Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hedef koyma

Bravo

Merkür Yolcusu
Katılım
6 Kas 2020
Mesajlar
124
Tepki puanı
178
Puanları
58
Bence herkesin hedefi olmalı.Ama hedefde kitap okicam spor yapıcam tarzında değil somut bişeyler olmalı.Amaç,hedef olmayınca insan nereye gideceğini bilmiyor.Ben bir kaç kitapda okudum bu konuda Brian Tracy,Valeri Sinelnikov falan ama net bi yolun bulamadım.Sizce hedef nasıl koyulmalı?Kağıt kalemle mi veya uygulamaylamı yazılmalı?Uzun hedefler mi kısa hedefler mi?Yoksa anı yaşamak tarzındamı devam edilmeli?
Görüşlerinizi merak ediyorum.Sonuçta boş zaman şeytanın ganimetidir
 
  • Beğeni
Tepkiler: Eff

surec

Merkür Yolcusu
Katılım
18 Eyl 2020
Mesajlar
170
Tepki puanı
199
Puanları
58
hedefe gitmek için ne yapılması gerekiyorsa o yapılmalı küçük küçük başlanıp bu büyütülmeli
 

AkıncıTürk

Ay Yolcusu
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
40
Tepki puanı
62
Puanları
24
Kendi fikrim kendinden örnek verecek olursam ben sınava çalışıyorum sınav konuları cepte haftalara aylara ayırdım genel olarakta tüm konular kağıt üzerindedir sınava yönelik çalışmalar hedefler koydum okuma ve anlama üzerine çalışmalar yapıyorum, sağlam bir zihin ve motivasyon için spor yapıyorum, yine anlama ve okuma için kitap okuyorum, İngilizce öğrenmeye çalışıyorum hertürlü gerek şuanlık hedeflerim bunlar ana hedefim iyi bir mühendislik okumak tüm küçük hedeflerim ana hedeflerimle tutarlı bu şekil düşünülebilir.
 

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
1,101
Tepki puanı
2,975
Puanları
180
Hem kısa hem de uzun bir hedef koyulmalı. Zor bir hedef ise yavaş yavaş ağırlık verilmeli.
Sadece kafada da olabilir ama hedef sayın çoksa mutlaka koyduğun hedefler dijital yada somut şekilde yazıya dökülmeli. Kağıt yada dijital farketmez.
 

kovabalıksatranc

Mars Yolcusu
Katılım
19 Ara 2020
Mesajlar
74
Tepki puanı
166
Puanları
43
Bence hedefin temel mantığı zaman sınırı içinde olması gerektiği çünkü bir şeyde zaman sınırı yoksa tam verimli halde kendimizi o işte gösteremeyiz , hedefin kitap okumaksa mesela bir zaman aralığı belirleyeceksin 55 dk kitap okuyacağım 5 dk mola vereceğim tarzında
 

Daria

Mezun
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
29
Tepki puanı
120
Puanları
43
Hedef koyduğun şeyle alakalı o gün dünden daha farklı bir şey öğrenmen gerekiyor.
Hedef İngilizce öğrenmek olsun akşam başını yastığa koyduğunda önceki güne göre İngilizce hakkında daha çok şey biliyorsan tebrikler, hedefine doğru gidiyorsun demektir.
 

Hades

Satürn Yolcusu
Katılım
11 Ağu 2020
Mesajlar
258
Tepki puanı
334
Puanları
103
Örnek; spor yapıcam tamam spor yapmayı kafana koydun ama hedefin ne? "3 ay boyunca spor yapıcam" yetersiz olur. "şuan 10 şınav çekebiliyorum ve 3 ay sonra 25 şınav çekebilmek istiyorum. bunun için her ayın sonunda +5 şınav ekleyeceğim, haftanın 3 günü çalışsam her haftanın sonunda +1 şınav eklemeliyim ama haftalık hedefime ulaşmak için ayın sonunda +2 eklemem gerek. yani 4 hafta = +5 şınav. toplamda ayın sonunda tek seferde 15 şınav çekebilirim." ilk hedef bu olmalı 2. Ayın hedefi de aynı şekilde olacak ve 3. ayda tek seferde 25 şınav çekebilecek durumda olacağım. Gibi umarım anlaşılır şekilde anlatmışımdır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst