Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Geçen seneki ramazan ayı neden farklıydı

The King

Deneyimli Üye
Bu durum sadece bende mi böyle bilmiyorum. Ama geçen sene ramazan ayında inanılmaz verimli bir dönem yaşamıştım. Tabi birçok sebebi var ama kendime göre sıralayacağım:

-pandemi henüz yeniydi ve bu kadar yıpratıcı değildi
-ilk defa nofapla tanıştığım birkaç aylık dönemin içindeydim ve 60-70 günlük süreçlerim olmuştu
-sınavlarım vardı, dolayısıyla belli bir hedefe odaklanmış ve çalışmak zorundaydım, yani hedefim vardı

benim genel olarak durumum bu şekildeydi. Ama şimdilerde iftara 2-3 saat kala uyanıyor, birkaç saat oyun oynuyor, iftardan sonra gene devam ediyor, sonra diziye sarıyorum. Bir de bakıyorum ki sahur vakti gelmiş. Sonra biraz kitap okuyorum. Saat 5-6’da anca uyuyabiliyorum..

Hedefsizlik” şu an en büyük problemim. Aslında yapılacak, kendime katmam gereken birçok şey var ama beklentim, içimden gelen o ateş zorlamaca oluyor genelde. Zaten bunun üzerine çaba sarf ediyoruz..

Konu hakkında yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum..

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bu süreç ilerledikçe birçoğumuzu zamanla daha çok tembelleştirdi. Fakat görebilene avantajları da var...
Kendine hedefler belirlemen tamamen sana bağlı. Böyle yapman gerektiğini hissediyorsan en kısa sürede üzerinde düşünüp zorluca yapmalısın. Beyin zaten can atmıyor bunun için. Ona kalsa yat dur. Günlüğünde birçok aktivitelerinden bahsetmiştin ne oldu ? Yolculuğuna disiplin ile başla iki günlük motivasyon ile değil.

Uyku düzenini oturt, oyunu biraz kıs, derslerin varsa onlara odaklan, dizi-film zaten bunları yaparken de zaten izlersin. Ben de Ramazanda 5 civarı uyuyorum, bu normal. Önemli olan gün kararmadan işlerini, kısa planlarını mümkün olduğunca yerine getirmen.

The King

Deneyimli Üye
Bu süreç ilerledikçe birçoğumuzu zamanla daha çok tembelleştirdi. Fakat görebilene avantajları da var...
Kendine hedefler belirlemen tamamen sana bağlı. Böyle yapman gerektiğini hissediyorsan en kısa sürede üzerinde düşünüp zorluca yapmalısın. Beyin zaten can atmıyor bunun için. Ona kalsa yat dur. Günlüğünde birçok aktivitelerinden bahsetmiştin ne oldu ? Yolculuğuna disiplin ile başla iki günlük motivasyon ile değil.

Uyku düzenini oturt, oyunu biraz kıs, derslerin varsa onlara odaklan, dizi-film zaten bunları yaparken de zaten izlersin. Ben de Ramazanda 5 civarı uyuyorum, bu normal. Önemli olan gün kararmadan işlerini, kısa planlarını mümkün olduğunca yerine getirmen.

Hak veriyorum sana... Kademe kademe yükseltirim diye düşünüyordum genel olarak. Hâlâ da devam ediyorum bir şekilde ama belli bir eşiğe ulaşamıyorum. Eskiden o gücü bulurdum da son dönemlerde onu yitirmiş gibiyim. Hedefleri gözden geçirmek gerekiyor sanırım. Çünkü hedefsiz kaldığımı hissediyorum...

Newman

Yeni Üye
Bu durumu bende yaşıyorum geçen ramazan tahmini 60 li günlere çıkmışken bu ramazan çok zor geçiyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6