Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hepinize Teşekkürler|Kalıbını İroni Olarak Kullanalım!

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Yazı hayatımı daha kötü hale getiren herkese karşı yazılmıştır. İronik bir hava olmasına dikkat ettim. Teşekkür etmemin birinci sebebi ironi yapmak; aslında dalga geçiyorum. İkinci sebebi ise gerçekten bana kötülüğü gösterdikleri için onlara teşekkür ediyorum. Buradaki belirttiğim herkes ,tabiiki de tüm insanları kapsamıyor. Özellikle sizleri; herkes gibi olsaydınız burada olmazdınız herhalde. Sizlerden de :

...için;
Hepinize Teşekkürler!

kalıbıyla düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Hayatınızı kötü hale getiren herkese karşı bir isyan sadece.

Hepinize Teşekkürler!
Kendime olan inanıcımı ve sevgimi, saygımı, bana hissettirdiğiniz duygular eşliğinde yıktığınız ve yaşamamın hiçbir anlamı olmadığına bana inandırdığınız, aslında bomboş bir salak olduğumu düşündürdüğünüz için;

Hepinize Teşekkürler!

Kendi dertlerimi kendime anlatarak, beynim ve kendimle çatışarak, kendimi en büyük dostum, etrafımdaki sessizliği en büyük çığlık yaptığınız ve yalnızken de insanın yaşayabildiğini öğrettiğiniz için;

Hepinize Teşekkürler!

Beni yerin altına sokup ardından bana, “yerin altındaki bir ezik” muamelesi yapıp, çıkmak için elinizi bile uzatmadan, dalga geçtiğiniz için;
Hepinize teşekkürler!

İşlediğiniz her günahla, yaptığınız her kötülükle; hayata dair umutlarımı kırdığınız ve ölümü daha çok istememe neden olduğunuz ve kısmen bir hırsız, çoğunlukla umutlarımı öldüren bir katil olduğunuz için;

Hepinize Teşekkürler!

Beni yalnızlığa mahkûm edip, kenara köşeye itip, yokmuşum gibi davranarak, kendimle konuşarak, geçmişle bağlantı kurmamı; Dostoyevski ve Oğuz Atay gibi yazarlarla ve kitaplarımla buluşmamı sağladınız için;

Hepinize Teşekkürler!

Söylediğiniz yalanlarla, yüzünüze taktığınız maskelerle, olmadığınız kişi gibi olarak, herkese olan güvenimi kırdığınız için;

Hepinize Teşekkürler!

Belki de bana bir hayat borçlusunuz, yaptığınız her kötü hareketle beni kötülüğe davet ettiniz. Yalnızlığımdan, yaptığım her günahtan sizde sorumlusunuz. Hayatımı çaldınız! Bana bir hayat verebilir misiniz? O halde neydi bu rahatlığınız! Hiç düşünmediniz mi? Gene de bana kötülüğün somutlaşmış bir halini gösterdiğiniz için;

Hepinize Teşekkürler!

Anlamaktan ziyade anlaşılmak, sevmekten ziyade sevilmek ve görmekten çok görülmek isteyerek bencillikte sınır tanımayan sizler, bana hayatımın en berbat yıllarını yaşattınız. İnsanlardan korkmamı ve onlara öcü gibi bakmama neden oldunuz. İyi insanların hakkınız yediniz! Düşene bir de siz vurdunuz, oysa bir insanın sorunu için toplumsal bir hüzün duyulması gerekmez miydi? İnsanlara olan ilgimi yıktığınız ve onlardan kaçmak zorunda bıraktığınız için;

Hepinize Teşekkürler!

Hayatımın baş düşmanları, hayallerimin ana karakteri olup; insanların iyi veya kötü olduğunu karıştırmama neden olduğunuz, aklımdaki belirsizlikler ve çelişkilerle, yaşamı bir umut değilde çileye çevirdiğiniz için;

Hepinize Teşekkürler!

Son düzenleme:

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Yazı hayatımı daha kötü hale getiren herkese karşı yazılmıştır. İronik bir hava olmasına dikkat ettim. Teşekkür etmemin birinci sebebi ironi yapmak; aslında dalga geçiyorum. İkinci sebebi ise gerçekten bana kötülüğü gösterdikleri için onlara teşekkür ediyorum. Buradaki belirttiğim herkes ,tabiiki de tüm insanları kapsamıyor. Özellikle sizleri; herkes gibi olsaydınız burada olmazdınız herhalde. Sizlerden de :

...için;
Hepinize Teşekkürler!

kalıbıyla düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Hayatınızı kötü hale getiren herkese karşı bir isyan sadece. Bu yazının(şiir değil) son hali değil, geliştireceğim. Sizde katkı sağlarsınız diye erken paylaştım sadece.

Hepinize Teşekkürler!
Kendime olan inanıcımı ve sevgimi, saygımı, bana hissettirdiğiniz duygular eşliğinde yıktığınız ve yaşamamın hiçbir anlamı olmadığına bana inandırdığınız, aslında bomboş bir salak olduğumu düşündürdüğünüz için;

Hepinize Teşekkürler!

Kendi dertlerimi kendime anlatarak, beynim ve kendimle çatışarak, kendimi en büyük dostum, etrafımdaki sessizliği en büyük çığlık yaptığınız ve yalnızken de insanın yaşayabildiğini öğrettiğiniz için;

Hepinize Teşekkürler!

Beni yerin altına sokup ardından bana, “yerin altındaki bir ezik” muamelesi yapıp, çıkmak için elinizi bile uzatmadan, dalga geçtiğiniz için;
Hepinize teşekkürler!

İşlediğiniz her günahla, yaptığınız her kötülükle; hayata dair umutlarımı kırdığınız ve ölümü daha çok istememe neden olduğunuz ve kısmen bir hırsız, çoğunlukla umutlarımı öldüren bir katil olduğunuz için;

Hepinize Teşekkürler!

Beni yalnızlığa mahkûm edip, kenara köşeye itip, yokmuşum gibi davranarak, kendimle konuşarak, geçmişle bağlantı kurmamı; Dostoyevski ve Oğuz Atay gibi yazarlarla ve kitaplarımla buluşmamı sağladınız için;

Hepinize Teşekkürler!

Söylediğiniz yalanlarla, yüzünüze taktığınız maskelerle, olmadığınız kişi gibi olarak, herkese olan güvenimi kırdığınız için;

Hepinize Teşekkürler!

Belki de bana bir hayat borçlusunuz, yaptığınız her kötü hareketle beni kötülüğe davet ettiniz. Yalnızlığımdan, yaptığım her günahtan sizde sorumlusunuz. Hayatımı çaldınız! Bana bir hayat verebilir misiniz? O halde neydi bu rahatlığınız! Hiç düşünmediniz mi? Gene de bana kötülüğün somutlaşmış bir halini gösterdiğiniz için;

Hepinize Teşekkürler!

Anlamaktan ziyade anlaşılmak, sevmekten ziyade sevilmek ve görmekten çok görülmek isteyerek bencillikte sınır tanımayan sizler, bana hayatımın en berbat yıllarını yaşattınız. İnsanlardan korkmamı ve onlara öcü gibi bakmama neden oldunuz. İyi insanların hakkınız yediniz! Düşene bir de siz vurdunuz, oysa bir insanın sorunu için toplumsal bir hüzün duyulması gerekmez miydi? İnsanlara olan ilgimi yıktığınız ve onlardan kaçmak zorunda bıraktığınız için;

Hepinize Teşekkürler!

Hayatımın baş düşmanları, hayallerimin ana karakteri olup; insanların iyi veya kötü olduğunu karıştırmama neden olduğunuz, aklımdaki belirsizlikler ve çelişkilerle, yaşamı bir umut değilde çileye çevirdiğiniz için;

Hepinize Teşekkürler!
İntihar notu gibi bişey zannettim korktum

falanso

Mars Yolcusu
İyi niyetimi süistimal ettiğiniz için teşekkür ederim.
Kendi hayatınızın içine sıçmakla kalmayıp beni de sürüklediğiniz ve sürüklemeye çalıştığınız için teşekkür ederim.
Beni kullanmaya çalıştığınız içinde teşekkür ederim.
Hiç bir zaman azıyla yetinmediğiniz içinde teşekkür ederim.
Hayallerimle oynadığınız için teşekkür ederim.
Dünyayı görmeme izin vermediğiniz için teşekkür ederim.
Sürekli olarak kendinizi düşündüğünüz için ve empati kurmadığınız için teşekkür ederim.
Sorunlarımı dinlemediğiniz veya geçiştirdiğiniz için teşekkür ederim.
Ben bir şeyler istedikçe iyinin peşinde oldukça kötüden uzakta oldukça ben İYİ BİR İNSAN olmaya çalıştıkça bir şeyler başarmaya çalıştıkça benim önüme duvarlar koyduğunuz için teşekkür ederim.
Beni dinlemeyip anladığınızı düşündüğünüz içinde teşekkür ederim.

Ve son olarak ta aklıma gelmeyen diğer her şey için teşekkür ederim. Kusurlu bulduğunuz ve hiçbir yere sığdıramadığınız insanların mimarisi siz olduğunuzu unutmayın çünkü yarattığınız insanlar bunu unutmaz :)

İnsanları görmemi sağladığınız için teşekkür ederim :)

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
İyi niyetimi süistimal ettiğiniz için teşekkür ederim.
Kendi hayatınızın içine sıçmakla kalmayıp beni de sürüklediğiniz ve sürüklemeye çalıştığınız için teşekkür ederim.
Beni kullanmaya çalıştığınız içinde teşekkür ederim.
Hiç bir zaman azıyla yetinmediğiniz içinde teşekkür ederim.
Hayallerimle oynadığınız için teşekkür ederim.
Dünyayı görmeme izin vermediğiniz için teşekkür ederim.
Sürekli olarak kendinizi düşündüğünüz için ve empati kurmadığınız için teşekkür ederim.
Sorunlarımı dinlemediğiniz veya geçiştirdiğiniz için teşekkür ederim.
Ben bir şeyler istedikçe iyinin peşinde oldukça kötüden uzakta oldukça ben İYİ BİR İNSAN olmaya çalıştıkça bir şeyler başarmaya çalıştıkça benim önüme duvarlar koyduğunuz için teşekkür ederim.
Beni dinlemeyip anladığınızı düşündüğünüz içinde teşekkür ederim.

Ve son olarak ta aklıma gelmeyen diğer her şey için teşekkür ederim. Kusurlu bulduğunuz ve hiçbir yere sığdıramadığınız insanların mimarisi siz olduğunuzu unutmayın çünkü yarattığınız insanlar bunu unutmaz :)

İnsanları görmemi sağladığınız için teşekkür ederim :)
Harikasın hocam. İçinde birşeyler birikmiş ama, belli oluyor.

Son düzenleme:

falanso

Mars Yolcusu
Harikasın hocam. İçinde birşeyler birikmiş ama belli oluyor.
Bunun içinde bazı kişilere teşekkür etmek gerekiyor. Sağ olsunlar içime kapanık bir hale soktukları için bütün acımı geçtim mutluluğumu bile artık kendi içimde yaşamaya başladım. Birisi neye mutlu olduğumu sorsa o an donar kalırım cevap veremem bile yada içimden cevap vermek geçmez. İnsanların hakkımda tek düşündüğü şey içine kapanık, sessiz, asosyal.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Bunun içinde bazı kişilere teşekkür etmek gerekiyor. Sağ olsunlar içime kapanık bir hale soktukları için bütün acımı geçtim mutluluğumu bile artık kendi içimde yaşamaya başladım. Birisi neye mutlu olduğumu sorsa o an donar kalırım cevap veremem bile yada içimden cevap vermek geçmez. İnsanların hakkımda tek düşündüğü şey içine kapanık, sessiz, asosyal.
İşte en çokta bu sinirime gidiyor. Bu duruma kendini sen sokmadigin halde onlar senle bu durumdasın diye istemsiz bir şekilde dalga geçiyor. Kimse(birileri hariç ?) sana yardım etmiyor. Tek başına seviniyor , üzülüyorsun. İnsan birine ihtiyaç duyuyor , en azından yaşadığını hissettirecek birine.

falanso

Mars Yolcusu
İşte en çokta bu sinirime gidiyor. Bu duruma kendini sen sokmadigin halde onlar senle bu durumdasın diye istemsiz bir şekilde dalga geçiyor. Kimse(birileri hariç ?) sana yardım etmiyor. Tek başına seviniyor , üzülüyorsun. İnsan birine ihtiyaç duyuyor , en azından yaşadığını hissettirecek birine.
İnsanların artık yapay hareketlerinden, yapay duygularından, yapay hallerinden ve bütün yapay olan her şeyden uzakta yaşamaya çalışmak insanı yalnızlığa sürüklüyor. Artık yalnız yaşamaya çok alıştım belki sağlıklı bir şey değil ama elimde olan bir şey de değil ama kendimle baş başa kaldıkça kendimi daha iyi anlamaya ve kendimle daha barışık olmaya başladım. Burada veya başka yerlerde cidden hak eden insanlara yardım etmeye çalışıyorum ama artık hiç bir karşılık beklemiyorum vermezse de artık pek umurumda olmaz çünkü karşılık bekleyince istediğini alamıyorsun. İnsan ihtiyacını da artık kafamdan çıkardım nereye kadar böyle gider bilemiyorum.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
İnsanların artık yapay hareketlerinden, yapay duygularından, yapay hallerinden ve bütün yapay olan her şeyden uzakta yaşamaya çalışmak insanı yalnızlığa sürüklüyor. Artık yalnız yaşamaya çok alıştım belki sağlıklı bir şey değil ama elimde olan bir şey de değil ama kendimle baş başa kaldıkça kendimi daha iyi anlamaya ve kendimle daha barışık olmaya başladım. Burada veya başka yerlerde cidden hak eden insanlara yardım etmeye çalışıyorum ama artık hiç bir karşılık beklemiyorum vermezse de artık pek umurumda olmaz çünkü karşılık bekleyince istediğini alamıyorsun. İnsan ihtiyacını da artık kafamdan çıkardım nereye kadar böyle gider bilemiyorum.
Yalnızlık ve aşırı sosyallik arasında çok ince çizgi var. Bende ara noktayı bulmaya çalışıyorum. Hatta insanlara karşı tam ümidimi kaybetmisken , burada hayatla savaşan insanlari görünce hala bir yerlerde güzel insanların olduğunu anladım. En azından onları bulmaya çalışırım.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
İçini dökmen gerekiyormuş, buna da ihtiyacımız var. Ben hiç birine teşekkür etmiyorum. Kendime teşekkür edeceğim. İroni de olsa niye onlara teşekkür edeyim ki. Tesekkur edince ne olacak. Bu olgunluk mu? Bilmiyorum ince. Güzel yazmışsın.

SniperTR

Mars Yolcusu
Öldürmeyen değil pes ettirmeyen daha da hırslandiran acı guclendirir.Tökezlemis olabiliriz ama bu kalkıp tekrar koşamayacagimiz anlamina gelmiyor.Kendini vazgecilmez sananlardan coktan vazgectik.Allahı "ya Samed,ya Fettah,ya Hakim,ya Rezzak,ya Kadir ,Ya Sultan,Ya Vekil,Ya Veliyy,Ya Metin,ya Aziz,ya Vedud" bilen insanlarız biz muhtaç olunan sadece Allah bildik.Kimseye muhtaç degiliz Allahtan baska ve yine Allahtan baska kimse vazgecilmez degil.Kara günümüzde akbaba olan dostları da gördük.Yüzümüze gülüp arkamizdan her turlu pisligi yapan insanlarin alayini tek kalemde silebilecek irademiz var.

Ben de hepsine ayrı ayrı Tesekkur ediyorum.Ironi olmadan.Onlar olmasaydi eksiklerimi göremezdim belki bu kadar hırslanamazdim belki bu kadar buyuk sıcramalar yapamazdim.Her tembellik ettigimde nefsimi kirbaclayan bir seyis biraktilar geriye.Acılar kalbimi sertlestirdi,merhametimi törpüledi.Merhametin ,yumusakligin sadece gercek garibanlara gosterilmesi gerektigini ogretti.Yalan ve gercegi ayirt edebilmeyi ogretti.

Her seye sevgi ve merhamet duyan o cocugu elleriyle öldurduler.Şimdi ise acidan ve savasmaktan haz alan biri dogdu.

Son düzenleme:

SniperTR

Mars Yolcusu
Yalnızlık ve aşırı sosyallik arasında çok ince çizgi var. Bende ara noktayı bulmaya çalışıyorum. Hatta insanlara karşı tam ümidimi kaybetmisken , burada hayatla savaşan insanlari görünce hala bir yerlerde güzel insanların olduğunu anladım. En azından onları bulmaya çalışırım.
Allah bizden vazgeçmedigi surece ,sonuna kadar savasacaz.Ulan diyorum bu kadar kendimi parçalamaya deger miydi,şuan galiba yine olsa yine ayni şeyi yapardim.Ne yaptiysam kendimi ezdirmemek icin yaptim.Belki isin sonunda saglıgımdan oldum ama baskalarina olmasa da kendimi kendime ispatladim.Mucadele hirsimin son sinirlarini gordum.Vucudum pes etmeyene kadar kalbimin ve ruhumun asla pes etmedigini gordum.Vucudum ve beynim zarar gorse de ruhumla gidebilecegim son noktayi gordum.Saglıgımi geri kazanirsam gidebildigim noktanin daha otesini gitmeyi denicem

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
İçini dökmen gerekiyormuş, buna da ihtiyacımız var. Ben hiç birine teşekkür etmiyorum. Kendime teşekkür edeceğim. İroni de olsa niye onlara teşekkür edeyim ki. Tesekkur edince ne olacak. Bu olgunluk mu? Bilmiyorum ince. Güzel yazmışsın.
Hocam "siyah en iyi beyazın üstünde gözükür "mantığı ile yaklaştım. O yüzden bana kötülüğü gösterdikleri için onlara teşekkür ediyorum. Eğer ki göstermeselerdi, nasıl bir hayat yaşardım bilmiyorum. İyi veya kötü olabilirdi ama bunu düşünmeye değmez. Bu en çok lise dönemimdeki kişilere yaptığım bir serzeniş. Bana yaptıkları yanlışların çoğunun farkında değiller. Bu çok üzüyor , insanın yaptığı kötülüklerin farkına varmaması...

falanso

Mars Yolcusu
Ben şu an ara noktada olduğumu düşünüyorum ne yalnızlığın dozunu kaçırıyorum nede sosyalliğin ama sosyallik konusunda artık sınırlarım var bazı şeyleri hatta çoğu şeyi kendi içimde tutmaya çalışıyorum bunun daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Şu hayatıma kadar bu konularda bir gelişme kaydederim diye düşündüm/bekledim ama artık bu tarz şeyler canımı sıkmıyor sadece kendimi gelişmeye çabalıyorum herşeyi kendim için yapıyorum. Zaten buradaki çoğu insan bana umut veriyor ve halen birşeyler için çabalamamız gerektiğini gösteriyorlar bu güzel birşey :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6