çalışıyorum, spor için altyapımı hazırlıyorum.Haftada 4 gün olmak üzere programımı koşu+[barfiks,şınav,karın hareketleri] şeklinde yapmak istiyorum. Kuvvet antrenmanlarında (yani barfiks vs.) tekrardan ziyade hareketi doğru yapmaya çalışmak ilk hedefim. Sayı ile bir derdim olmayacak. Ama set sayısı elbet olacak. Koşuda ısınma + drill + orta tempo + soğuma şeklinde koşmak istiyorum. Koşu antrenmanında sırayla süreler en az şu şekilde : (5dk ısınma - 5dk drill - 10dk orta tempo - 5dk soğuma). Sonra bunu (5 ısınma - 5 soğuma - (15 orta + (3-4dk yüksek)) - 5 soğuma ) şeklinde geliştirmek ve üstüne daha da koymak istiyorum.

Aklıma takılan şey ise, koşu benim testosteron seviyemi düşürebilir mi?

Targetlock

Deneyimli Üye
Calisthenics parkına gidiyorum. Diyet yapıyorum.
Yürüyüş de yapıyorum (15 20 km)

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Aklıma takılan şey ise, koşu benim testosteron seviyemi düşürebilir mi?
İnternette biraz kurcalayın ama sanmam , sonuçta koşu sayesinde yağ oranınız düşük olur ki bu testoya faydalı birşey.

Bu arada testo yükselme oranını çok kafaya takmak gerekli mi bilmiyorum. Neticede spor sayesinde kasları çalıştırıp gelişmesini sağlıyoruz ve mücadele ediyoruz. En basitinden şınav çekerken bile eskiden 30 yapıyorsak şimdi 32 yapmamız bize başarı hissi verip fayda sağlar. Sürekli oturup kilo almak muhtemelen düşürür ama onun dışında vücudu dinç tutmak faydalı olacaktır.

Bunun yanında uyku çok çok önemli. Uykuyu alamayınca bazen idmanda esnediğm falan oluyor , yani çalışırken yoruluyorum uykum geliyor. Uykunuzu düzene koymanız her açıdan iyi. Beslenmede de sağlıksız şeyleri kenara bırakırsanız daha iyi olacaktır.

crazyvolkan12

Yeni Fapstronot
Jimnastik + koşu + calisthenics yapıyorum. Sağlıklı spor için şu üç kurala dikkat etmelisiniz;

1) Düzenli uyku
2) Sağlıklı beslenme
3) Spordan önce ve sonra jimnastik

Targetlock

Deneyimli Üye
İp atlama konusunu netleştirelim. Acaba burada sağlam boksörler ya da ip atlayanlar kardiyo olarak önerir mi?
Bir de nasıl atlıyoruz?
Bacaklarım komple gitti. Bu işin bir tekniği taktiği vardır.

NarkosOnFire

Ay Yolcusu
İp atlama konusunu netleştirelim. Acaba burada sağlam boksörler ya da ip atlayanlar kardiyo olarak önerir mi?
Bir de nasıl atlıyoruz?
Bacaklarım komple gitti. Bu işin bir tekniği taktiği vardır.
Atlarken calvelarını (parmaklarının ucunda ayak bileğini döndürerek) kullanman lazım.

NarkosOnFire

Ay Yolcusu
Jimnastik + koşu + calisthenics yapıyorum. Sağlıklı spor için şu üç kurala dikkat etmelisiniz;

1) Düzenli uyku
2) Sağlıklı beslenme
3) Spordan önce ve sonra jimnastik
Spordan önce yapılan esnetme hareketleri spor verimini %5 düşürür. Sadece spordan sonra gerilmiş kasları rahatlatıp ileriki günlerdeki ağrısını hafifletmek için yapılır. Tabii ki Vücut geliştirme için yapıyorsan ayrı olarak yaptığın Jimnastikten bahsetmiyorum.

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Yaklaşık15 gündür daha önceki deneyimlerimden öğrendiğim hareketlerle evde fitness yapıyordum, ama şunu fark ettim ki bir insan spor yapma programını (hareketlerini) kendisi ayarlayınca ister istemez kolaya kaçıyor ve kendisini zorlayacak hareketleri yapmıyor.

Bende bu yüzden ege fitness ın yeni başlayanlar adlı videosundaki gösterdiği hareketlere başladım en başta çok zor gelmişti ama şu an terlememden ve kaslarımın yanmasından bile zevk alır hale geldim herkese önerimdir zor olsa bile bilmediğiniz hareketleri içeren programları yapın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6