Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Güzel Bir İyilik Önerisi

• Konuyu başlatan Brock
  • Başlangıç tarihi
B

Brock

Misafir
Ben bazen günlük hayatımda küçük iyilikler yapan biriyim , etrafıma duyarsız kalmak istemeyen biri olmaya çalışırım iyilik fırsatlarını değerlendiririm ; bazen yolda bir çöp görsem eğer çok zahmetli olmayacaksa benim için kaldırırım , veya arada yem alır sokak hayvanlarını beslerim , veya kaputa sıkışmış kedileri kurtarmaya çalışırım. Sadaka kutularına bazen para atarım bozuğum varsa , yine bazen sadaka isteyenlere para veririm. Yaklaşık 5 ay önce filan İnstagram'da Sma'lı çocuklar çıktı karşıma , açıkçası param ve banka hesabım olmadığından ilk başta postlarını beğenerek filan destek olmaya çalıştım. Daha sonrasında da o 6 aylık veya 12 aylık bebeklerin hastalık halini görünce daha fazlasını yapmak istedim. Bunun için ne yapabilirim diye sorduğumda; tanıdığım işyerlerine bağış kumbarası dağıtabileceğimi söylediler. Tamam dedim 2 tane kumbara gönderdiler bana ; bende mahalledeki esnaflara sordum 2 kumbarayı koydum. Daha sonrasında mahallemizden açılıp bu iş için bazen 2-3 saatimi ayırınca 2 3 yer daha kabul etti ; böylece biraz zahmetlide olsa güzel bir iş yapmış bulundum. Bu sefer kargoyla filan uğraşmak istemediğimden gidip kumbaraları kendim aldım. Eminönü Tahtakale'ye gittim oradaki oyuncakçı tarzı esnaf abiye hayır işi olduğunu söyledim ;1.25 ten saydı kumbaranın tekini ve 10 tanesine 12.5 tl verdim , daha sonra matbaa da da yine pazarlık yapıp alt fiyattan üstündeki stickeri bastırdım.

Bunlardan 8 tanesini dağıttım ; böylece normalde 20 tl gönderince yapacağım yardımı daha da çoğaltmış oldum. İş girmeden önce 12 tane daha yaptım kumbara ama şuan çalıştığım için muhtemelen elimde kalacak. Şimdi biraz daha çoğalsın diye buraya yazdım sizle paylaştım. Eğer böyle bir şeye gönüllü olmak isterseniz size kumbara konusunda ve tecrübelerimi paylaşmak konusunda yardımcı olurum. İyi günler!

B

Brock

Misafir
Bu arada suistimal edilmemek adına Çanakkale Valiliğini (telefonla ulaşmak için zor uğraşlar sonucu) ulaşarak ; gerçekten böyle bir bebeğin olduğunu ; valilik izni olduğunu onların ağzından onayladım. Suizan etmemek lazım ama yine de ne yaptığımızın bilincinde olmamız emin olmamız açısından bu gerekli bir şey.

B

Brock

Misafir
Eğer böyle bir yardım yapmayı düşünen olursa ; isteyenin istediği şubeye kumbarasını göndericem.kumbara masraflarını ben karşılıcam hatta kargoyuda ben ödicem. İsteyenede (yani ben kumbara yaparım diyenede) neyi nerden halletceğini açıklarım.
Yapmanız gereken tek şey etrafınızdaki esnaflara "dükanınızda yer ayırmak istermisiniz ?" diye rica etmek olur. Eğer düşünen olursa ben burdayım.

Skull

Venüs Yolcusu
Eğer böyle bir yardım yapmayı düşünen olursa ; isteyenin istediği şubeye kumbarasını göndericem.kumbara masraflarını ben karşılıcam hatta kargoyuda ben ödicem. İsteyenede (yani ben kumbara yaparım diyenede) neyi nerden halletceğini açıklarım.
Yapmanız gereken tek şey etrafınızdaki esnaflara "dükanınızda yer ayırmak istermisiniz ?" diye rica etmek olur. Eğer düşünen olursa ben burdayım.
Çok düşünceli bir insansın :)
Yurtdışın da olmasam yardım ederdim.

B

Brock

Misafir
Yokmu arkadaşlar kimse ? Doğuştan hastalık sahibi bu bebekler için ,onlar ölmesinler diye , onları yaşatmak için fedakarlık yapacak ? Dilsiz bir meleğin sesi olmak isteyen kimse ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6