Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gün Gün Gelişme

tsigalko

Yeni Üye
Herkese Merhabalar

Gün içerisinde ne yaptığımı anlatacağım , gün gün gelişmeleri bildirebileceğim tek yer olduğunu düşündüğümden buraya yazmaya karar verdim. Bundan önce defalarca deneyen bir insanım. 157 günleri gördüm fakat sil baştan yeniden başladık. Son kurşunu atıp hayatımdan çıkarmak istiyorum.

Hem fit bir görünüme girmeye çalışıyorum, bunun için spora gidiyorum, bir yandan mezun olma telaşem var son sınıf öğrencisiyim, bunun yanında ingilizcemi geliştirmek için elimden geleni yapıyorum. Bu süreçte neler yapabileceğimi görmek için buraya yazacağım. Şu an 4. gündeyim, 90a kadar yazmayı planlıyorum .

tsigalko

Yeni Üye
Burayı biraz daha hayat günlüğü olarak kullanmayı düşünüyorum çünkü illeti bıraktıktan sonra yerine bir şeyler koymazsanız geri sil baştan başlıyorsunuz.

Sosyal medya olarak Twitter ve Youtube kullanıyorum. Kız arkadaşımla beraber İnstagramı kapatalı baya bir oldu. Bunun baya bir faydasını gördüm bu süreçte. Her ne kadar instagram ve facebook kullanmasam da twitter ve youtube da azaltmalıyım çok fazla vaktimi alıyor . Telefonumdan ekran süresine baktığımda 3-4 saat ortalama youtube , 1 saat twitter kullanımım görünmekte.

4. günün sonuna geldik. Bugün sabah 08.00 de uyandım , son 5- 6 aydır uyanma vaktim 12dir. Uykuya karşı çok fazla zaafım var. Bunun sebebinin ne olduğunu biliyorum. Sabah erken uyanmamım nedeni işimin olmasıydı, yoksa normalde bu kadar erken kalkabileceğimi düşünmüyorum. Diyetime dikkat ederken poğaça , simit vb. şeyleri yemekten kaçınmayı planlıyorum fakat sabah 2 tane poğaça yiyerek güne başladım. 2 saat bilgisayarda araştırma yaptıktan sonra spora gittim . Kardiyo ağırlıklı çalışıyorum bu sıra , 30 dk koşu bandı ortalamada 10 dk kadar bisiklet üzerinde vakit geçirdim. Spordan dönünce zinde hissediyorum. Bilgisayar başında vakit geçirdim ve yarım saat kestirdim. Yarın final sınavım var fakat tam anlamıyla üzerine düşemiyorum. 65 dakikalık pomodoro hazırlayıp ilk seansını başarıyla bitirdim. Yemek cart curt derken akşam oldu, evden alt komşudan üst komşudan her yerden ses geldi ve 2. oturuşumda ilki kadar başarılı olamadım. Dikkatimi verdiğimde hızlı öğreniyorum ama o an odaklanmam çok zor oluyor. Dikkat dağınıklığı ve odaklanma sorununda fapten kaynaklı olduğunu biliyorum. Okuduğum bölüm çok fazla okuma ve okuduğunu anlama üzerine bir bölüm. Mezun olmamada son 6-7 ayım var. Bu süreci en dolu bir şekilde geçirmeliyim çünkü hayat telaşesi başlamak üzere. Eğer üniversite sınavına hazırlanan kardeşlerim varsa çok net olarak fapi bırakmalılar.

İngilizceyi gün içerisinde 5 dakika duolingo yaparak geçirdim. Beslenmem iyi değildi fakat çokta kötü denilemez. Kitap okumadım , derste eh denilir. Fakat sürece yeni ısınıyoruz.

Robert Downey JR

Yeni Fapstronot
Bende 4.güne geçtim reis. Birlikte mezun olacağız inşaallah. Başaracağız...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6