Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hayat Amacımı Bulamıyorum?

emre0048

Merkür Yolcusu
Arkadaşlar bir kabz haline girmiş bulunmaktayım.
İçimde koca bir boşluk vede umutsuzluk var.
İlerleyemiyorum hayatımı yaşayamıyorum.
Her gün uyandığımda içimde bir boşlukla uyanıyorum.
Kalk işe git eve gel yat.
Bazen soruyorum herşey ne için ?
Bu insanlar nasıl mutlu ve her gün aynı şeyleri yapacak ve eğlenecek gülecek şeyleri nasıl buluyorlar diye.
Hayatın anlamı nedir size göre ?
Memnun musunuz hayatınızdan ?
Her güne umutsuz ve boşa geçen zaman için kötü hissediyorum.

BloodRien

Yoda
Küçükken hangi oyunları oynamayı severdin oyun kurucumuydun içe dönükmüydün
öğrenmeyi gözlemlemeyi seviyormuydun
bunları düşün vb.
bazıları insanlara yardım etmeyi sever
verici alıcımıydın bunlara kafa yor
iyi birisimisin değilmisin dürüst ol ciddi anlamda dürüst olarak kendine cevaplar ver

emre0048

Merkür Yolcusu
Küçükken hangi oyunları oynamayı severdin oyun kurucumuydun içe dönükmüydün
öğrenmeyi gözlemlemeyi seviyormuydun
bunları düşün vb.
bazıları insanlara yardım etmeyi sever
verici alıcımıydın bunlara kafa yor
iyi birisimisin değilmisin dürüst ol ciddi anlamda dürüst olarak kendine cevaplar ver
İlginç bir yöntem

SDG

Yoda
Arkadaşlar bir kabz haline girmiş bulunmaktayım.
İçimde koca bir boşluk vede umutsuzluk var.
İlerleyemiyorum hayatımı yaşayamıyorum.
Her gün uyandığımda içimde bir boşlukla uyanıyorum.
Kalk işe git eve gel yat.
Bazen soruyorum herşey ne için ?
Bu insanlar nasıl mutlu ve her gün aynı şeyleri yapacak ve eğlenecek gülecek şeyleri nasıl buluyorlar diye.
Hayatın anlamı nedir size göre ?
Memnun musunuz hayatınızdan ?
Her güne umutsuz ve boşa geçen zaman için kötü hissediyorum.

Ben de kurumsal bir rutin içindeyim. Sabah belli saatte gel akşam belli saatte dön, vakit ayırabilirsen 3-5 insanla görüş, aylar böyle devam ediyor. Her gün mutlu ve eğlenceli olmuyor. Her gün hayatında anlamlı hissetmiyorsun.

Ben kendimde bu sorunu görünce hayatımda ufak değişikliklere gittim. Tatil olarak cmt yarım günüm, pazar tam günüm var. Bu günler de temizliğe gidiyordu bu da beni mutsuzlaştırıyordu. Muhakkak pazarı temizlik anlamında boş bırakmaya başladım. Ya cuma akşamdan ya da cmt den bitirdim.

Boş günlerimde dışarı çıkmaya, yeşillik yerlere gitmeye çalışıyorum. Arada bir rutine binmemek adına farklı etkinlikler yapmaya çalışıyorum. Yapay zekadan resim yapmak, kil hamuru alıp kurutup boyayıp vernikledim farklılık olsun diye.

Yolda geçen zamanlarımı değerlendirmek için müzik dinlemeyi azaltmaya çalışıyorum. Onun yerine kitap okumaya, inanç ayar in girişimcilik podcastini dinlemeye çalışıyorum. Arada bir mesut süre ilişki testini izleyerek hem kafa dağıtıyor hem de farklı insan tiplemelerini görüyorum.

Pazardan pazara plan yapmak da bana iyi geliyor. Kendime haftalık hedefler koyuyorum. Şu kitaptan şu kadar sayfa su kitaptan şu kadar sayfa okuyacağım. Podcast te şu bölümden şu bölüme geleceğim. Şu tarz bir eğitim videosunu izleyeceğim. Şu işi halledeceğim vb.

Hayatın anlamına gelince bu dünyada daha fazla şey yapmak istiyorum elbette. Daha insanlarla ilişki içinde, insanlara dokunan şeyler yapmak, sanatsal yönümü daha çok geliştirmek, hayattan zevk alan - değer üreten insanlarla bir arada değer üretmek ve içimde coşku duymak istiyorum. Bunu da ancak kendime ben yapabilirim. Kader, insanlar ya da ülkem bunu bana saglamayacak oturup kendi hayatımı ben konsolide edeceğim. Bu senin için de böyle. Oturup yazmanı tavsiye ederim. Bi yapılacaklar listesi, bir de hedefler hayaller listesi. Sonra en ulaşılabilir olandan vakit kaybetmeden başlamak iyi olabilir

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Bu boşluk bende de vardı. Ruhumuz sonsuzdur ve bu boşluk hissi geçici şeyler ile meşgul olmaktan kaynaklanıyor. Bunun önüne geçmek için ibadet etmek, kuran okumak çok iyi geliyor. Benim boşluğum, endişem,stresim böyle geçti. Varsa gidip hafta sonları bir nehir kenarında oturup kitap okumak ya da ruhumuza iyi gelecek şeyler yapmak. Aslında hepimiz biliyoruz bizlere neylerin iyi geldiğini fakat uygulama konusunda zorluk yaşıyoruz. Maddiyati düşünerek içimizde ki ruhlarımızı unutuyoruz. Bunun önüne geçmek için yapay dopaminlerden uzak durup bizi geliştiren işler ile meşgul olmak gerekiyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6