Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gelişim Üzerine (Soru)

maestro

Ay Yolcusu
Katılım
27 Tem 2021
Mesajlar
15
Tepki puanı
67
Puanları
16
Konum
Türkiye
Herkese selam dostlarım. Hepimizin sürecinde şu dönemler aksaklıklar olmuştur diye tahmin ediyorum çünkü yaz döneminden yoğun iş ve okul dönemine geçtik. Ben bir mezun öğrenci olarak çok yoğun bir tempo ile çalışıyorum. Yaz döneminde edindiğim alışkanlıkların bir çoğunu ara ara yapıyorum. Mesela şu an 7 saatlik deneme sınavlarından beynimin içi karıncalanmış halde eve döndüm. Motivasyonum gayet güzel, bu benim en özel süreçlerimden gayet de güzel götürüyorum. Bu yorgunluğa hiçbir şey aklıma gelmiyor neredeyse ?
Kitap okuma dışında çok bir alışkanlığım kalmadı sporu evde olduğum günler mutlaka yapıyorum. Telefon en minimum seviyede, günün büyük bir bölümü dershanede geçiyor. Süreçte ilerleme ve krizleri yönetebilme noktasında bu şekilde ilerlemeye devam etmemin bir sakıncası olur mu?
 

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
907
Tepki puanı
2,188
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
Yoğun tempoyla ders çalıştığın için bir müddet aklına gelmeyecektir. Burda esas mesele sınavdan sonraki durum. Hiçbir şey yapmayayım bağımlılık geçsin degil. Bahsettiğimiz bir bağımlılık alışkanlık değil. Bu yüzden ne kadar zaman geçerse geçsin unutamazsın. Sınavdan sonra kendine dikkat et boşluğa ,can sıkıntısına dikkat et.
 

nova

Merkür Yolcusu
Katılım
21 Eyl 2021
Mesajlar
63
Tepki puanı
188
Puanları
48
Yaş
24
dünyadaki en kötü şey mesgul olmayan bir beyin ve boş zamandır kânımca. hatta tüm kötülüklerin anasıdır. zira düsündüğümüz zaman birçok zararlı seyin sebebi yapacak bir sey bulamamaktan kaynaklanır. o yüzden mesgul olman iyi bir sey. derslerin zihnini mesgul ettikce pmodan uzak duracaksındır,pmodan uzak durdukça da odaklanman artacak ders başarın yükselecektir ve daha çok calısacaksındır, birnevi yararlı bir çıkmaz döngü. yine de bir uyarıda bulunayım, stres anlarında bu stresin kaynağının bağımlılıgın iyilesme sepmtomu oldugunu unutma, pmo'nun neden oldugu stresi pmo yaparak çözmeye calısma sakın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst