Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gece Süreci Bozmamak Adına Tavsiyeler?

Katılım
19 Ağu 2021
Mesajlar
175
Tepki puanı
474
Puanları
108
Arkadaşlar merhaba yazım kısa olacak sizden önerilerinizi bekliyorum.

Öncelikle süreçte 12. günüm devam ediyorum fakat bu gece tetiklendim ve sosyal medyada içeriklere göz attım ve "Edging" yaptım. Tabii bu durum beni baya etkiledi.

Sizlere sorum şu şekilde:
Bu yaptığım hamle dopamin reseptörlerini kapatmış mıdır? Kapanmışsa ne zaman eskiye döner zaman alır mı?

Son olarak gece yatağa yattığımız zaman önerebileceğiniz şeyler var mı?

Şimdiden Teşekkürler.
 
N

neurosoft

Misafir
dopamin reseptörlerini kapatmış mıdır?
reseptör kapanma işini abartmamalıyız şahsi kanaatimce... Dopamin reseptörleri aşırı haz alınan bir aktivite sürekli ve uzun süre tekrarlandığında gerçekleşir. Buna kısaca tolerans deriz. Öyle bir gece edging yaptık diye reseptörler körelecek değil ya. Ama şu olur ki: Bu tarz durumlardan etkilendiğimiz için bilinçaltımızda dün gece yaptığımız edging olacak ve bu da bizi bağımlılığın çekim alanına daha da yaklaştıracaktır...
 
N

neurosoft

Misafir
Son olarak gece yatağa yattığımız zaman önerebileceğiniz şeyler var mı?
Her zaman söylerim 18.00 dan sonra kafein almayın ve mümkün mertebe yatağa yatana kadar yorulun. Sistemi yüksek performansta çalıştırın yani diğer bir tabirle... Böylece direkt yatağa yatıp uyumak isteyeceksiniz. Bunun dışında telefonla yatağa girmeyin. Modemin fişini çekebiliyorsanız mutlaka çekin. Telefonu bir kenara koyun ve uyumaya bakın...
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst