Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Huzur ve Mutluluğun Sırrı

PHONEİX

Merkür Yolcusu
Çocuklar neden her yerde rahattır ve çok sevilirler bunun hakkında konuşmak istiyorum(okul hayatına adım atmamış olanlar ) hem de huzurlu ve mutludurlar

İlk olarak dış çevrenin kalıplaşmış beklentilerinden bağımsız hareket ederler yani canları ne isterse onu yaparlar ve kendi hallerindedirler rezil olmaktan, eleştirilmekten, küçük düşmekten vs.. korkmazlar böyle şeyleri anlamazlar bile ilgilenmezler de, her şeyi içinde yaşarlar, doğal olarak meditasyon halindedirler kafalarında dönüp duran düşünceler yoktur

Sıfır stres vardır çünkü stres yapacakları bir durum yoktur temel ihtiyaçlarının giderilmesi yeterlidir, e ne oldu da stres yapıyoruz en kötü ne olabilir? Aç, susuz mu kalırız kesinlikle zannetmiyorum

Sürekli hareket halindedirler durmazlar koşarlar, oynarlar
Bağımlılıkları yoktur doğru düzgün yemek bile yemezler :)

İhtiyaçları minimumdur hayatlarında gereksiz hiçbir şey yoktur: paraları, erkek veya kız arkadaşları, arabası, pahalı eşyaları vs..

Bence varmamız gerek hedef bu olmalı
İlk doğduğumuz ana geri dönmek kapitalist sistemin dışına çıkmak

Bunun yöntemleri de bellidir işte inançlıysak inancımız önceliğimiz olmalı
, meditasyon yapmalıyız, minimalist yaşamalıyız, durmadan hareket etmeliyiz, saçma yaşamalıyız en önemlisi de bu saçma sapan bir hayat yaşamalıyız
Temel güzel davranışları yapmalıyız :
Kötü gün dostu olmak
Kendini ihtiyaç sahibine tercih edebilmek
Akrabalarına, arkadaşlarına Yemek yedirmek
Maximum iletişim hanımlar beyler bu çok önemli yoldan gelip geçene dahi selam verin sıcak bir merhabanın etkisi devasadır
VS.. Diye gider liste

Ha bir de çocuklarda akış hali denilen bir şey vardır
Örneğin çocukken mahallede maç yapardık babam akşam ezanına evde ol derdi, yatsı okunurdu ben hala eve gelemezdim anlamazdık ki zamanın nasıl geçtiğini :)
Bu olay sevdiğimiz işi yaparken ve yüksek dopamin reseptörlerine sahipken ortaya çıkıyor
Bu akış halini kazanacağımız meslek, hobi vs. Bulmalıyız

Kandırıldık : paranın, kariyerin, güzelliğin, yakışıklılığın, tüketimin her şeyi çözeceğini inandık ama oldu mu olmadı
O yüzden öğrenci arkadaşlarıma tavsiyem eğer bir işi seviyorsanız ve o iş hiç para getirmiyorsa sevinin ve o işi seçin çünkü artık durumu anladınız

Yine de param olsun istiyorsanız siz isteyeceksiniz sonsuz cömert sahibi olan(Kuantum alanı) fazlasıyla gönderecek onun izniyle yalnız isterken sürekli tamamen olmuş gibi davranıp, mutlu olmalıyız, minnettar olmalıyız

Kandırıldık: Dış koşulların iyi olması hiç derdimizin olmaması bizi huzura kavuşturacağına inandık yine olmadı

Son araştırmalarda yavaş yavaş anlaşılmaya başlandı
Her şey tamamen beyin kimyası, vücut kimyası ve bizim bize verdiğimiz telkinler, düşünceler. Önceki yazımda da bahsetmiştim
Kuantum alanının bizden istediği dünyada huzurlu olmamız
Hanımlar, Beyler
Saygılarımla ve kötü gün dostu olarak sevgilerimle ❤️

Son düzenleme:

Targetlock

Deneyimli Üye
Mihaly Csikszentmihalyi nin Akış isimli kitabından fikir alıp güzel yerleri vurgulamışsın. Teşekkürler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6