Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gündüzleri hiçbir şey yapasım gelmiyor

foraynır123

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar pmo ile tanıştıktan sonra bu özelliğim daha da belirginleşti. Gündüzleri hiçbir şeyden zevk alamıyorum. Dopamin alacağım hiçbir şey yok adeta. Yaptığım işi nefret ederek yapıyorum adeta. Erken yatabilen bir insan da değilim ve geceleri daha aktif oluyorum, derslerime daha iyi odaklanıyorum. Uyku düzenim berbalt ve nasıl düzene sokacağımı hiç bilmiyorum. Ayrıca geceleri gözlerimden uyku aksa bile uyumak istemiyorum ve telefona hapsediyorum kendimi. Bunun nedeni sanırım dopamine karşın doyum hissedemiyorum. Bugün 5. günüm ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gece telefonu kesinlikle uzaklaştırman lazım. Tarihe de baktığında bir çok insan sabahları erken kalkıp çalışmaya başladıkları için başarılı olmuştur. Geç olmadan bence bu alışkanlıklardan vazgeçmelisin.

Mikro ölçekte yaptığın seçimler makro ölçekte yaşamını belirler. Animasyonu çok sevdim.

Burak737

Yeni Fapstronot
Mavi ışık melatonin hormonunu bozar ve uyku düzenide bozulur.
Telefon, televizyon, bilgisayar mümkün mertebe uzak kalınmalı ve baş ucunda kalmamalı teknolijik aletler.
Kahve ve çay akşam 6/8 arası saatlerine kadar kesinlikle kesilmelidir. Kafein uyku düşmanıdır. Ve sigarada öyle.
Bizler insan olsakta hayvan gibi bedeni yormamız gerekir. Beyin istemez zeki canlılar olduğumuz için sebebi ise enerji saklama isteğindendir. Bu sistemi anlayıp uygularsanız bedeninizi kızak çeken köpekler gibi yorabilirsiniz ondan sonra tahtaya bile yatsanız orası pamuk yatak gibi rahat olur. Çünkü yorgunsunuzdur.

Hülâsa insanoğluna rahatlık yakışmaz. Rahatlık gelişimi engeller. Modern dünya'nın konforuna aldananlar ilk zamanlar kendilerini çok iyi hissetsede ileri ki zamanlarda hemen hemen tüm psikolojik sorunların kaynağı olan depresyona girmesi kaçınılmazdır.

Depresyon normal bir tepkidir. Kuşlarda depresyona girer ve ortam değiştirdiklerinde düzelirler. Hayvan kadar olamıyorsak vah bize.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6