Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gece\Karanlık Olunca Içim Sıkılıyor

Hades

Satürn Yolcusu
Öncelikle hep dert yanıyorum bunun için özür dilerim. verdiğiniz tavsiyeler içinde teşekkür ederim. hem sizin sayenizde hemde çabalarımla bir çok sıkıntımı düzelttim.

Önceden staja ve okula gidiyordum. özgüvensiz biriyim staja nasıl gidecem falan diyordum. gidince vakit geçiyor gerçi yine sevmiyorum orayı ama en azından insan içindeydim. Sonra yasaklar çıktı bu sefer eve kapandım ilk zamanlar evde bişeyler çalışıp hem vakit geçiriyordum hemde bişey öğreniyordum. sonra böyle de olmadı hep dışarı çıkmaya başladım. gerçi yine sohbet edeceğim kimse yok dışarda ama en azından hava alıyordum. akşam olup eve girdiğimde ise hava kararmaya başladığında bana da ufak ufak geliyorlar. çok önceden de oluyordu şimdi de oluyor nedenini bilmiyorum. düşünüyorum sorun edecek bir derdim yok ama yalnız olduğum için mi bu sıkıntı onu da bilmiyorum yalnızım dediysem annem babamla yaşıyorum ama doğru dürüst sohbet etmiyorum edemiyorum.

Ya mutluyken bir anda geliyor uzun süre geçmiyor ya da dakikalar içinde geliyor gidiyor. internette doğru düzgün bilgi bulamadım ve böyle bişey yaşayan oldu mu sebebini bilen var mı diye sormak istedim.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Üzerindeki sürekli var olan umutsuzluğu, karamsarlığı, depresyonik havayı atmalısın. Önce profil resmini değiştirerek başla :) Hayat sürekli böyle çekilmez. Kendin için bunu başarmalısın. Konuşabileceğin bir arkadaş, stresini atabileceğin bir hobi veya alışkanlık, sinirini atmak için bir çaban, hayata dair planların, bazı hırsların veya sarılabileceğin bir dinin yok mu? Hiçbiri mi yok? Yok ise bunları sağlayacaksın. Planlarını yapıp çaba sarf edeceksin ama asla her anını geleceğin hakkında düşünerek geçirmeyeceksin. Kendini ödüllendirmeyi de bileceksin. Özellikle irade'nin zayıf olduğu zamanlar.

Depresyon tarzı müzik dinlemeyi azalt, sürekli düşünmeyi de azalt, kendine meşguliyetler bul. Klasik, boş her anın dolu geçsin vs. demeyeceğim. Bu zamanda yok öyle bir şey çünkü. Youtub'da takıl, belgeseller, ilgi çekici videolar izle, roman/dergi veya Müslümansan kuran oku. Yani günlük işlerini halledip ders veya iş çalıştıktan sonra kendini rahatlat. Geceleri Boş (sadece düşünerek) geçirdiğin için böyle olabilirsin diye düşünüyorum.

Lazkopat

Emektar Üye
Konuşabileceğin bir arkadaş, stresini atabileceğin bir hobi veya alışkanlık, sinirini atmak için bir çaban, hayata dair planların, bazı hırsların veya sarılabileceğin bir dinin yok mu? Hiçbiri mi yok? Yok ise bunları sağlayacaksın.
Çözümün tam anlamıyla buralarda saklı kanka. Özellikle önce kendine bir arkadaş bul derim geçer. Arkadaşlığın sanal olmaması şartıyla.

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Gündüz ekmek almaya git ve bi 30 dk falan güneşlen yürü dolaş, gece uyu ve gece hiçbir şekilde ışığa maruz kalmamaya çalış. Geceleri karanlıkta gündüz ise olabildiğince ışıkta dur.

The King

Deneyimli Üye
Geçtiğimiz aylarda bana da akşam çöktü mü gelen bir huzursuzluk vardı. Bunun sebebi günün boş geçmesi olabilir. Ya da akşam kendinle yalnız kaldığında yüzleşmen gereken şeyleri karşında buluyor olabilirsin... ve sen bunu aylardır kapı ardına attığın için o da seni bunalıma sevk eder, bu normaldir.

Sabret, çalış, kovala... Tutunacak bir şeyler bul. Çok fazla hareket edesin yoksa, akşamları güzel bir sitcom izlemeyi önerebilirim şimdilerde. Moralin ufak ufak yerine geldiğinde, bu his geçecektir.

Hades

Satürn Yolcusu
Üzerindeki sürekli var olan umutsuzluğu, karamsarlığı, depresyonik havayı atmalısın. Önce profil resmini değiştirerek başla :) Hayat sürekli böyle çekilmez. Kendin için bunu başarmalısın. Konuşabileceğin bir arkadaş, stresini atabileceğin bir hobi veya alışkanlık, sinirini atmak için bir çaban, hayata dair planların, bazı hırsların veya sarılabileceğin bir dinin yok mu? Hiçbiri mi yok? Yok ise bunları sağlayacaksın. Planlarını yapıp çaba sarf edeceksin ama asla her anını geleceğin hakkında düşünerek geçirmeyeceksin. Kendini ödüllendirmeyi de bileceksin. Özellikle irade'nin zayıf olduğu zamanlar.

Depresyon tarzı müzik dinlemeyi azalt, sürekli düşünmeyi de azalt, kendine meşguliyetler bul. Klasik, boş her anın dolu geçsin vs. demeyeceğim. Bu zamanda yok öyle bir şey çünkü. Youtub'da takıl, belgeseller, ilgi çekici videolar izle, roman/dergi veya Müslümansan kuran oku. Yani günlük işlerini halledip ders veya iş çalıştıktan sonra kendini rahatlat. Geceleri Boş (sadece düşünerek) geçirdiğin için böyle olabilirsin diye düşünüyorum.
Değiştirdim ?, biraz filtreli ama olsun.
Yani ben önceden böyle değildim hep pozitiftim bişey olduğunda bir nedeni vardır diyordum şimdi de öyle olmaya çalışıyorum. İçten içe de neden diye sorduğum oluyor bazen. Konuşabileceğim bir arkadaş aslında istemiyorum ama bir yöne de olsa iyi olurdu. istemiyor olmamın nedeni kimseye güvenim kalmadı arkadaşlık kuracak hevesim de yok bilmiyorum niye böyle oldu. Düne kadar kendim için çalışıyordum şimdi sanki küçüklüğümdeki amaan daha var eğlen gitsin kafasına döndüm tabi bu bir yandan da içimi kemiriyor evde zaten sinir krizi geçiriyorum neredeyse sesimi zaten çıkaramıyorum her şeyi yanlış anlıyorlar. Hayata dair planım çok var vardı hala var ama devam etmekte zorluk çekiyorum biliyorum kimse bana çalış çalış demeyecek ama artık yoruldum be. Müslümanım ama takip etmeyince soğukluk girdi bunu söylerken bile utanıyorum ama değiştirmek için çaba sarf edemiyorum. Bi ara müzikleri bırakmıştım sonra trap tarzına geçtim şuan onu da bıraktım. düşünüyorum çok şey geçiyor aklımdan bir sürü şey.. Geleceğim, planlarım, iş, evlilik, geçim, hayaller...
Tavsiyelerin için teşekkür ediyorum.

Hades

Satürn Yolcusu
Gündüz ekmek almaya git ve bi 30 dk falan güneşlen yürü dolaş, gece uyu ve gece hiçbir şekilde ışığa maruz kalmamaya çalış. Geceleri karanlıkta gündüz ise olabildiğince ışıkta dur.
Aslında Bi ara denedim bu gece karanlıkta kalma olayını. İyi de hissettiriyor ama aklıma şu köpekleri karanlıkta bıraktıklarındaki sonuçları geldi aklıma acaba dedim bıraktım.

Hades

Satürn Yolcusu
Çözümün tam anlamıyla buralarda saklı kanka. Özellikle önce kendine bir arkadaş bul derim geçer. Arkadaşlığın sanal olmaması şartıyla.
Nerden bulacan adam akıllı birini? Zaten benim muhabbet sıhbetlik kafamda olan birini bulmak zor çoğu hep oyun fap vs

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Aslında Bi ara denedim bu gece karanlıkta kalma olayını. İyi de hissettiriyor ama aklıma şu köpekleri karanlıkta bıraktıklarındaki sonuçları geldi aklıma acaba dedim bıraktım.
yok dayı karanlıkta durmayacaksın öyle gece uyuyacaksın uykunu alacaksın gündüz ise güneş ışığını alacaksın. Depresyona karşı bire bir çözüm.

Hades

Satürn Yolcusu
Geçtiğimiz aylarda bana da akşam çöktü mü gelen bir huzursuzluk vardı. Bunun sebebi günün boş geçmesi olabilir. Ya da akşam kendinle yalnız kaldığında yüzleşmen gereken şeyleri karşında buluyor olabilirsin... ve sen bunu aylardır kapı ardına attığın için o da seni bunalıma sevk eder, bu normaldir.

Sabret, çalış, kovala... Tutunacak bir şeyler bul. Çok fazla hareket edesin yoksa, akşamları güzel bir sitcom izlemeyi önerebilirim şimdilerde. Moralin ufak ufak yerine geldiğinde, bu his geçecektir.
Günüm aşırı derecede boş geçiyor Bi ara telefonda geçirdiğim süreye baktım günde 9saat? sosyal medya falan yok ama araştırmaya meyilliyim bir sürü şey okumuştum ondan oldu galiba

Hades

Satürn Yolcusu
yok dayı karanlıkta durmayacaksın öyle gece uyuyacaksın uykunu alacaksın gündüz ise güneş ışığını alacaksın. Depresyona karşı bire bir çözüm.
Haa anladım uyurken diyorsun. Şansıma da sokak lambası direkt cama vuruyor. ?

Lazkopat

Emektar Üye
Nerden bulacan adam akıllı birini? Zaten benim muhabbet sıhbetlik kafamda olan birini bulmak zor çoğu hep oyun fap vs
Nerden mi? Dışarıdaki insanlardan bulacaksın tabiki de. Senin kafanda illa olmasına gerek yok. Senin kafanda olmasa bile gayet iyi anlaşabilirsin. Bahane bunlar yani kanka.

N

neurosoft

Misafir
Kaliteli sıkmayan bir diziye sar(Şu sıralar breaking bad e sardım ben mesela), ha birde adobe programlarından birini öğrenebilirsin(after effects gibi bir program öğrenebilirsen kendi emeğinle bir şeyler üretmenin keyfine varabilirsin). Yani ne diyeyim işte. Aklıma gelenler bunlar... Şu yasaklardan falan bıkmış durumdayım ben de artık... Olan en çok bizim gibi dopamini bozuklara oluyor...

Hades

Satürn Yolcusu
Kötü hissedersem komik gelen videoları izliyorum ama doğru mu yapıyorum yanlış mı bilemedim. Sanki böyle yapınca bu sorundan kaçıyormuş gibi hissediyorum ama bakınca da yüzleşeceğim bir şey de göremiyorum sıkıntımın nedenini tam olarak bilmiyorum her şey olabilir.. Belki de sadece yalnızlığımdır. Ama bu durum kötü hissettirmiyordu önceleri. Pandemi de olabilir of

cgang

Yoda
Kötü hissedersem komik gelen videoları izliyorum ama doğru mu yapıyorum yanlış mı bilemedim. Sanki böyle yapınca bu sorundan kaçıyormuş gibi hissediyorum ama bakınca da yüzleşeceğim bir şey de göremiyorum sıkıntımın nedenini tam olarak bilmiyorum her şey olabilir.. Belki de sadece yalnızlığımdır. Ama bu durum kötü hissettirmiyordu önceleri. Pandemi de olabilir of
Paranoyaklik
Fazla Düşünme Hiç bir şey Hakkında
En iyi Tavsiyem Fazla Düşünme

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6