Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hayatsızlık Sendromu

Uzatmadan direk konuya girmek istiyorum. Şu ana kadar hiç bir şeyde çabası olmayan günlerinin 3/2'sini bilgisayar oyunu ile geçirmiş her şey hazır şekilde önünde bulunan bir oğlan duruyor karşınızda. Ve bu oğlanın hiç bir şeyde başarısı olmadığı gibi kendisine de bir hayrı yok. Tek başarısı yaşadığı sandığı hayatının içine etmek ve bunu da çok güzel başarıyor ve başarmaya da devam ediyor istikrarlı bir şekilde.

Bu sene sınıfta kaldım bir daha kalırsam eğitim hayatım bitiyor. Ve ben buna rağmen ders çalışamıyorum hiç bir şeye etki edemiyorum hayatım öylece gözlerimin önünde akıp gidiyor ama ben birşey yapamadan izliyorum ["Göz göre göre duvara doğru çarpma anınızı henüz çarpmadan 100 kere kafanızda canlandırmayı ve sonradan çarpma anının gerçekleşmesini hissetmeyi bir hayal etmeyi deneyin...."] hissettiğim his aynı bu şekilde göz göre göre önümde bir kaza olacak ama ben bir şey yapamıyorum daha da kötüsü hatayı nerede yaptığımı da bilmiyorum daha daha kötüsü de yaşadıklarımı yaşayan da yok yani ben bu zamana kadar denk gelmedim. Hadi hayatı bu kadar *oktan olup da bir yere gelmiş insanları görsem derim anormal olan sen değilsin senin gibileri de var ama o da yok . Dipsiz bir kuyuda yaşam savaşı veriyorum ve hiç bir *ok olduğu da yok 7 yaşında ki ben ne isem şu anda da oyum. Ve bu öyle bir acı veriyor ki. Düzeltmeye kalksan onu da başaramıyorsun işin içine iyice sıçıyorsun ve zamanın da daralıyor ve bu işin telafisi de yok.

Öyle *oktan bir hayatın kısa bir öyküsü. Siz siz olun ipin ucunu baştan sıkı tutun sürekli başarma hırsı ile yaşayın ve hayallerinizi şu anda gerçekleştirin. Emin olun şu anda yapmazsanız bir daha hayallerinizi gerçekleştirebilecek zamanı bulamayacaksınız. Onun yerine kendini başkaları için çalışan sefil bir insan bulacaksınız ve bu hayata isteklerini yerine getirememiş hayatın tadına varamamış bir şekilde göç edeceksiniz yanı size verilen zamanı çöp edeceksiniz. Düşünün yaşamak için onlarca şeyden vazgeçen insanların yaşam savaşlarını düşünün afrikada 1 tabak kuru pilav yiyebilmek için 14 saat çıplak ayakla bisiklet süren insanları düşünün. O kadar imkanınız varken hayallerinizi gerçekleştirmemek niye?

Konfor alanınızdan çıkın hayallerinizin peşinden koşun hayatın tadına varmayı da ihmal etmeyin aksi takdirde benim gibi bir sefil hayatı yaşarken bulursunuz kendinizi.

Pineapple

Yeni Fapstronot
P*rno ve mastürbasyon sıklığın neler? Derhal bırakman gerekiyor bunları. Çünkü bu bağımlılıklar beynin belli bölümlerine büyük zararlar veriyor ve kişi yaptığı davranışların sonuçlarını o kadar düşünmemeye başlıyor. Tıpkı bir çocuk gibi.

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Uzatmadan direk konuya girmek istiyorum. Şu ana kadar hiç bir şeyde çabası olmayan günlerinin 3/2'sini bilgisayar oyunu ile geçirmiş her şey hazır şekilde önünde bulunan bir oğlan duruyor karşınızda. Ve bu oğlanın hiç bir şeyde başarısı olmadığı gibi kendisine de bir hayrı yok. Tek başarısı yaşadığı sandığı hayatının içine etmek ve bunu da çok güzel başarıyor ve başarmaya da devam ediyor istikrarlı bir şekilde.

Bu sene sınıfta kaldım bir daha kalırsam eğitim hayatım bitiyor. Ve ben buna rağmen ders çalışamıyorum hiç bir şeye etki edemiyorum hayatım öylece gözlerimin önünde akıp gidiyor ama ben birşey yapamadan izliyorum ["Göz göre göre duvara doğru çarpma anınızı henüz çarpmadan 100 kere kafanızda canlandırmayı ve sonradan çarpma anının gerçekleşmesini hissetmeyi bir hayal etmeyi deneyin...."] hissettiğim his aynı bu şekilde göz göre göre önümde bir kaza olacak ama ben bir şey yapamıyorum daha da kötüsü hatayı nerede yaptığımı da bilmiyorum daha daha kötüsü de yaşadıklarımı yaşayan da yok yani ben bu zamana kadar denk gelmedim. Hadi hayatı bu kadar *oktan olup da bir yere gelmiş insanları görsem derim anormal olan sen değilsin senin gibileri de var ama o da yok . Dipsiz bir kuyuda yaşam savaşı veriyorum ve hiç bir *ok olduğu da yok 7 yaşında ki ben ne isem şu anda da oyum. Ve bu öyle bir acı veriyor ki. Düzeltmeye kalksan onu da başaramıyorsun işin içine iyice sıçıyorsun ve zamanın da daralıyor ve bu işin telafisi de yok.

Öyle *oktan bir hayatın kısa bir öyküsü. Siz siz olun ipin ucunu baştan sıkı tutun sürekli başarma hırsı ile yaşayın ve hayallerinizi şu anda gerçekleştirin. Emin olun şu anda yapmazsanız bir daha hayallerinizi gerçekleştirebilecek zamanı bulamayacaksınız. Onun yerine kendini başkaları için çalışan sefil bir insan bulacaksınız ve bu hayata isteklerini yerine getirememiş hayatın tadına varamamış bir şekilde göç edeceksiniz yanı size verilen zamanı çöp edeceksiniz. Düşünün yaşamak için onlarca şeyden vazgeçen insanların yaşam savaşlarını düşünün afrikada 1 tabak kuru pilav yiyebilmek için 14 saat çıplak ayakla bisiklet süren insanları düşünün. O kadar imkanınız varken hayallerinizi gerçekleştirmemek niye?

Konfor alanınızdan çıkın hayallerinizin peşinden koşun hayatın tadına varmayı da ihmal etmeyin aksi takdirde benim gibi bir sefil hayatı yaşarken bulursunuz kendinizi.
aga bize verdiğin tavsiye sanırım kendine verdiğin tavsiye. Kaldır kıçını da şu yaşınla 10 yıl sonraki sen aynı olmayasın bari. Ben hiçim falan diyorsun bunları gelip bunları yazman dahi mücadele edecek bir ruhunun olduğu göstergesi. Niye kendini başkalarıyla karşılaştırıyorsun aga o 14 saat çıplak ayaklı adam senin yerinde olsaydı o da yatacaktı.

Asd

Ay Yolcusu
Her şeyden önce geçmiş travmalarınızla yüzleşin, sonrası kendiliğinden gelecek. Kendinizi bu kadar yıpratmanızın hiçbir anlamı yok.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Spora başlayıp yüksek disiplinle spora ve beslenmeye dikkat ederek başla. Genellikle bilgisayar oyunu gibi şeylerle yetişen beyinleri değiştirmeye yine bu tarz oyunsal şeylerden başlamak daha etkili oluyor. Spordan elde edeceğin disiplini bir süre sonra her alanda çalışmak için kullanabileceksin mesela. Disiplin nedir tamamen öğrenmiş olacaksın. Beynin buna adapte olmuş olacak. Bir anda 18 saat ders çalışmaya başlamak, kitap okumaya başlamak gerçekçi olmayabilir. Spor gibi günde max 3 saat alan ve getirisi birçok alanda görülen bir şeyle başlamak daha motive edici ve orta seviye olacaktır.

KingArthur

Mezun
Önerin güzel fakat benim sorunum önümde yapacak işlerimin olmasına rağmen o işle uğraşamam (örneğin yks'ye hazırlanmak gibi). İçimde yaşamak için sebep ve enerji kalmamış gibi hissediyorum.
Dostum neverfap yaparsan o enerji geri gelecek öncelikle bunu belirteyim.

Benim yaşadıklarımı kimse yaşamadı ben görmedim demişsin, ne hayatlar gördüm, senin durumun hiçbirşey, çözülmeyecek birşey değil.

yorumlarda yazanlardan bir öneri seç ve yap!!
spor yap demişler bunu kendine amaç edin (yksye zaten içinde istek olmadığından hazırlanmayacağın kesin gibi duruyor hazırlanırsan ne âlâ)

2 günde bir spora git iki elin kandada olsa git böyle bir amaç edin. Benim amacım ölsemde kalsamda 2 günde bir spora gitmek de ve yap.

Yanınada neverfap'ı ekle 3-4 ay sonra bu açtığın konuyu baştan oku.
Ben bunları nasıl yazmışım ...... diyeceksin.

Bilgisayarıda sat seni dibe çeken herşeyi hayatından çıkar.
Ben sattım 1 yıldır benm evimde pc yok, tvde izlemiyorum, dizi,film, haber, sosyal medya yasak kendime (arkadaşlarla sinema harici)
hergün 10 dakika meditasyon.
hafta sonu 1 saat travmaları düşünüp tekrar yaşama meditasyonu ekledim hayatım düzelmeye başladı.
kendime relapse olmamak için bir alışkanlık listesi yaptım bir günde zar zor yetişiyor.
arkadaşlara zaman ayırmak için 8-10 kere düşünüyorum nerden kısıp zaman bulacam diye.
Karışık bir yazı olmuş işlerimin arasına sıkıştırdım böyle idare edelim 😂
Burda anlatmak istediğim değişmek istiyorsan, enerji kazanmak istiyorsan, hayatını değiştireceksin dostum. Hayatına gülecek şeyleri, enerji verecek şeyleri eklersen 3-4 yıl sonra etrafına pozitif enerji saçan birisi olursun ama hergün arabesk takılırsan 3-4 yıl sonra etrafına negatif enerji saçan istenmeyen insanların içini sıkan birisi olursun.

Yapabileceğine de inansan, yapamayacağına da inansan, haklı çıkarsın. Henry Ford

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
O anlık aklıma ne geliyorsam yazdım biraz öyle olmuş. Yazımı güzel ama yapması zor en azından benim için.

Böyle düşününce mantıklı geliyor ama iş yapmaya gelince isteğin yoksa değil 1 hafta 1 dakika bile dayanamıyorsun.

Yazarken hiç kendimi onunla kıyasladığımı düşünmedim sadece kendime yakınmışım.

Sonuç olarak aynı devam ediyorum. Her günün bomboş geçiyor ve bir şeylerle uğraşasım gelmiyor. Sanki üzerimde garip bir şey varmış gibi hissediyorum. Ne olduğunu çözersem buraya yazacağım ki insanlar benim uğraştığım durumla uğraşıp zamanlarını kaybetmesinler.
Aga bence sen, ben ve bizlerin arada düştüğü bir hata var. Çok düşünüyoruz bir şeylerin üstüne. Yap sadece. Yattıkça yatarsın, çalıştıkça çalışırsın. Yap. Yazma bir şey yap. Zor falan düşünme yap. 1 adım yap, 2 adım yap ama yap. Bir de dışarı çık dostum bilmiyorum ne sıklıkla çıkıyorsun.

Son olarak, bize vermeye çalıştığın tavsiyenin hiçbir işe yaramayacağını söylemek istiyorum. Toplumda en çok tavsiyeyi veren insanlar o işi yapamayanlar. Kimse de onların tavsiyelerini dinlemez. Görüyoruz bunları akrabalarımızda, çevremizde vs vs.

Bir işi başarabilen insanlardan da çoğu zaman öyle durduk yere tavsiye alamıyorsun ama onlar kendilerini sana özendirmeyi başarıyor. Başarılı olan o çünkü, insanların galeye aldığı da o.

Bu daha çok dünyayı değiştirmeye çalışan adamın gün gelip ailesini bile değiştiremediği ama kendisini değiştirince önce ailesinin sonra bir yakın çevresinin değiştiği bunun böyle böyle artarak dünyanın değiştiğini anlatan hikayeye çok benziyor. Belki söylediklerim üzücü ama yani yap. Bunu kendime de söylüyorum. Belki de çok yargılıyorum seni dostum hayatını bilmiyorum çünkü kusuruma bakma. Cansın.

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Bu yüzden genel olarak tavsiye vermenin saçma olduğunu düşünüyorum. İnsan bir şeyi zorlayıp kendisi başkasından almadıkça diğer türlü başkasının o istemedikçe söylediği şeyler hep süs oluyor. Tavsiye verilmez alınır yazim de güzel uyuştu son.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Önerin güzel fakat benim sorunum önümde yapacak işlerimin olmasına rağmen o işle uğraşamam (örneğin yks'ye hazırlanmak gibi). İçimde yaşamak için sebep ve enerji kalmamış gibi hissediyorum.
Depresif bir bozukluk varsa psikiyatriye gidebilirsin ama ben sanmıyorum. Eğer spor için de aynısını düşünüyorsan sorun var demektir ancak spor disiplini oturtabileceğini düşünüyorsan sadece beynini eğitmen gerek. YKS beyninin doğasına yabancı bir aktivite ve beynin ders çalışmaya evrilmemiş gibi düşün.

KingArthur

Mezun
Relaps olmamak için alışkanlık listesinde ne var paylaşabilir misin (Tabii istiyorsan)
Dostum herkesin hayatı, hedefi farklı mesela ben İngiilizce öğrenmek istiyorum, başka birisi rusça. bu yüzden bunları bunları yapmalısın diyemem ama bunları hayatına entegre edersen hayat kalitesini artırırsın.

-Neverfap YouTube kanalında yapın diye üstüne basa basa söyledikleri MEDİTASYON.
Hergün 10 dakika.

-Spor.

-kitap okuma.

-düzenli uyku.

-sosyal medyayı bırakmak.

-sigara, alkol, şeker tüketmemek.

-günlük tutmak gün içideki duygu ve hislerini yazmak.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6