Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Geçmişi Geride Bırakıp Yeni Bir Dünyaya Yelken Açmak

Impeller

Yeni Fapstronot
Merhaba arkadaşlar ben geçmişimi geride bırakıp yeni bir dünyaya yelken açmak isteyen bir kimseyim
Bu yazı bir nevi yardımlaşma destek veya yardım çağrısı olarak kabul edilebilir aynı zamanda'da kişisel farkındalık sonucu ortaya çıkan bir dava'da olabilir yorumlamak size kalmış.

Ben geçmişimi yaşayamamış bir kimseyim en azından ben öyle (kendimi) kabul ediyorum, Diğer insanlar çocukluğunu dolu dolu bir şekilde yaşamışken (en azından çoğu) ben, sosyal ilişkilerden mahrum kalmış,iletişim kurmada baya bi güçlük çeken,çoğunlukla duygusal yaklaşım benimseyen (rasyonel bakamayan),kendini asosyalize etmiş (öğrenme sonucu ) ,eğitim hayatında bir yol kat edememiş,hayatında büyük fırsatları kaçırmış,travmalar sonucu hayatında yanlış yaklaşımlar benimsemiş biriyim,en azından çoğunu geçmişimde'ki kara lekeler olarak görüyorum onlardan iğreniyorum, onlardan nefret ediyorum,geçmişimden nefret ediyorum
Aynı zamanda, zamanında dehb tanısı konmuş /(( dürtüsellik:max ,impüsiflik:max,hiperaktivite:maks'ın bi altı,dikkat eksikliği:maks)) olan, yıllarca ''Yanlış ilaç tedavisi görmüş' bundan çeşitli zararlar görmüş biriyim
birisi bu yazıyı görüpte cevaplarsa çok sevinirim şimdiden çok saol <3
Bu arada karamsar olarak yazdığım yazıya bakmayın ben çokca yetenekli biriyim kanımca övünmek gibi olmasın ama,resim,müzik,yazı yazma,gibi gibi kayda değer başarılarım maalesef olmasada (yönlendirilememekten)
ama bu yetenekler eğer belli plana göre gitmezse pek'te işe yaramıyor bana göre
Örneğin; bir arabamız olsun buna yetenek gözüyle bakalım ama bu arabanın motoru olmadıktan sonra araba'nın var olmasının pekte anlamı kalmıyor

Dikkatim çokça dağıldığı için (evet o kadar ciddi) sık sık farklı konulara geçiş yapıp konusal bütünlüğü bozabiliyorum,kusura bakmayın

Bu forumda dehb'si olupta iyi yerlere gelebimiş iradesini kayda değer bir noktaya taşıyabilmiş bir var mı bunu'da bilmek isterim
Örneğin ben dikkati çokca dağılan farklı konulardan konulara atlayan,odağı sürdüremeyen iradesi uzun bir dönem sonrası artık yorulmuş biriyim mesela no fap bu konuda bana yardımcı olurmu.konudan bağımsız birçok sürecim oldu 1ay 2ay,3ay ama genellikle hep kısa sizinde gördüğünüz gibi no fap'in dopamin detoksunun bana bir yararı olurmu en azından şunu yapsın bana o bile yeter odağımı keskinliştirsin,herhangi birşeye odaklanıyım ve istemedikçe ondan uzaklaşmıyım ve bunuda pek bi enerji tükketmeden yorulmadan yapıyım sizce bu mümkün mü ?
özgüven kazanmamda bana yardımcı olurmu dışarı her çıktığımda kendimi diğer insanlarla karşılaştırıyorum,diğerlerine nazaran kendimi kusurlu hissediyorum bunu bloklamak mümkün mü ?
Olgun bir iletişim yapısı kurmamda bana yardımcı olurmu,olgunlaşmamda belirleyici bir unsur olarak rol oynarmı ?
Kendimi sıfırdan elde ettiğim tecrübelerle yeniden inşa etmek istiyorum

Son düzenleme:

Feitan

Ay Yolcusu
Nofapi ilaç olarak görme odaklanıp ne yapacaksan onu yapmaya başla zamanla odaklanma süren artacak zaten. Diğer dediğin şeyler tamamen sana ve bundan sonraki hayatına bağlı. Nofap onlarca etkenden biri sadece

Impeller

Yeni Fapstronot
Nofapi ilaç olarak görme odaklanıp ne yapacaksan onu yapmaya başla zamanla odaklanma süren artacak zaten. Diğer dediğin şeyler tamamen sana ve bundan sonraki hayatına bağlı. Nofap onlarca etkenden biri sadece
anladım,saol önerin için.

Anladığım kadarıyla eksik olduğun ve kendini geliştirmek istediğin birçok alan var. Aynı zamanda odaklanma sorunun da var ve bu da sana engel oluyor diye anladım.

Bir bina düşün. O binayı mimari olarak tasarlamak, binanın yapılacağı yerin planını çıkarmak, binanın inşa aşamalarını planlamak ve bu plana göre hareket ederek yavaş ama sağlam adımlarla bir bina inşa ediliyor. Bir bina aslında küçük küçük planlardan oluşan büyük bir proje. Planları tuğla olarak düşünürsen proje ise tuğlalardan oluşmuş bir duvardır.

Bu metaforu vermemin amacı, senin de bu tarz planlar yaparak ve aşama aşama gerçekleştirerek hedeflediğin yere varmanı sağlayacak zihin yapısını vermek. Odaklanmakta zorlanıyorsan, PMO sorunun varsa, uyku düzenin bozuksa vb. eksikliklerini ve yapmak istediklerini çıkararak yeni kendini oluşturmak için neler yapman gerektiği ortaya çıkacaktır. Liste uzun olabilir, bu moralini bozmasın.

Yapmak istediğin ve bırakmak istediğin şeyleri yazdıktan sonra her maddeye tek tek odaklanarak ilerlemeni tavsiye ederim. Mesela uyku düzenin bozuk, spor yapmak istiyorsun , PMO sorunu var ve istediğin işe girebilmek istiyorsun. Her birine 21 gün ver. Mesela ilk 21 gün uyku düzenini oluşturmakla başla. İkinci 21 günde, ilkinde sağladığın uyku düzenini devam ettirerek spor yapmaya başla. Üçüncü 21 günde ise yapmaya başladığın iki maddeyi devam ettirerek PMO'yu bırak. Dördüncü 21 günde ise diğer şeyleri aynı anda devam ettirmek zaten sorun olmayacağından dolayı bir de istediğin işe girmek için çalışmaya ve kendini geliştirmeye başla. Sıfırdan kendini belli bir seviyeye getirmek bu örnekte 84 gün sürüyor. Yani 3 ay bile değil. Böyle yaparak hem daldan dala atlama problemini ortadan kaldırmış olursun hem de aşamalı ve sağlam bir biçimde kendini geliştirmeye ve değiştirmeye başlarsın.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.​

Impeller

Yeni Fapstronot
Anladığım kadarıyla eksik olduğun ve kendini geliştirmek istediğin birçok alan var. Aynı zamanda odaklanma sorunun da var ve bu da sana engel oluyor diye anladım.

Bir bina düşün. O binayı mimari olarak tasarlamak, binanın yapılacağı yerin planını çıkarmak, binanın inşa aşamalarını planlamak ve bu plana göre hareket ederek yavaş ama sağlam adımlarla bir bina inşa ediliyor. Bir bina aslında küçük küçük planlardan oluşan büyük bir proje. Planları tuğla olarak düşünürsen proje ise tuğlalardan oluşmuş bir duvardır.

Bu metaforu vermemin amacı, senin de bu tarz planlar yaparak ve aşama aşama gerçekleştirerek hedeflediğin yere varmanı sağlayacak zihin yapısını vermek. Odaklanmakta zorlanıyorsan, PMO sorunun varsa, uyku düzenin bozuksa vb. eksikliklerini ve yapmak istediklerini çıkararak yeni kendini oluşturmak için neler yapman gerektiği ortaya çıkacaktır. Liste uzun olabilir, bu moralini bozmasın.

Yapmak istediğin ve bırakmak istediğin şeyleri yazdıktan sonra her maddeye tek tek odaklanarak ilerlemeni tavsiye ederim. Mesela uyku düzenin bozuk, spor yapmak istiyorsun , PMO sorunu var ve istediğin işe girebilmek istiyorsun. Her birine 21 gün ver. Mesela ilk 21 gün uyku düzenini oluşturmakla başla. İkinci 21 günde, ilkinde sağladığın uyku düzenini devam ettirerek spor yapmaya başla. Üçüncü 21 günde ise yapmaya başladığın iki maddeyi devam ettirerek PMO'yu bırak. Dördüncü 21 günde ise diğer şeyleri aynı anda devam ettirmek zaten sorun olmayacağından dolayı bir de istediğin işe girmek için çalışmaya ve kendini geliştirmeye başla. Sıfırdan kendini belli bir seviyeye getirmek bu örnekte 84 gün sürüyor. Yani 3 ay bile değil. Böyle yaparak hem daldan dala atlama problemini ortadan kaldırmış olursun hem de aşamalı ve sağlam bir biçimde kendini geliştirmeye ve değiştirmeye başlarsın.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.​
21 gün kuralı benimde kabul ettiğim ama yarı yolda çoğunlukla bıraktığım bir şey bunun yarıyolda kalmasının bir nedeni'de kanımca; Çoğunlukla tek başıma olduğum için yanımda biri olmadığı için bu arkadaş olur sevgilir olur,nederseniz diyin bir noktadan sonra yoruluyorsun ve etrafına bakıyorsun yanında kimse yok yapayalnızsın enerji alabileceğin kendini rejenere edebileceğin bir ortamda yok e bu'da olunca çoğunlukla süreç bozmalar,e yeter be yetti artık kafasında olma gibi şeylerle karşılaşabiliyorum ilk hedefimde bu zaten bunu minumuma indirgemek,kendini rejenere etmeyi öğrenebilmek,bir ortam oluşturmak rahat edebileceğim
Saol tavsiyen için <3

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6