Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Günlük Planlarını Bir Türlü Yapamıyor Musun?

• Konuyu başlatan Brock
  • Başlangıç tarihi
B

Brock

Misafir
Bunun sebeplerinden biri hayatınızda alışkanlıklar oluşturmadığınızdan dolayı. Alışkanlık oluşturmakta gerçekten zor bir mesele. bir şeyi hergün yapabilmek.Buda biraz beklentilerimizden kaynaklı biranda günde 100 sayfa kitap okuyan biri olmaya çalışıyoruz. Ama eğer ufak adımlar atsak mesela bi süre sonra biton yol katetmiş olcaz.

Ben bugüne kadar bu konuda edindiğim deneyim ve bilgilere dayanarak gözlemci ve bir tasarım öğrencisi olarak bu konuda bir takvim yaptım. Şimdi takvimi size tanıtıcam :

4 aşamadan oluşuyor takvimi kullanmaya karar veren kişilerin yapması gerekenler :

1.Yapmak istediğin şeyleri belirlemelisin örneğin "şu kitapları okumak isterdim veya çizimde şu seviyeye gelmek isterdim" gibi.
2. Kendine hergün 15 dkyı aşmicak şekilde en fazla 4 tane (1 tane de olabilir) alışkanlık belirlemelisin. Bu hergün yapmak istediğin edinmek istediğin bi alışkanlık olmalı. Örneğin deki "hergün 15 dk çizim yapcam."veya "15dk yazılım çalışcam" . Ama zinciri kırmamalısın nolursa olsun zaman ayırmalısın buna.Tabi ekstrem durumlarda telafide edebilirsin.
3. Fiziksel olarak takvimi internet cafeden bastırrmalısın kullanmak için. Kaç alışkanlık yapcaksan o kadar farklı boya kalemi lazım birde. Boşluğa da hedeflerini yazmalısın.
4. Hergün ilerledikçe belirlediğin renkle kutucuğu karalamalısın. Kutucuğun kenarındaki sayılar senin günde 15 dk çalışarak doldurduğun zamanın rakamsal karşılığı. (tabi 4 alışkanlık belirlemişsen.) Eğer bi tane alışkanlığı bitirmişsen 1 ay boyunca : bi ayda o belirlediğin şeye 7.5 saat ayırmış olcaksın.
Eğer 1 yıl boyunca aynı alışkanlığı devam ettirdiysen yıl sonunda 90 saat çalışmış olucaksın. 90 saatini doldurmuş olucaksın. Kutucuğu karaladıkça takvimin parçası olan uzay roketini yukarı taşırsan doldurduğun zamanlarla yükselişinede fiziksel olarak izleyebilirsin.

Yeni Proje gemili martılı.jpg

Enki

Satürn Yolcusu
Dostum çok faydalı bir yazı olmuş takvimi de çok beğendim eline emeğine sağlık

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6