Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Günlük Rutin İnşa Ediyoruz

Targetlock

Deneyimli Üye
Değerli forum üyeleri,

Hayatımıza dönüp baktığımızda 24 saatte neler yapıyoruz ? Günlerimiz rutin geçiyor. Bu rutinleri zaman çarpanına emanet ettiğimizde ise kişiliğimiz haline geliyorlar.
Günlük rutinler inşa edelim ve onları büyük bir disiplinle hatta askeri disiplinle uygulayalım. Böylece dünya bize çalışsın. Zaman bize çalışsın.
Aksi halde silik ve mutsuz bir hayat , değerlendirilmemiş zamanın acısı gibi pek çok ciddi krizlere yem olacağız.

Belirli konularda alışkanlık kazanalım evet. İşte tam bu noktada forum üyeleri olarak verimli bir rutin inşa etmek için fikir birliği yapmamız gerekiyor. Önce biz alışkanlıklarımızı sonra onlar bizi oluşturur. Burada pek çok fikirden verimli ve uygulanabilir olanları seçip yerleştirelim. Sonra onların bizi bir canavara dönüştürmesine izin verelim.
Sizden isteğim , burayı okuyan kişilerden isteğim , her ne olursa olsun fikrinizi belirtmeniz. Ne kadar üretken olursak o kadar iyi olur.

BloodRien

Yoda
Değerli forum üyeleri,

Hayatımıza dönüp baktığımızda 24 saatte neler yapıyoruz ? Günlerimiz rutin geçiyor. Bu rutinleri zaman çarpanına emanet ettiğimizde ise kişiliğimiz haline geliyorlar.
Günlük rutinler inşa edelim ve onları büyük bir disiplinle hatta askeri disiplinle uygulayalım. Böylece dünya bize çalışsın. Zaman bize çalışsın.
Aksi halde silik ve mutsuz bir hayat , değerlendirilmemiş zamanın acısı gibi pek çok ciddi krizlere yem olacağız.

Belirli konularda alışkanlık kazanalım evet. İşte tam bu noktada forum üyeleri olarak verimli bir rutin inşa etmek için fikir birliği yapmamız gerekiyor. Önce biz alışkanlıklarımızı sonra onlar bizi oluşturur. Burada pek çok fikirden verimli ve uygulanabilir olanları seçip yerleştirelim. Sonra onların bizi bir canavara dönüştürmesine izin verelim.
Sizden isteğim , burayı okuyan kişilerden isteğim , her ne olursa olsun fikrinizi belirtmeniz. Ne kadar üretken olursak o kadar iyi olur.
Dediklerinin başlangıcı için 90gün her gün yapılmalı örneğin her gün 20 sf kitap okumak 90 gün her gün yaptıktan sonra bağımlı hale geliriz eğer yapmazsak kitap okumayı kendimizi çok pis ve kötü hissederiz bu 90 günü bozmadan yapmak zorundasınız ama eğer 1 gün yapmadıysanız tekrar başlamanız gerekir ritüeller sizi güçlendirir arkadaşın dediği gibi .

851962

Ay Yolcusu
Çok güzel bir başlık olmuş açıkçası ben kendimce günlük geçirilen güzel rutin olarak şöyle diyeyim
06.10 kalkış
07.00 spor salonu veya yüzme
09.00 işe gitmek
09.00-16.00 iş saatleri
16.40 eve varış
17.30 dinlenme
Yukarıdaki kısmı çok güzel bir şekilde düzenli yapıyorum ama işten dönünce telefon ve Netflix de takılıyorum günüm ölüyor şöyle bir rutunimin olmasını isterdim
17.30-19.00 kitap okuma
19.00-20.00 aile arkadaşlarla sevgililerle telefon üzerinden ilgilenme
20.00-21.00 yabancı dil çalışma
21.00-21.30 meditasyon
21.30-23.00 belgesel tarzı Ufuk açan veya hoşlanılan bir şeyler izleme
Bu rutin benim için mükemmel olur hafta sonlarını da hobilere ve sosyal yaşama harcanabilir veya bol bol farklı yerler gezilebilir hedefim bu umarım bu rutini otutururum
Bence herkes kendi ideal rutinini yazsın ve yapmaya çalışsın

Hades

Satürn Yolcusu
Çok güzel bir başlık olmuş açıkçası ben kendimce günlük geçirilen güzel rutin olarak şöyle diyeyim
06.10 kalkış
07.00 spor salonu veya yüzme
09.00 işe gitmek
09.00-16.00 iş saatleri
16.40 eve varış
17.30 dinlenme
Yukarıdaki kısmı çok güzel bir şekilde düzenli yapıyorum ama işten dönünce telefon ve Netflix de takılıyorum günüm ölüyor şöyle bir rutunimin olmasını isterdim
17.30-19.00 kitap okuma
19.00-20.00 aile arkadaşlarla sevgililerle telefon üzerinden ilgilenme
20.00-21.00 yabancı dil çalışma
21.00-21.30 meditasyon
21.30-23.00 belgesel tarzı Ufuk açan veya hoşlanılan bir şeyler izleme
Bu rutin benim için mükemmel olur hafta sonlarını da hobilere ve sosyal yaşama harcanabilir veya bol bol farklı yerler gezilebilir hedefim bu umarım bu rutini otutururum
Bence herkes kendi ideal rutinini yazsın ve yapmaya çalışsın
Biraz alakasız olacak ama çalışma saatlerin dikkatimi çekti. Nerede çalışıyorsun

Kadir Durgun

Yeni Fapstronot
Önce sorumluluğumuzu ele almalıyız örneğin ben sınava çalışıyorum, çalışma saatlerimi arttırmaya çalışıyorum sadace sınava odaklandım çünkü daha önce birden fazla işe başladım ve hepsini bırakmak zorunda kaldım tamamlanmamış yarıda bırakılmış hedefler bize zarar veriyor bir kağıda neler istediğimizi ve sorumluluklarımızı yazmali ve bunları önem sırasına koymalıyız ve yanına ufak rutinler ekleyerek aynı zamanda irademizi guclendirebiliriz diş fırçalamak, uyandıktan sonra yatak toplamak bunlar enerjimizi irademizi zorlamaz ve bizi motive eder.

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Son zamanlarda bende günlük işler konusunda kafa yoruyorum. Önceden saat saat yapmam gerekenleri yazıp uygulamaya çalışırdım ama zor olurdu kısa sürede bırakırdım zaten. Bu günlerde basitten başlarım diyorum bir bakmışım listede 10 tane yapılacak iş var, kolay olsa bile yapasım gelmiyor. Yapacağım işleri bölümlere ayırsam yine aynısı çok iş var deyip erteliyorum. Yani pek tavsiyem yok ama kolay olsa bile listeyi çok doldurmamak lazım diyebilirim.

Targetlock

Deneyimli Üye
Hedeflediğim rutinim :
06.00 : Uyanış
06.00 - 07.00 : Yatağı, odayı toplama + Soğuk duş + Kişisel bakım

07.00 : Çay kahve vsvs ( Kahvaltı yapamıyorum)

08.00 - 12.00 : Ders çalışma ( 2 etüt 1.5 saatlik)

13.00 - 15.00: Yatırım ekonomi gibi yan hedefler ile ilgili uğraşlar
15.00 - 16.00 : Yemek
16.00 - 18.00 : 1 Etüt daha
19.00 - 21. 00 : Antrenman ve hazırlık vs

21.00 - 23.00 : Tekrar + Günlük güncelleme + Antrenmana dair çalışılması gerekenler.

Program esnek programdır. 23 yerine 00 da da uyuyabilirim. Ancak en fazla 06 da uyanmayı hedefliyorum. Gün içi 1 saati yazmadım esneklik payı olsun. 2 günde 2 saati kontrol etmiş olurum. Böylelikle sosyalleşmeye de vaktim kalır.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Hedeflediğim rutinim :
06.00 : Uyanış
06.00 - 07.00 : Yatağı, odayı toplama + Soğuk duş + Kişisel bakım

07.00 : Çay kahve vsvs ( Kahvaltı yapamıyorum)

08.00 - 12.00 : Ders çalışma ( 2 etüt 1.5 saatlik)

13.00 - 15.00: Yatırım ekonomi gibi yan hedefler ile ilgili uğraşlar
15.00 - 16.00 : Yemek
16.00 - 18.00 : 1 Etüt daha
19.00 - 21. 00 : Antrenman ve hazırlık vs

21.00 - 23.00 : Tekrar + Günlük güncelleme + Antrenmana dair çalışılması gerekenler.

Program esnek programdır. 23 yerine 00 da da uyuyabilirim. Ancak en fazla 06 da uyanmayı hedefliyorum. Gün içi 1 saati yazmadım esneklik payı olsun. 2 günde 2 saati kontrol etmiş olurum. Böylelikle sosyalleşmeye de vaktim kalır.
Kılçıksız, saf ve ayarlanabilir bir program olmuş.

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
Nasıl erken kalkabiliyorsunuz anlamıyorum bu işi başarabilirsem hayatım çok düzene girecek ama..

10senedenberi

Yeni Fapstronot
Nasıl erken kalkabiliyorsunuz anlamıyorum bu işi başarabilirsem hayatım çok düzene girecek ama..
öncelikle sana kaç saat uykunun yettiğini bulmalısın örnek olarak bana günde 10 saat uyku gerekiyor akşam çok erken yatmam gerekicek 8 gibi ki sabah saat 6 da kalkabiliyim ilk olarak sana yeten uyku saatini bul ondan sonra kalkmak istediğin saaten düş. uyku çok önemli bir zamanlar az uyumaya çalışırdım lakin benim için çok saçma bir şey olduğunu sonradan fark ettim. yakın arkadaşım az uyuyor ve çok verimli çalışabiliyor dediğim gibi sana yeten uyku saatini bulmalısın

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
5 6 ay boyunca her gün sabah 4-5 arası kalktım. Taktiğim şuydu:

Alarmy denen programı indir. Barkod okuma yap. Barkodu banyodaki veya lavavodaki sabun kutusunun barkodu yap. Kapatmak için oraya kadar gidiyorsun. Duvara da not yapıştır. Seni kendine getirecek bir yazı veya söz. Artık uyanıksın. Kahve iç.

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
5 6 ay boyunca her gün sabah 4-5 arası kalktım. Taktiğim şuydu:

Alarmy denen programı indir. Barkod okuma yap. Barkodu banyodaki veya lavavodaki sabun kutusunun barkodu yap. Kapatmak için oraya kadar gidiyorsun. Duvara da not yapıştır. Seni kendine getirecek bir yazı veya söz. Artık uyanıksın. Kahve iç.
Bu uygulamayı duymuştum ama bötle bir özelliğini bilmiyordum kesinlikle deneyeceğim teşekkürler

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
öncelikle sana kaç saat uykunun yettiğini bulmalısın örnek olarak bana günde 10 saat uyku gerekiyor akşam çok erken yatmam gerekicek 8 gibi ki sabah saat 6 da kalkabiliyim ilk olarak sana yeten uyku saatini bul ondan sonra kalkmak istediğin saaten düş. uyku çok önemli bir zamanlar az uyumaya çalışırdım lakin benim için çok saçma bir şey olduğunu sonradan fark ettim. yakın arkadaşım az uyuyor ve çok verimli çalışabiliyor dediğim gibi sana yeten uyku saatini bulmalısın
14 saat yeter bana ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6