Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Her Şeyi Hallettim Fakat Mastürbasyondan Kurtulamıyorum

Kemal K.

Mars Yolcusu
Selam uzun süredir bu gruptayım bir çok yönden hayat kalitemi arttırdım. Pc oyunlarını oynamayı bıraktım, uzun süredir akşam 21:30 civarlarında yatıp 06:00'da kalkıyorum. Ders çalışmaya başladım. Bunları yapacağımı düşünmüyordum , yaptım, ancak işin en zor olan levelini geçemedim. Masturbasyon ve p*rnoyu bırakamadım. Yapmama kararı alıyorum ama öyle zamanlarda istek geliyor ki engelleyemiyorum. Moralim bozukken veya bir süreliğine boş vakitte isem beynim sinyal gönderiyor hemen. Üstüne üstlük p*rno kategorilerim değişti. ****** tarzı kategorilere ilgi duyuyorum uzun süredir. Neler yapmam gerekeni çok iyi biliyorum. uzun süredir buradayım , başkalarının sorunlarına çok çözüm buldum ama terzi kendi söküğünü dikemez misali bende kendi masturbasyon ve p*rno sorunumu çözemedim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Lazkopat

Emektar Üye
Selam uzun süredir bu gruptayım bir çok yönden hayat kalitemi arttırdım. Pc oyunlarını oynamayı bıraktım, uzun süredir akşam 21:30 civarlarında yatıp 06:00'da kalkıyorum. Ders çalışmaya başladım. Bunları yapacağımı düşünmüyordum , yaptım, ancak işin en zor olan levelini geçemedim. Masturbasyon ve p*rnoyu bırakamadım. Yapmama kararı alıyorum ama öyle zamanlarda istek geliyor ki engelleyemiyorum. Moralim bozukken veya bir süreliğine boş vakitte isem beynim sinyal gönderiyor hemen. Üstüne üstlük p*rno kategorilerim değişti. ****** tarzı kategorilere ilgi duyuyorum uzun süredir. Neler yapmam gerekeni çok iyi biliyorum. uzun süredir buradayım , başkalarının sorunlarına çok çözüm buldum ama terzi kendi söküğünü dikemez misali bende kendi masturbasyon ve p*rno sorunumu çözemedim.
Çok takma kafana akışına bırak. Zamanla her şey hallolur. Hayatını değiştirmişsin, nofap de mi başarılı olamayacaksın?

N

neurosoft

Misafir
günde 2 kere yapıyorum kanka art arda...
Bundan bir süre önce evde savunmasız anlarıma hep krizler denk geliyordu. Haliyle bir şey olmaz kafasında da olduğum için bozuyordum. Sonradan sık sık dışarı çıkmaya karar verdim. Ders çalışmasam, kitap okumasam, kendimi geliştirmesem bile evde pc başında vakit öldürmektense dışarı çıkıp yürüyüşler yapmak çok çok daha iyi geliyordu... Bu bir süre böyle devam etti. Tabii ki ben hala dersler konusunda istikrarsızdım ve çalışmıyordum. Lakin dışarı çıkıp kendimi pc den arındırdığım için de ne mast*rbasyon ne edging ne p*rno ya... İnan hiçbirisine zerre tenezzül etmedim. Kısa bir süre sonra artık tetikleyici unsurlardan etkilenmemek benim için çocuk oyuncağıydı... Normalde özellikle dizi izlerken bile beni etkileyen en ufak sahneyi onlarca kez başa sarıp mast*rbasyon yapacak kadar kendimi harcayan biriydim. Şimdi ise onları takmadan, gerektiği yerde ilerleterek dizi izlemenin keyfine varabiliyorum. Bazen ruh halim çok bozuk oluyordu. Ve birisine bunları anlatmak istesemde beni yargılamadan dinleyip anlayacak kimse olmadığı için ben de hep deftere sorunlarımı, sıkıntılarımı vesaire yazardım. Yazdıktan sonra duruma tepeden bakarak aslında durumun basit adımlarla aşama aşama çözülebileceğinin bilincine varıp onların üstüne giderdim. Belki yazdıklarımdan bir şeyler koparmışsındır. nofap imkansız değil... Şu an bulunduğum aşamada benim için önem verdiğim nokta esasen nofap değil hem derslerime çalışarak başarılı olmak hem de ilgi duyduğum alanlarda araştırma yaparak kendimi geliştirmek ve bunları yaparken istikrarı sağlamak.

"Terzi kendi söküğünü dikemez" işte bu söz oldukça doğru. Birçok kişiye yardım ettim, onları yönlendirdim, tavsiyeler verdim ama kendim bu işin içinden çıkamıyorum. Sanırım birilerinin bana yardım etmesi lazım.

jakira20

Venüs Yolcusu
Masturbasyonu bırak kanaatimce zaman alan bir davranış bence herğün kendini zorlamalıs'ın süreci boz duğun zaman tekrar ve tekrar tekrar devam etmen lazım bir süreden sonra vücut yapmamaya alışacak ama dediğim gibi kendini her gün zorlaman gerekiyor süreci bozduğ'un zaman kendini salmaman gerekiyor unutma kaç yıldır p**** ve mastürbasyon yapıyorsun bırakmak zaman alır...

Poli12

Yeni Fapstronot
senden bir ricam olucak bunu yaparsan herşeyin hallolucak.Sufi nefesi meditasyonu ve boş bulunduğun anlarda kriz gelince kalkıp uzaklaşmak yürümek spor yapmak meditasyon yapmak aklına ne gelirse olur.

Crawlinq

Ay Yolcusu
Kardeşim ben defalarca deneyip geri relapse oldum. Ama en son ki nedenim sayesinde tekrar bu illete bulaşmadım çok şükür. Nedenim de Allah’tan utanma duygusu oldu.

Kendi kendime “Allah her anımızda bizi görüyor ve bizlere şah damarımızdan daha yakın. Ben nasıl utanmadan sıkılmadan Rabbimin gördüğü ve meleklerin şahit olduğu hatta bütün uzuvlarımızın da şahit olduğu bu çirkin fiilleri işleyip duruyorum” dedim.

Bazen de önceki yaptıklarım aklıma geldikçe “Ben nasıl utanmadan şunları bunları yaptım” diye kendime kızıp ağladığımda oldu. Şunu çok iyi biliyorum ki bu utanma duygusunu da kalbime yerleştiren Allah’tır. Şöyle bir gerçek de var Allah’tan utanmayınca bütün çirkin işler kolay gelir insanlara.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6