Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Günlük Rutinleriniz Nasıl ?

BloodRien

Yoda
Arkadaşlar sizlerin günlük rutinleriniz merak ediyorum zamanınız nasıl geçiyor
bir günde neler yapıyorsunuz uyanma saatleriniz vb. örnek alabileceğim şeyler varmı diye bu başlığı açtım şimdiden teşekkürler

surec

Merkür Yolcusu
Sabah 7 kalkış 8 iş başı öğleden sonra 6 da iş bitişi saat 7 eve geliş yemek telefon vs derken saat 10 da yatmış oluyorum

Günümü namaz vakitlerine göre planlıyorum. Sabah namazından öğle namazına kadar çalışma yapıyorum, öğle namazından önce öğle yemeğini yiyip sonrasında öğle namazını kılıyorum. Daha sonra öğle ile ikindi arasında yapmam gereken şeyler varsa yapıyorum. İkindi ve akşam namazı da böyle geçiyor. Akşam namazından sonra ekranla olan bağımı koparıyorum ve yatsı namazından sonra da uykuya geçiyorum. Namaz vakitlerine göre günü planlamak hem fizyolojik olarak faydalı hem de manevi olarak insanı güçlendiriyor.​

ibendobekindabuns

Mars Yolcusu
bir günde neler yapıyorsunuz uyanma saatleriniz vb. örnek alabileceğim şeyler varmı diye bu başlığı açtım şimdiden teşekkürler
Planımı tamamen ders saatlerimin verimini arttırmaya yönelik yapıyorum. 22.30 - 04.45 uyku geri kalan zaman genel olarak ders zaman zaman yürüyüşler vs. yapıyorum.

m_awyhs

Yeni Fapstronot
Sabah uyandığımda sabah namazını kılıyorum sonrasında kahvaltı yapıp azıcık oyun oynuyorum canım istersede tv izliyorum. Saat 12 oluyor öğlen namazımı kılıyorum dershaneye gitmeden önce yemek yiyip dershaneye gidiyorum. 19.00 da eve dönüp namaz kılıp dinleniyorum. Sonraki günün sabahı dünden kalma konuları tekrarlıyorum

BloodRien

Yoda
Günümü namaz vakitlerine göre planlıyorum. Sabah namazından öğle namazına kadar çalışma yapıyorum, öğle namazından önce öğle yemeğini yiyip sonrasında öğle namazını kılıyorum. Daha sonra öğle ile ikindi arasında yapmam gereken şeyler varsa yapıyorum. İkindi ve akşam namazı da böyle geçiyor. Akşam namazından sonra ekranla olan bağımı koparıyorum ve yatsı namazından sonra da uykuya geçiyorum. Namaz vakitlerine göre günü planlamak hem fizyolojik olarak faydalı hem de manevi olarak insanı güçlendiriyor.​
Kaç saat uyuyorsun ortalama ne kadar yetiyor sana

BloodRien

Yoda
Yeni bir deney yapıyorum uyku süremi azaltmam gerek 6.30 saatle duruyorum şu an ve gayet iyi gidiyor normal uyku sürem 9-7 arası düşünceleriniz neler şu şu kesin hata yada değil dediğiniz şeyler varmı arkadaşlar

ibendobekindabuns

Mars Yolcusu
Yeni bir deney yapıyorum uyku süremi azaltmam gerek 6.30 saatle duruyorum şu an ve gayet iyi gidiyor normal uyku sürem 9-7 arası düşünceleriniz neler şu şu kesin hata yada değil dediğiniz şeyler varmı arkadaşlar
Normal uyku süreni bul ve öyle devam et. Benim abim 4 saat uyuyor mesela ama adam cin gibi. Bana 6 saat uygun. Herkesin farklı.

BloodRien

Yoda
Gün içerisinde uyarıcı kullanımınız nasıl beyler kafein vb.
benim günde 2 kupa filtre kahve 3 e yakında çay oluyor

BloodRien

Yoda
Dostlar uyku vakit kaybı değil tam tersine bedenininiz için en verimli saatlerinizdir. Minimum 7 saat uyumalısınız. Kaynak istiyorsanız atabilirim.
zararı çok fazla kalp beyin vb. Her yere var
ama bazı insanlar var adama 5 saat yetiyor uyku süreyi azaltmayı deniyeceğim bana gün içinde nasıl etkileri olduğuyla ilgili bir başlık açıcam bir ara
yapıcağım şey
günde 6.30 saat uyuyup
deneyimlerimi paylaşıcam
not: yüksek ihtimal zararlı ben sağlığımı önemsemeden motivasyonla bu harekete geçiyorum

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
ama bazı insanlar var adama 5 saat yetiyor uyku süreyi azaltmayı deniyeceğim bana gün içinde nasıl etkileri olduğuyla ilgili bir başlık açıcam bir ara
yapıcağım şey
günde 6.30 saat uyuyup
deneyimlerimi paylaşıcam
not: yüksek ihtimal zararlı ben sağlığımı önemsemeden motivasyonla bu harekete geçiyorum
İstisnalar kaideyi bozmaz şu an ortama en uygun laf olur sanırım. Fakat deneyimleyebilirsiniz, belki de o istisnanın içindesinizdir.

G

gordon

Misafir
yapıcağım şey
günde 6.30 saat uyuyup
deneyimlerimi paylaşıcam
23 yaşından büyük değilsen minimum 7 saat tavsiye edilir. Uykuda beynin kullandığı besinlerden kalan radikaller temizlenir, arşivleme yapılır, nörotransmitterler üretilir , bağırsak mikrobiyotası ve sağlığı için çok önemlidir. Sayamadığım ve bilmediğim onlarca faydası vardır. Kısacası bir süre denemiş biri olarak az uyumak avantajlı birşey değildir. Bir saat erken uyanıp aylak aylak gezeceğine bir saat fazla uyur verimli bir güne başlarsın.

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
yapıcağım şey
günde 6.30 saat uyuyup
deneyimlerimi paylaşıcam
Uzun vadede zararlı olduğunu biliyorum. 7,8 arasında tutulması öneriliyor. Bir de mesela 7.30 saat uyusan geriye 16.30 saat kalıyor. Uykudan kısmak yerine başka şeylerden kısmak daha mantıklı.

Fellow

Ay Yolcusu
Öncelikle söylendiği gibi herkesin uyku süresi farklı. Bence burda önemli olan istikrar. Yani hep aynı saatte uyuyup aynı saatte kalkmak. Bunu tavsiye ediyorum. Bir de asla erteleme butonuna basma.

venividivici

Yeni Üye
Ben ortalama 5 6 saat arası uyuyorum, ayrıca nofap sürecinde kendimde şunu tespit ettim ne kadar fazla uyursam cinsel dürtülerde o kadar fazla krize sokmaya çalışıyor o yüzden 5 6 saat aralığına sabitledim, pazar günleri max 7 saat olabiliyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6