Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gereksiz Şeylere Çok Kafa Takıyorum

SENSEY

Ay Yolcusu
Başlıkta da gördüğünüz gibi gereksiz şeylere çok fazla kafa takıyorum bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Düşünme aklına farklı şeyler getir, gününü daha çok meşgul olarak geçir.
Soğuk duş almayı eksik etme psikolojine çok iyi gelir.
Vitamin değerlerini kontrol ettir eksiğin varsa kapatmaya çalış bu da stres yönetiminde çok etkili.

strongenough

Curious
Meditasyonu yapabilirsiniz, meditasyonu yaparken sadece anda kalmanız yeterli veya bir şey üzerine odaklanmanız, aklınıza başka bir şeyler geldiğinde onu düşünmemeye çalışmalısınız. Her 5 dakika egzersiz yaparsanız, bir süre sonra faydası olur

Antifapderneği

Merkür Yolcusu
Ekran kullanımını azaltmak, nofap, sosyalleşmeye yönelik çalışmak vb. Saçma düşünceleri takma geldiği anda gül geç

kosadokpa

Yeni Fapstronot
Ne derecede ve ne tür şeyler olduğuna göre değişir. Okb olabilir.

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Müzik dinleme , çok düşünme ,hayal kurma
Eğer bunları yapıyorsan olabilir

Asd

Ay Yolcusu
Başlıkta da gördüğünüz gibi gereksiz şeylere çok fazla kafa takıyorum bu durumdan nasıl kurtulabilirim?
Biraz daha açabilir misiniz? Nasıl bir kafaya takma durumu tam olarak? Kafaya taktığınız şeyler neler?

Meditasyonu yapabilirsiniz, meditasyonu yaparken sadece anda kalmanız yeterli veya bir şey üzerine odaklanmanız, aklınıza başka bir şeyler geldiğinde onu düşünmemeye çalışmalısınız. Her 5 dakika egzersiz yaparsanız, bir süre sonra faydası olur
Ayrıca evet böyle durumlarda meditasyonun mutlaka faydası olacaktır.

SENSEY

Ay Yolcusu
Biraz daha açabilir misiniz? Nasıl bir kafaya takma durumu tam olarak? Kafaya taktığınız şeyler neler?
Sosyallik,okul, öğretmenler,ders,aile,spor vb yani hocam aklınıza gelebilecek her türlü şeyi kafama takıyorum hele streslendigim bir durum olursa günüm zehire dönüyor
Meditasyonu da daha önce 1 hafta boyunca her gün 5 dk olucak şekilde denedim ama pek bir faydasını göremedim

Asd

Ay Yolcusu
Sosyallik,okul, öğretmenler,ders,aile,spor vb yani hocam aklınıza gelebilecek her türlü şeyi kafama takıyorum hele streslendigim bir durum olursa günüm zehire dönüyor
Meditasyonu da daha önce 1 hafta boyunca her gün 5 dk olucak şekilde denedim ama pek bir faydasını göremedim
Meditasyona her gün süreyi 10 saniye uzatarak devam edin, zamanla mutlaka etkisini göreceksiniz. Maalesef 1-2 haftada sonuç alabildiğimiz bir eylem değil biraz sabretmeniz lazım :/

Ayrıca yapmış olmak için de yapmayın, gerçekten hakkını verin meditasyonun. Stresinizi kontrol altında tutmanıza ve daha sakin bir kafayla düşünebilmeye başlamanıza büyük yardımı olacaktır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6