Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gününün Çoğunu Neler Işgal Ediyorsa,Ömrünün Çoğunuda Onlar Işgal Edicek

Sametak256

Venüs Yolcusu
Beyninize hangi uyaranlar daha çok dopamin salgılatıyorsa,siz gün içerisinde o doğrultuda birşeyleri tekrarlayacaksınız.
Günleriniz nasıl geçiyorsa,haftalarınız-aylarınız-senelerinizde öyle geçicektir.
Gelecekte nasıl bir durumda olacağınız,gününüzü neler yaparak-nerelerde ve kimlerle-nasıl geçirdiğinize bağlıdır.
Güne nasıl başlarsan öyle gider.Her günümüz mükemmel olmak zorunda değildir.Ama daha üretken/daha verimli bir hayat sürmek için bu bakış açısı önem teşkil ediyor.

Son düzenleme:

Muhammet20

Venüs Yolcusu
Beyninize hangi uyaranlar daha çok dopamin salgılatıyorsa,siz gün içerisinde o doğrultuda birşeyleri tekrarlayacaksınız.
Günleriniz nasıl geçiyorsa,haftalarınız-aylarınız-senelerinizde öyle geçicektir.
Gelecekte nasıl bir durumda olacağınız gününüzü neler yaparak-nerelerde ve kimlerle-nasıl geçirdiğinize bağlı.
Güne nasıl başlarsan öyle gider.Her günümüz mükemmel olmak zorunda değildir.Ama daha üretken/daha verimli bir hayat sürmek için bu bakış açısı önem teşkil ediyor.

Haklısın dostum,

Çok sosyal medya bağımlısı görüyorum. Şu son zamanlarda yaptığı tek şey reels kaydırmak veya snap atmak. Bunlarla eğlenen kişiler sürekli olarak hep onları yapıyorlar. Bunlar bize ne katacak Allah aşkına? Snap atmak nedir veya reelsde 5-6 saat boyunca kaydırmak nedir? Bunlar zaman israfıdır ve zaman paradan daha değerlidir. Bunları yapmak yerine kişisel gelişim üzerine kitap okumak, film izlemek, spor yapmak daha faydalıdır. Reelsde sürekli kaydıran birinin kitap okuması çok zordur çünkü dopamin sistemi alt üst olmuştur. Daha eğlenceli bir şey varken (reelste kaydırmak) vs. neden kitap okusun? Dimi? Benim bağımlılara önerim, uzak dursunlar. En az bir ay cidden vaktin kıymetini anlayacaklar dostlarım.

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Haklısın dostum,

Çok sosyal medya bağımlısı görüyorum. Şu son zamanlarda yaptığı tek şey reels kaydırmak veya snap atmak. Bunlarla eğlenen kişiler sürekli olarak hep onları yapıyorlar. Bunlar bize ne katacak Allah aşkına? Snap atmak nedir veya reelsde 5-6 saat boyunca kaydırmak nedir? Bunlar zaman israfıdır ve zaman paradan daha değerlidir. Bunları yapmak yerine kişisel gelişim üzerine kitap okumak, film izlemek, spor yapmak daha faydalıdır. Reelsde sürekli kaydıran birinin kitap okuması çok zordur çünkü dopamin sistemi alt üst olmuştur. Daha eğlenceli bir şey varken (reelste kaydırmak) vs. neden kitap okusun? Dimi? Benim bağımlılara önerim, uzak dursunlar. En az bir ay cidden vaktin kıymetini anlayacaklar dostlarım.
Videoların kısa ve ilgi çekici olması ise yeni dünya düzeninin cahillik temelini atıyor. Videoların hepsi aynı amaca hizmet ediyor neredeyse: Kitleyi saçma bir içerikle ağına düşür ,sonra ilgi alanını tespit et ve onu sömür. Araştırmalara göre ortalama tek bir ekrana odaklanabilme süremiz 47 sn imiş.Bu insanlar bilmem kaç saatlik iş temposunu, akademik çalışmalarını, en önemlisi ise hayatı yaşamayı aksatıyorlar. Çünkü odaklanamayan ve sürekli tüketen bir nesil yetiştirildi. Bizim yapmamız gereken şey ise kendimizi bu nesilden dışarı atmak

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6