Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gün Gün İlk 4 Hafta Etkileri - Yan Etkileri

Ciks

Mezun
Bu Yazının Hikayesi (Okumak istemeyenler direk aşağıdaki tabloya bakabilir)

Bu yazıyı 2021 yılında yani Nofap'ta 2. senemde, eski site için yazmışım. Sanırım ilk defa 28. güne ulaşmamın akabinde yazdım... O zamanlar sürekli 3. haftadan sonra oluşan aşırı cinsel isteğe dayanamayıp relapse oluyordum. Fakat bu kez başarmak zorundaydım zira 2. haftanın sonlarına doğru bir haber geldi, 2 hafta sonra çalıştığım şirketin diğer birimindekilerle birlikte lüks bir otelde toplantısı olacaktı. Ve o zamanlar sosyal anksiyete konusunda çok kötü durumda olduğumdan acil bir şeyler yapmam gerekiyordu çünkü topluluk önünde konuşmam gerekecekti. Bu yüzden bu sürecimde çok dikkatli davranmıştım... O gün gelip çattığında aşırı heyecanlansam da bunu kimseye belli etmemeyi başarmış ve büyük olasılıkla üzerimdeki çok çekingen, hödük vs gibi algıların bir süre de olsa atılmasını sağlamıştım ve herkes çok şaşırmıştı. Tabi olay sadece konuşabilmek değil; insanların gönlünü kazanmak olduğunu sonradan anlasam ve bunu başaramasam da yine de ilkini başarabilmiştim.

Sonrasında tecrübelerime dayanarak bu yazıyı yazmışım. (Hatta yazıdaki son paragraftaki iki örneği o zaman deneyimlemiştim.) Adminlerden bu yazıyı yeni sitede yayınlamamalarını rica etmişim. Çünkü bir kaç kez daha tecrübe edip yazıyı güncelleyecektim. Ama sonrasında yazıya bakamadım.

Bence gayet güzel tespitlerde bulunmuşum. Bazı tespitler bir nebze abartı gibi geldi bana. Yani bazı etkileri biraz daha ilerleyen zamanlarda görülebilir belki. Ama en azından tespitlerin, mükemmel geçen bir süreç için doğru olma ihtimali yüksek. Ki mükemmel süreç deneyimlemek çok nadir görülür. Yani sosyal medyanın cüzi miktarda kullanıldığı, oruç, spor, kitap okuma, yazma, oyun oynamama, şeker kullanmama (ki o zamanlar şimdikinin aksine şekeri tamamen bırakmıştım), cinselliği anımsatacak en küçük görsele bile bakmama ve tabi ki pmo yapmama. Gerçekten böyle geçen bir süreçte bunların deneyimlenebileceğini düşünüyorum.

1708193794916.png

Son düzenleme:

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Çok güzel ve açıklayıcı olmuş, eline sağlık. Bunun 4-8.haftalar arası halini de yapıp paylaşabilir misin ?

Ciks

Mezun
Çok güzel ve açıklayıcı olmuş, eline sağlık. Bunun 4-8.haftalar arası halini de yapıp paylaşabilir misin ?
Teşekkür ederim. Tabi neden olmasın. Fakat şu anki sürecim yukarda anlattığım süreç kadar kusursuz değildi. Bir kaç tökezlemem oldu. Ama listedeki etkileri yakalamaya başladım. Bakalım farkettiğim etkiler olursa devamını yaparım.

Ayberk_topalgluu

Yeni Üye
Bende 28. Güne Geldim Hicbiride Olmadı Bunların Abartmissin İnandirmişsin Kendini

Ciks

Mezun
Nofapla yaklaşık 5,5 senedir ilgileniyorum. Bu zaman zarfında 100 den fazla sürecim oldu. Ve bu süreçlerin yaklaşık %80 i farkındalıklı süreçler oldu. Yani her hareketimi günlük olarak tespit edip kendi puanlama sistemimle puanlayıp kayıt altına aldım. Yani örneğin her Allah'ın günü sosyal medyada ne kadar boş vakit geçirdiğime bakmışımdır... Şimdiye kadar birbirinden çok farklı kombinasyonlarla dolu süreçlerim oldu... Neredeyse hiç kadına bakmadan geçirdiğim 3 hafta civarı surecim de oldu, yaklaşık 2-3 haftada bir m. veya pm yaparak hiç o. olmadan 100. güne geldiğim de oldu. Kendi üzerimde bir çok yöntem denedim. Hepsinde de hangisinin ne kadar yapıldığında beynimde ve vücudumda neye ne kadar etki ettiğini gözlemledim. Yıllardır bu özelliklerin plasebo olup olmadığını da düşündüm. Ama göz akımda meydana gelen beyazlığın artışı plasebo olamazdı veya hatalar yaparak da olsa ulaştığım 90. günlerde ardarda yaptığım esprilerle kızları nasıl güldürdüğüm plasebo olamazdı. Ki ben normalde eskiden sözü 5 sn den fazla dinlenmeyen biriydim. Fakat öyle zamanlar da oldu ki gerçekten Nofap'ın bi halta yaramadığını düşündüğüm oldu..
Bu şekilde deneye deneye en sonunda başarı için doğru kombinasyonu bulduğumu düşünüyorum. Ve şu an o süreçteyim.

Velhasıl kelam, sana dönecek olursak. Senin bu sürecin nasıl geçti. Gelişim için neler yapıyorsun veya nelerden vazgeçiyorsun. Kitap okuyor musun, spor yapıyor musun, oruç tutuyor musun, beslenmene yediğin gıdalara ve miktarlarına, ictigin su miktarına dikkat ediyor musun... Şekeri ne kadar tüketiyorsun, sosyal medyada ne kadar vakit geçiriyorsun, günde ne kadar uyuyorsun, tetikleyicilere ne kadar bakıyorsun? Burda sadece p. izlemekten bahsetmiyorum. Sosyal medyada veya filimlerde cekici bir kadın çıktığında gözlerini başka yöne çeviriyor musun? Bilgisayar oyunu oynuyor musun? Kendine hedefler koyuyor musun? Bunları yapmıyorsan 28. gün degil 280. güne de gelsen çok birşey değişmez.

Son düzenleme:

root

Jüpiter Yolcusu
Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş ve bunun 30-60 günlük süreçteki etkilerini de bekliyoruz heyecanla

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6