Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Her Gün Tanımadığın Bir Kişiyle Konuş

Ali15210028

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar bildiğiniz üzere PMO üçlüsü aslında bizi hayatın çok uzağına, hayatın dışına itmeye devam ediyor. Bu zararlı alışkanlığı bırakmaya çalışırken anlıyoruz ki hayat kolay değilmiş. Kimimiz başarıyor ve hayatı yakalıyor, kimimiz de hayat trenini bir türlü yakalayamıyor. Hatta nofap yolculuğunda başarılı bile olsa etkilerini göremiyor.

Gelelim asıl mevzuya. PMO'nun çok basit yoldan dopamin kaynağı olduğunu hepimiz söylüyoruz ancak zor yol nedir? Eylemsel olarak çok azımız bunu deneyimliyor. Ben kendime bir çizelge üzerinden görevler vermiştim. Bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Bu çizelgeye göre her gün en az bir defa hiç tanımadığınız biriyle konuşmanız gerekiyor. PMO dışında insanlarla nasıl iletişim kurulur inanılmaz keyif veren ve eğiten bir aktivite zinciri. Denemek isteyen benimle birlikte bunu deneyimlesin diye bunu paylaşıyorum.

Umarım benim gibi sizler de hayattan keyif alırsınız. Sürecimin 73. Gününde hayatımı bu çizelge ile inanılmaz değiştirdim.

GÜNLÜK HEDEF EN AZ 1 MADALYA
AYLIK HEDEF EN AZ 6 ALTIN MADALYA, 12 GÜMÜŞ MADALYA, 18 BRONZ MADALYA

*Daha önce hiç konuşmadığın biriyle konuşmak - Erkek 1 Gümüş / Kız 1 Altın / Kasiyer 0.5 Bronz / Yaşlı 1 Bronz
*Şehir dışındaki birini aramak - 1 Gümüş
*Patronla konuşmak - 1 Altın
*Dua etmek (Yaratıcıyla konuşmak) - 1 Bronz

Örneğin bugünkü puanlamam

13.08.23
1 Altın / 1 Gümüş / 2 Bronz

Puanlama sistemi sizin kendinize göre neyin size zor gelip gelmeyeceğine göre değişir. Örneğin benim patron çok sert katı ve kolay kolay yüzünü göstermeyen biri. Onunla yüz yüze gelmek bile ayakları titretiyor. Ben ona altın dedim. Siz değiştirebilirsiniz kişiye göre.

Kolaylıklar diliyorum. :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6