Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Geçtiğimiz Yıldaki Sürecim

qaws

Yeni Üye
Öncelikle kendimi tanıtayım. 20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Ailem dindar olduğundan ve çocukluğum camilerde geçtiğinden 7-8 senedir namazlarımı kılıyorum. Ara sıra kuran okuyorum. Derslerim bir nebze iyiydi ancak ikili ilişkilerde hep bir çekingenlik, utangaçlık vs. bir sürü şey vardı. Siteyi geçtiğimiz yıl Aralık ayında keşfetmiştim ve görünce hemen denemek istedim. Buradan çeşitli forumlar, makaleler okudum ve herkes gibi ilk başta çok kararlı başladım. Öğrenci evinde yaşıyordum ve sürekli yalnız kaldığımdan ilk başlar çok zorlandım. İlk denemem de 5 gün dayanabildim. Ama PMO'nun ne kadar zararlı olduğunu anladığım için yılmak istemedim hemen yeni sürece başladım. Tabii bu geçen günlerde okuyup öğrenmeye çalışıyordum. Ne kadar öğrensem de evde tek kaldığım da sürekli gelen krizlere yenilip sürecimi bozuyordum. 5 günle başlayan ilk denemem 11 güne çıkmıştı ama yine içine düşünce boz baştan başla devam ettim. Geçen sene üniversitede finaller zamanı 16 günlük bir periyodum var ve az da olsa zihnim açılmıştı notlarımı beğenmiştim. Tabii zihnimin oynadığı oyuna kanıp sınavlardan hemen sonra bozmuştum. Bu süreç uzun olacaktı bunu anladım.

Nisan ayına kadar max. 20 günlük birçok denemem oldu. Nisan ayında Covid'le ailemin yanına gelmiştim. 4 Nisan'da yeni bir sürece başlamıştım yine her zamanki gibi kararlıydım. Ama bu sefer bir farklılık vardı. Sosyal medyadan biriyle tanışmıştım. Her şeyi düzeltmeye karar vermiştim sayesinde. Kendimi geliştiriyor onla konuşuyordum falan filan. Bu sürecim tam 87 gün sürdü. Birçok şey değişti;

Sesimin tonu değişmişti
Spordan aldığım zevk ve bunun sonucunda vücudum
ailemle-arkadaşlarımla düzgün iletişim kuruyordum
Üşengeçliğim gitmişti enerjim artmıştı resmen
Okuduğum kitapları daha kolay anlıyordum
Boş vaktimin çok olduğunu anlamıştım vs.

Değişimler çok güzeldi adeta başka biri olmuştumancak her şey beni bırakıp gidene kadar oldu. Siteye girip sayacımda 87.gün yazısını görünce baya üzülmüştüm. Tabii değişikleri bu denli hissedince bırakıp gitmesine rağmen yeni süreç denemelerim olmuştu ancak hiç bu kadar uzun bir süreç yapamadım. Aradan uzun zaman geçtikten sonra dönmesine rağmen artık kendimi başkası için değil kendim için değiştirmek istiyordum ancak çok uzun süre yapamıyordum. Sadece kendimi kısıtlıyordum ayda 3-4 defa fazla olmaz filan diye Ağustos-Eylül aylarında 7 kere bozup tekrar başladım. Ancak yanlış yaptığımı ekim ayında 7 kere sürecimi sıfırlayınca anladım. Evde kaldıkça sürekli zihnimin oyununa kandım. Bazı aylar azaltıyordum 15-20 gün yapmıyordum. En çok sabah kalkınca evde kimse olmayınca istek oluyordu. Bu duruma çözüm bulamıyordum. Resmen PMO yapmak için erken kalkıyordum. Spor salonum kapandı ve sürekli evde oyunla zaman geçirdim falan filan.

Şimdi yeni bir yıla giriyoruz ve bu yıl ki hedefim geçtiğimiz yılda bu sürece 40 defa başlayıp bozduğum Pmo pisliğinden kurtulmak. Aslında baktığım zaman yılda 40 defa yapmışım çoğu bağımlıya göre iyi gözükebilir ama değil çok şey alıp götürüyor farkına varınca anlıyor insan. Artık mastürbasyon yapınca bile eskisi hazzı alamıyorum. Bu yüzden bu yapmacık şeyden bir an önce kurtulmak ve bu hedefimi başarmak ümidiyle.

2020 süreç.png

Eff

Yoda
Siteye tekrardan hoş geldin. Sürecinde başarılar dilerim.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Kafanda güzel bir şekilde meseleyi anlamışsın. Kararlılık ve motivasyonunu aktif tut. Başarılar.

Michael Scott

Emekli Moderatör
Aramıza tekrardan hoşgeldin dostum.Umarım her şey gönlünce olur ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6