Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Her Gün Oruç Tutmanın Nofapa Faydası Nedir?

DinjDjarin

Venüs Yolcusu
Merhaba dostlarım ben dinjdjarin benim pmo dışında yemek sorunum vardı relapselerimin sebebi bu yemek bağımlılığıydı ne zaman çok yesem hep bir ağırlık çöküp üstüne cinsel düşünceler gelip relaps oluyordum.Bende relapse in kaynağını kökten çözmek istedim ve aralıklı oruca başladım ama en fazla yarım gün dayanıyordum ve hemen abur cubur ve meyveye tatlı şeyler şekerli içeceklere saldırıyordum günde altı yedi öğün yemek yiyen ben sonunda ilacı bulmuştum tek yapmam gereken bunu yavaş yavaş bırakmakmış bunu öğrendikten sonra 2 ay içerisinde 2 öğüne düştüm meyveyide bıraktım sabah saat 11 de kahvaltı yapıyorum sadece 10 lokma yiyorum son ve ikinci öğünüm saat 16 da ise 15 lokma yiyorum başka hiçbir şey yemiyorum 15 gün sonra ise günde tek öğün yemiş olucam (her gün bir lokma azaltıcağım için) kısacası 24 saatte bir yemek yemiş olucam her gün oruçlu olmuş oluyorum bu süreçte sizce iradem ne kadar gelişir ve nofap sürecime katkısı ne olur krizlere karşı direncim artarmı düşüncelerinizi merak ediyorum

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti

Burada yer alan bilgilere göre, aralıklı oruç faydalı olarak belirtilmiş!

Potansiyel olarak iyileşmenizi hızlandırmaya yardımcı olabilecek bazı sağlıklı şeyler…

• aralıklı oruç
  • Fiziksel egzersiz (özellikle hiit)
  • Meditasyon
  • soğuk duşlar
  • sosyalleşme

B

Brock

Misafir
Merhaba dostlarım ben dinjdjarin benim pmo dışında yemek sorunum vardı relapselerimin sebebi bu yemek bağımlılığıydı ne zaman çok yesem hep bir ağırlık çöküp üstüne cinsel düşünceler gelip relaps oluyordum.Bende relapse in kaynağını kökten çözmek istedim ve aralıklı oruca başladım ama en fazla yarım gün dayanıyordum ve hemen abur cubur ve meyveye tatlı şeyler şekerli içeceklere saldırıyordum günde altı yedi öğün yemek yiyen ben sonunda ilacı bulmuştum tek yapmam gereken bunu yavaş yavaş bırakmakmış bunu öğrendikten sonra 2 ay içerisinde 2 öğüne düştüm meyveyide bıraktım sabah saat 11 de kahvaltı yapıyorum sadece 10 lokma yiyorum son ve ikinci öğünüm saat 16 da ise 15 lokma yiyorum başka hiçbir şey yemiyorum 15 gün sonra ise günde tek öğün yemiş olucam (her gün bir lokma azaltıcağım için) kısacası 24 saatte bir yemek yemiş olucam her gün oruçlu olmuş oluyorum bu süreçte sizce iradem ne kadar gelişir ve nofap sürecime katkısı ne olur krizlere karşı direncim artarmı düşüncelerinizi merak ediyorum
Hocam biraz yuksek bir hedef. Bunun farkinda olmanizda yarar var. Bendede yemek sorunu var ama bence en ideali 3 ogun ve karni doldurmadan kalkmak. Haftada 1 -2 de musaitsek oruc tutmak. Yemenin bazi kulfeetleri var mesela hareket etmek lazim yoksa rahatsiz ediyor. Ama bir yandanda buyuk bir guzellik : bir isyerinde ogle arasinda yorulmusken yedigim o yemek bana guclu hissettiriyor , veya sevdigim birinin ekinden yedigimde. Veya tam tersi benim elimden biriyle paylastigimda. Ama olay herseyde oldugu gibi at degil ulasilcak yer. Ati amac yaparsak hedefi sasiririz bir ogretmenimin tabirine benzer sekilde

DinjDjarin

Venüs Yolcusu
Hocam biraz yuksek bir hedef. Bunun farkinda olmanizda yarar var. Bendede yemek sorunu var ama bence en ideali 3 ogun ve karni doldurmadan kalkmak. Haftada 1 -2 de musaitsek oruc tutmak. Yemenin bazi kulfeetleri var mesela hareket etmek lazim yoksa rahatsiz ediyor. Ama bir yandanda buyuk bir guzellik : bir isyerinde ogle arasinda yorulmusken yedigim o yemek bana guclu hissettiriyor , veya sevdigim birinin ekinden yedigimde. Veya tam tersi benim elimden biriyle paylastigimda. Ama olay herseyde oldugu gibi at degil ulasilcak yer. Ati amac yaparsak hedefi sasiririz bir ogretmenimin tabirine benzer sekilde
Dostum bir öğünden fazlası zarardır insan sindirim sistemini gereksiz yorar ve beyne gidecek kan mideye gider ama eğer beyne giderse beyin fonksiyonlarını daha iyi çalıştırır ve daha zeki olursun hafızan ve odaklanman artar yemek yemekten zevk almamalıyız yemek için yaşamıycağız yaşamak için yiyeceğiz ve şunuda söyliyim cinsellik şehveti gücünü ve kaynağını tokluktan mideden alır ama az yersek cinsellik şehvetimiz azalır ve zayıflar artık kontrol edicek seviyeye gelir bu şekilde Nofapta başarılı olabiliriz... Ve ben atı amaç olarak görmüyorum sadece bineğimi yani nefsimi zayıflatıyorum bu şekilde ata daha kolay şekilde hakim oluruz ve istediğim mesafeye daha rahat giderim ama eğer atın her yemek istediğini verirsem at beni dinlemez serkeş bir at olur beni üstünden atar. İslam alimleri nefsi serkeş bir ata benzetmiştir serkeş vahşi atlarında aç ve susuz bırakarak disiplin altına sokar at terbiyeside böyledir çoğu İslam alimleri nefislerini 30 -40 gün aç bırakmıştır hatta şöyle bir hadis vardır Allah nefse sormuş ben kimim sen kimsin diye nefis saygısızlık etmiş ben benim sende sensin demiş bu cevaptan sonra Allah nefsi bin yıllık ateşte yakmış yine sormuş ben kimim sen kimsin diye fayda etmemiş yine aynı soruyu sormuş ve aynı cevabı almış bin yıl daha yakmış aynı cevabı almış bu işlem bir defa daha devam ediyor yine aynı cevabı alıyor bu sefer 3 gün aç bırakıyor nefsi Allah yine sormuş ben kimim sen kimsin diye nefis sen yüce rabbi rahimimsin ben ise aciz kulunum demiş ve boyun eğmiş nefsi açlık gibi kıran zayıflatan bir şey yoktur

M

mete

Misafir
İyi yöntem gibi

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6