Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Göz Altı Şişmesi

Herkese selam beyler uzun zamandır konu açmıyordum sürecide uzun zamandır salmıştım neyseki yavaş yavaş toparlanıyorum. Bugün 6. Günüm başladık umarım yine o eski günlerime dönebilirim.

Konuya gelecek olursam bir yerde okumuştum fap bağımlılarının göz altlarında şişmeler morarmalar oluyormuş. Cidden uzun sürecimi temmuzdan bozduktan sonra bende de bu olay yaşanmakta. Yani bunun bir açıklaması var mı? Nette biraz araştırdım fakat bunu yaşayan arkadaşlar varsa onlardan tavsiye almak isterim nasıl kurtuldular onu merak ediyorum.

Herkese selam beyler uzun zamandır konu açmıyordum sürecide uzun zamandır salmıştım neyseki yavaş yavaş toparlanıyorum. Bugün 6. Günüm başladık umarım yine o eski günlerime dönebilirim.

Konuya gelecek olursam bir yerde okumuştum fap bağımlılarının göz altlarında şişmeler morarmalar oluyormuş. Cidden uzun sürecimi temmuzdan bozduktan sonra bende de bu olay yaşanmakta. Yani bunun bir açıklaması var mı? Nette biraz araştırdım fakat bunu yaşayan arkadaşlar varsa onlardan tavsiye almak isterim nasıl kurtuldular onu merak ediyorum.
Fap bağımlısı olduğum zamanlarda bende de vardı. Eski sürecimde ilerleyince geçmişti (yaklaşık 70 80 gün civarı). Sürecinde biraz ilerledikten sonra yine geçmezse doktora görünmeni tavsiye ederim. İyi günler.

BloodRien

Yoda

Bir tahmin yürütmek istiyorum
dopamin uykunuzun gelmesini önlüyor
bağımlıyken uyumanız gereken saatten daha az uyuduğunuz için şişme olmuş olabilir

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Bir tahmin yürütmek istiyorum
dopamin uykunuzun gelmesini önlüyor
bağımlıyken uyumanız gereken saatten daha az uyuduğunuz için şişme olmuş olabilir
Şöyle anlatayım, mastürbasyon stresi azaltır ancak spermle atılan mineral, vitamin ve proteinden ötürü vücut halsizleşir ve uykunuz gelir. Daha az uykudan ötürü bünye alışamadığından gözlerin şişmesi yüksek ihtimal. Dopamin reseptörlerinin düzelmesi krizlere neden olur ve krizlerden ötürü uykunuz kaçar, dopaminin aşırı salgılanması reseptörleri köreltir ve suni bir yorgunluk oluşturur.

Yani nedenini bilemem ama bir defasında çok net hatırlıyorum. Çok da uzun değil 2 haftalık süreci art arda birkaç kez bozdum birkaç gün içinde. Aynanın önünden geçiyordum göz ucuyla baktım şok oldum birden n'olmuş yüzüme gözüme diye. Gözaltlarım şişmiş morarmış.

Deneyip sonuç görmedim de aklın yolu bir. Sağlığına dikkat etmelisin. Konu özelinde başta nofap ve uyku düzeni sonra düzgün beslenmek ve az da olsa egzersiz.

Bir şekilde pmo sağlığımızı kötü etkiliyor bir nevi yaşlandırıyor. Senin göz altın şişer, diğerinin saçı dökülür diğerinin sivilceleri artar vs...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6