Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Haftada Kaç Kez Rüyalanıyorsunuz ?

İrade Terbiyecisi

Yeni Üye
Disiplinli bir insanım, sıkı bir şekilde yks'ye hazırlanıyorum. Pozitif alışkanlıklarla illeti bastırıyorum ama o kadar stresle doluyorum ki kendimi kaybediyorum 21 günlük sürecimi bozdum.

İrade vs. kriz anı için ne planladıysam uçup gidiyor kafamdan. hiç rüyalanmadım belki rüyalansam bir miktar rahatlardım. Rüyalanmamamın nedeni de muhemelen sıkı bir şekilde cinsel isteğimi bastırmam. Rüyada ters bir şey görürsem direkt uyanıp tuvalete gidiyorum.

Her insanın iradesi aynı olmuyor zannımca her şeyi denedim. Olmuyor maalesef. Kolay modda ilerleyeceğim en azından ekonomik özgürlüğümü ele geçirip psikiyatriste başvurana kadar. Bu konunun nedeni içimdeki son şüphe kırıntısından kurtulmak, haftada kaç kez rüyalanıyorsunuz ?

BloodRien

Yoda
Disiplinli bir insanım, sıkı bir şekilde yks'ye hazırlanıyorum. Pozitif alışkanlıklarla illeti bastırıyorum ama o kadar stresle doluyorum ki kendimi kaybediyorum 21 günlük sürecimi bozdum.

İrade vs. kriz anı için ne planladıysam uçup gidiyor kafamdan. hiç rüyalanmadım belki rüyalansam bir miktar rahatlardım. Rüyalanmamamın nedeni de muhemelen sıkı bir şekilde cinsel isteğimi bastırmam. Rüyada ters bir şey görürsem direkt uyanıp tuvalete gidiyorum.

Her insanın iradesi aynı olmuyor zannımca her şeyi denedim. Olmuyor maalesef. Kolay modda ilerleyeceğim en azından ekonomik özgürlüğümü ele geçirip psikiyatriste başvurana kadar. Bu konunun nedeni içimdeki son şüphe kırıntısından kurtulmak, haftada kaç kez rüyalanıyorsunuz ?

Çok ileriki günlerdeyim hiç rüyalanmadım vücut emiyor pek takma rüyalanmayı

mavi

Hakikat yolcusu
Bazen ardışık oluyor, bazen 1-2 haftada bir tam olarak kestirebileceğimiz bir şey değil. Süreçlerim 2 haftada bir bittiği için çok da deneyimleyemiyorum. Rüyalanınca rahatlamadan ziyade aşırı bir istek geliyor bana. Birde yıkanma ve temizlik işi çıkıyor bu yüzden rüyalanmak istemiyorum.

Son düzenleme:

Yardımcı

Satürn Yolcusu
✓Uykuda orgazm açıkça sadece insanlarda meydana gelir. Nedenleri tam olarak bilinmemektedir. Birikmiş meni baskısından kaynaklandığı fikri geçersizdir. Çünkü; erkeklerde bazen art arda gecelerde gece emisyonları meydana gelir. Bunun yanı sıra kadınlar da uykuda orgazm yaşarlar. Bazı durumlarda uykuda orgazm, bireyin diğer cinsel aktivitelerden yoksun kaldığı veya bundan kaçındığı zamanlarda ortaya çıkan telafi edici bir fenomen gibi görünmektedir. Diğer durumlarda, yüzüstü uyumak veya gece kıyafetlerinin bacaklarının arasına sıkışması gibi dış uyaranlardan kaynaklanabilir. Uyku sırasındaki çoğu orgazma er*tik rüyalar eşlik eder. Uykuda orgazm genellikle nadirdir, erkeklerde nadiren yılda bir düzine defadan ve ortalama bir kadında yılda üç veya dört defadan fazladır. (Britannica Ansiklopedisi)

Tanjiro

Merkür Yolcusu

Sürecimde 34. Gundeyim 1 kere rüyalandım.

ganbol

Venüs Yolcusu
19.gündeyim daha rüyalanmadım, olacakmış gibi oldum ama olmadım. Umrumda değil zaten ben sürecime odaklandım, 30-45-60-90 günlük hedeflerime ulaşmayı planlıyorum

M

Mantıkçı Kişi

Misafir

PBKY kitabıni mutlaka okumalısın.

İrade Terbiyecisi

Yeni Üye
PBKY kitabıni mutlaka okumalısın.
İki kez okudum, niçin mastürbasyon yapmamalısın, irade terbiyesi ve kendime düşünceleri de okudum. Şimdi alışkanlıkların gücünü okuyorum. Her sabah meditasyon yapıyorum. Süreci bozmadan namaz kılıyordum. Dışarıda ders çalıştığımdan eve sadece yatmaya geliyorum genellikle yani kısaca her şeyi yaptım. Bilgisayarımda sağlam filtreler kullanıyorum. Krize girmemek için neler yapılmalı, kriz anlarında neler yapmam gerektiği yazılı olan bir defterim var her gün onu da okuyorum. İrademi kullanarak isteği de yeniyorum, maalesef zayıf olduğum bir an oluyor ve o anda her şey paramparça oluyor.

Benim gördüğüm kadarıyla bağımlılığın fizyolojik ve psikolojik tarafı var. Genellikle ben fizyolojik kısımda tosluyorum. Yani biraz meni kaybetsem her şey tam oturacak ama o kadar sıkıydım ki rüyamda bile kadınlara hard mode da olduğum için yaklaşmıyordum. Yaklaşacak gibi olursam korkup uyanıyordum.

Bu konuyu açmamın sebebi de insanların genel olarak rüyalanıp rüyalanmadığını anlamak ve kendi durumumla karşılaştırmak.

En az haftada bir rüyalanan arkadaşım var. 25-21 günde hiç rüyalanmayan ben var.

Lazkopat

Emektar Üye
İki kez okudum, niçin mastürbasyon yapmamalısın, irade terbiyesi ve kendime düşünceleri de okudum. Şimdi alışkanlıkların gücünü okuyorum. Her sabah meditasyon yapıyorum. Süreci bozmadan namaz kılıyordum. Dışarıda ders çalıştığımdan eve sadece yatmaya geliyorum genellikle yani kısaca her şeyi yaptım. Bilgisayarımda sağlam filtreler kullanıyorum. Krize girmemek için neler yapılmalı, kriz anlarında neler yapmam gerektiği yazılı olan bir defterim var her gün onu da okuyorum. İrademi kullanarak isteği de yeniyorum, maalesef zayıf olduğum bir an oluyor ve o anda her şey paramparça oluyor.
Yani gününü dolu dolu geçiriyorsun ve kendine değer katıyorsun. Ancak rüyalanamadığın için süreci bozduğunu mu düşünüyorsun? Bence süreci bozmanın sebebi rüyalanamaman değil. Bence burda daha ciddi bir şey var. Ancak onu da biz bulamayız. Sen bulacaksın. Kendin hakkında daha detaylı düşünmelisin. Neden pmo yaptığın sorusuna net bir cevap verebilirsen eğer bence bu problemini çözeceksin.

Bully Maguire

Yeni Üye
Yani 54 günlük sürecimde haftada 2 gün rüyalanıyordum yaklaşık olarak ama art arda 3 gün rüyalandığımıda biliyorum. 54 günlük sürecimin son 2 - 2.5 haftası rüyalanma hiç olmamıştı. Süreci bozdum. 1 hafta chaserda kaldım. Sonrasında 32 günlük sürecim daha oldu 32 günde sadece 2 kez rüyalandım. 54 günlük sürecim ilk uzun sürecimdi vücudum geri dönüşüm mekanizmasını devreye soktuğundan olsa gerek 54'ün sonunda ve 32 günlük sürecimde rüyalanma oldukça azdı sürece devam etseydim büyük ihtimalle rüyalanmazdım bir daha.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6