Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Geldik 90 Güne Kadın Başımıza, Sanırım Artık Kraliçeyim

SDG

Yoda
Herkese merhabalar,
Sonunda şeytanın bacağını kırdım :) Başarı hikayemi hem eski forumda hem yeni forumda tuttuğu süreç günlüğü ve başarı hikayesiyle bana umut olan Bellatrix/Daria 'ya adıyorum. Sürecimi tek bir fotoyla anlatacak olsam şöyle olurdu ;

Nofap.jpeg

:D
Pek çok kişi gibi lise hayatım ruhsal bunalımlar, çevreme uyum sağlayamama, arkadaş ortamında ait olduğum yeri bulamamamla vb doluydu, zaten lise hayatım uyumsuzluğumla 3 farklı okulda geçti. Ebeveynlerle güvensiz bağ kurmam (psikolog öyle demişti en azından), aileyle kurulamayan bağın arkadaşlara ve yakın çevreye de sıçraması ve sağlıksız bağlar- toksik ilişkiler, aileden aşılanan mükemmelliyetçiliğin üzerimdeki baskısı, üni deki intihar düşünceleri (intihar ederim diye dolabımda intihar mektubu tutuyordum, baya sıyırmıştım o zamanlar :D), pmo dan gelen suçluluk ve pişmanlık hissiyle birleşince daha da boğulmama neden oldu. Kendimi kirli, karşı cinsi hak etmeyen, sağlıklı bir ilişki yaşayamayacak biri olarak görüyordum. Süreçlerim bir türlü 20 günü geçmiyordu. Kendimi salak, bir şeyi de başaramayan, beceriksiz biri olarak görüyor, sinirleniyordum. Sonra bunalımlı olduğum bir gün bir aile tanıdığımıza patladım, ağlama krizine girdim ve gözyaşları içinde pmo bağımlılığım olduğunu söyledim. Beni psikolog bir tanıdığına yönlendirdi, ailem terapiyi gereksiz görüyordu, bir sene kadar terapiye devam ettim, her bir seansı kendi paramla ve tüm birikimimle ödedim. Tanrım. Aldığım en iyi karar, yaptığım en iyi şey falan olabilirdi. Ailemle kurulamayan bağımı belli bir seviyede tekrar kurdum, pek çok şeyle yüzleştim, sorunlarımı çoğunlukla aştım, suçluluk duygumdan %85 falan sıyrıldım. Kafam rahatlamıştı biraz ama alışmışım pmo ya, aralıklar uzadıysa da bağımlılık bitmedi.

Sonra Neverfap kamplarına katıldım. İrade kampından başladım, baktım sarıyor hepsini aldım. Nisandan ağustosa kadar bir kamptan ötekine atladım. Relapse analizi yapmayı öğrendim, Quitzilla' dan 4 ay kendimi takip ettim, şemamı çıkardım, rutinimi öğrendim. Başyapıt olan PBKY kitabını iki defa okudum, neden bunca yıl başarısız olduğumu anlamıştım. Bir mucize bekliyordum çünkü, sistemsiz- körlemesine ilerliyor, başarı umut ediyordum.

Tüm bu süreçte içimdeki eğlenceli insan dışarı çıktı, coşkulu biriydim ben, aslında her zaman iyi bir hikaye anlatıcısı olmuştum, insanlarla içten konuşabiliyor, sohbeti canlandırıp ortamı neşelendirebiliyordum. İnsanlara gaz da verebiliyordum, her fıtrat insanlara umut veremezdi, insanları şevklendirebildiğimi, rahatlatabildiğimi görmek, içimdeki uyuyan yanı dışarı çıkarmak kimi zaman hoşuma gidiyordu.
Sokakta insanlara laf atmak, sohbet etmek istiyorum. Gittiğim terziyle, taksideki taksiciyle, sağlık ocağındaki doktorla, resmi işlerimi hallederken görevli memurlarla konuşuyor, ölü bakan gözlerde benimle konuştuktan sonra oluşan kıvılcımı görmeyi seviyorum.

Nofap'tan gelen enerjiyi sanata akıttım, TRT 2 deki 52 bölümlük Bir Resim Bir Hikaye serisinde 25. bölüme geldim. Daily Art programında tablo araştırmaya başladım, kolajdaki tablo da o tablolardan biri. Aldım müze kartımı, deli dünya müze gezdim. Tekrar resim yapmaya başladım, şiir de yazardım ama tıkanıklığım vardı, tekrar şiir yazmaya başladım, ilhamım 5 'ken 25 oldu. Bir gün canım sıkılınca sürecim hakkında bile şiir yazdım :D İç karartıcı müzikleri çoğunlukla bıraktım, Latin Amerika hareketli müziklerine geçtim. Bazen koridorda yürürken dans etmeye başlıyorum :) Hobilerimi buldum da diyebilirim aslında, yaparken akışa geçiyor, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Günlük tutmaya ve uzun uzun yazı yazmaya da tekrar başladım. Odamı topluyor, mumumu yakıyor, kahvemi alıyor ve mürekkepli kalemimin sayfaların arasında akıp gitmesine izin veriyorum. Kendimle başbaşa kalmak huzur veriyor. Normal günlüğüme beni sinir eden ya da kafamda dönen düşünceleri yazıyorum, şükür günlüğüme sadece huzur veren mutlu eden şeyleri. Eskiye nazaran odağım arttı, bir oturuşta işimi halledebiliyorum, kitap okurken daha odaklıyım.

Bu süreçte 5 kitap, 6 belgesel, 10 kadar film bitirdim. Kitaplarda Alışkanlıkların Gücü ve Kendime Düşünceler / Marcus Aurelius favorimdi. Belgeselde ise Yaparsın Şekerim. O kadar çok Neverfap içeriği izledim ve okudum ki o kısma hiç girmiyorum. Onlarca da psikolog videosu izledim duygusal dayanıklılığımı arttırmak, hayır demek ve stresle baş etmek için.

Geldiğim noktayı seviyorum. Süreçte ilerlemeyi şimdiye kadar yapmadığım için içimde bir üzüntü var sadece. Bazen her şey kötü bir şaka gibi geliyor. Biraz uzun oldu sanırım.
Buraya kadar okuyan herkese teşekkürler.
Gelişiminiz daim olsun.

Eff

Yoda
Kısaca hayatını doldurup, yaşama amacını bulmuşsun. Tebrik ediyorum.
Kalan hayatında bol şanslar diliyorum.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Uzun mu? Sözcükler beni alıp götürüyordu. Neden bitti? Bunun kesinlikle uzun bir hali olmalı. Harika bir birikim , hayat öyküsü, deneyim ve yaşanmışlık. Vurgulanması gereken o kadar çok şey var ki yazıda. Hepsinin üstünden atlayarak bu kadar yazmışsın. Psikolog deneyimin , aile durumun, kaynak taramaların, okumaların, ailenle yüzleşmen... Hepsi başlı başına konular. Sözcükler yeterli gelmedi, uzunu , daha uzunu gerek.

Catastrophe-11

Yeni Üye
Tam okumaya alışmışken bitmiş yazı.. Kalemin ve aktarımını çok beğendim. Lütfen daha uzun yazıları ve deneyimlerini bizimle paylaş. Hayatımızdaki böylesine bir sorunu geride bırakmak adına büyük ilham ve istek oluşturdun teşekkür ederim /)

kariyerci

Yeni Fapstronot
Dijital çağın vebası pmo: Bütün insanlığın piskolojisini alt üst etmeye geçmişte olduğu gibi gelecektede olmaması için kesinlikle yaş grubuna göre kalıcı eğitimler tertip edilmeli.Tecrübeniz için teşekkürler.

Nirvana

Mars Yolcusu
Tamamen meraktan soruyorum kızlarda da erkekler gibi mastürbasyon sıklığı fazla mı yani çevrene baktığın zaman arkadaş ortamında muhabbeti oluyor mu bu durumun

SDG

Yoda
Tamamen meraktan soruyorum kızlarda da erkekler gibi mastürbasyon sıklığı fazla mı yani çevrene baktığın zaman arkadaş ortamında muhabbeti oluyor mu bu durumun
Hiç muhabbeti olmuyor açıkçası. Yakın arkadaşınla birebir deyken konuşursan konuşuyorsun, bilmiyorum belki çevreden çevreye kişiden kişiye değişiyordur. Ama Nf akademide kadınlar grubunda sorunca da pek konuşulmuyor izlenimi aldım

artelius

Venüs Yolcusu
Tebrik ederim kendine yeni hobiler edinme, enerjinin artmasına kadar yaşadığın bütün duygular umarım devam eder hayatında başarılar.

kja

Yeni Üye
Hiç muhabbeti olmuyor açıkçası. Yakın arkadaşınla birebir deyken konuşursan konuşuyorsun, bilmiyorum belki çevreden çevreye kişiden kişiye değişiyordur. Ama Nf akademide kadınlar grubunda sorunca da pek konuşulmuyor izlenimi aldım
emin ol kendi çevremdekiler de öyle yani bence erkek veya kadın olmakla fark etmiyor. tabi çevre farklı olabilir.

IV.Murad

Venüs Yolcusu
, her fıtrat insanlara umut veremezdi, insanları şevklendirebildiğimi, rahatlatabildiğimi görmek, içimdeki uyuyan yanı dışarı çıkarmak kimi zaman hoşuma gidiyordu.
Gerçekten bu durum yazınıza da yansımış zevkle okudum, bana da umut verdiniz. Teşekkür ederim, başarılarınızın devamını dilerim

E

endiptengeldim

Misafir
"İçimdeki eğlenceli insan dışarı çıktı" yazmışsın ya, bunu ne kadar süre sonra yaşamaya başladın?

Eff

Yoda
Hayır, bu hikayeyi yazan kişi hala aktif. Bahsettiğin kisi Bellatrix.
Hesabına baktığımda son görülmesinin 2021 mart olduğunu görüyorum. Kendisi arkadaşımdı. Forumu bıraktı diye biliyorum. Aktif olarak kullandığına emin misin?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Hesabına baktığımda son görülmesinin 2021 mart olduğunu görüyorum. Kendisi arkadaşımdı. Forumu bıraktı diye biliyorum. Aktif olarak kullandığına emin misin?
Konu sahibinden bahsediyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6