Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Huzuru Aramak

Kemal K.

Mars Yolcusu
Beyler şunu fark ettim 2 senedir huzurum yok. hep bir stres içindeyim. böyle devam ederse çin'e gidip monk olacağım olmaz böyle :) Bana göre hayattaki en önemli şey huzur. Nasıl daha fazla huzurlu olabiliriz? Uyku düzenimi düzelttim huzurlu olmak için (21:30'da yatıp 06:00'da kalkıyorum) Eskisine göre daha huzurluyum ama yine de içimde stres ve huzursuzluk var.

Tıp Fakültesi

Merkür Yolcusu
Dine yönelebilirsin.
Bilesiniz ki gönüller ancak Allah’ı zikrederek huzura kavuşur.(Ra'd 28)

cgang

Yoda
Beyler şunu fark ettim 2 senedir huzurum yok. hep bir stres içindeyim. böyle devam ederse çin'e gidip monk olacağım olmaz böyle :) Bana göre hayattaki en önemli şey huzur. Nasıl daha fazla huzurlu olabiliriz? Uyku düzenimi düzelttim huzurlu olmak için (21:30'da yatıp 06:00'da kalkıyorum) Eskisine göre daha huzurluyum ama yine de içimde stres ve huzursuzluk var.
Hayatla barış ve kurallarını kabul et
Her anının kıymetini anla ve her zaman optimist ol her şey de bir hayır var mentalini benimse.

lexsuperior

Ay Yolcusu
Bana göre yaşamında var olan (ve çözmeye imkanın olmayan) sorunları göz ardı edersen huzuru bulursun. Ki mantıklı olan da budur. Bir de bunun mutluluk boyutu var, onun da en kolay yolu cahil kalmak ve kendini kandırmak. Bilinçlenen insanlar gerçekler karşısında huzursuz olur fakat ben bilinçsiz olmaktansa huzursuz olmayı yeğlerim.

N

neurosoft

Misafir
15 yaşındayım. Çevreme bakıp karşı cinsten birileriyle iletişim kurmadığımı görünce istemsizce aşırı bir mutsuzluk ve melankoli baş gösteriyor. Bu konuda gerçekten sıkıntı yaşıyorum. Hep o birileriyle konuşmanın eksikliğini üzerimde hissediyorum. Sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyuyorum. Kendimi geliştirmek adına gerçekten çaba gösteriyorum ve diğerleri gibi boş insanlar olmamaya çalışıyorum lakin gerçekten içimden hayatıma girebilecek bir insanın ve muhabbet edebileceğim bir çevremin olmadığını her hatırladığımda bir anda dünyanın en mutsuz ve huzursuz insanı ben oluyorum sanki... Ne kadar derslerime çalışsamda, kitap okusamda, kendimi geliştirmeye çalışsamda, ibadet edip sabretsemde gerçekten çok mutsuzum...

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Neredeyse kimse tamamen huzurlu değil bence. Herkesin kendine göre sorunları olabilir. Önemli olan bu sorunları takmayacak kadar büyük bir güvene sahip olmaktır. O güven ise dopamindir. Neverfap sürecinin zorluğunu arttırırsan flatline'dan sonra garip bir huzur ve enerji geliyor. Bu 3 haftadan sonra gelebilir.

N

neurosoft

Misafir
Neredeyse kimse tamamen huzurlu değil bence. Herkesin kendine göre sorunları olabilir. Önemli olan bu sorunları takmayacak kadar büyük bir güvene sahip olmaktır. O güven ise dopamindir. Neverfap sürecinin zorluğunu arttırırsan flatline'dan sonra garip bir huzur ve enerji geliyor. Bu 3 haftadan sonra gelebilir.
Hocam aslına bakarsan ne kadar neverfap te ilerlesen bile bence ruhen üstünde gerçekten büyük sıkıntıların oluyor...

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Hocam aslına bakarsan ne kadar neverfap te ilerlesen bile bence ruhen üstünde gerçekten büyük sıkıntıların oluyor...
Aynen. Sadece bu sıkıntılarda psikolojik olarak sağlamlık kazandırıyor neverfap. En basitinden kola içmeyi bırakmak bile bir güç kazandırır. Maalesef ülkemizin gündemi, ekonomik durumu, siyasi durumu, askeri şartları vs. gençleri de etkiliyor. Genelde insanların canını bu sıkıyor. Bizim ülkedeki sorunlardan kaçmak yerine gençlik olarak ülkeyi düzeltmemiz gerek. Acı bir gerçek maalesef ancak güçlü olmamız lazım. Bu sorunlar böyle şeyler olmayabilir, kız meseleleri ailevi meseleler vs. olabilir. Böyle durumlarda da güçlü olmamız gerekiyor. Yani Finlandiya'da doğsaydık da böyle sorunlar olabilirdi, kaçamayız sorunlardan. En basitinden neverfapten sonra kızlarla aram iyileşti benim mesela.

Tıp Fakültesi

Merkür Yolcusu
15 yaşındayım. Çevreme bakıp karşı cinsten birileriyle iletişim kurmadığımı görünce istemsizce aşırı bir mutsuzluk ve melankoli baş gösteriyor. Bu konuda gerçekten sıkıntı yaşıyorum. Hep o birileriyle konuşmanın eksikliğini üzerimde hissediyorum. Sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyuyorum. Kendimi geliştirmek adına gerçekten çaba gösteriyorum ve diğerleri gibi boş insanlar olmamaya çalışıyorum lakin gerçekten içimden hayatıma girebilecek bir insanın ve muhabbet edebileceğim bir çevremin olmadığını her hatırladığımda bir anda dünyanın en mutsuz ve huzursuz insanı ben oluyorum sanki... Ne kadar derslerime çalışsamda, kitap okusamda, kendimi geliştirmeye çalışsamda, ibadet edip sabretsemde gerçekten çok mutsuzum...
Aynı şeyleri ben de yaşıyorum.Sabr...

N

neurosoft

Misafir
Aynen. Sadece bu sıkıntılarda psikolojik olarak sağlamlık kazandırıyor neverfap. En basitinden kola içmeyi bırakmak bile bir güç kazandırır. Maalesef ülkemizin gündemi, ekonomik durumu, siyasi durumu, askeri şartları vs. gençleri de etkiliyor. Genelde insanların canını bu sıkıyor. Bizim ülkedeki sorunlardan kaçmak yerine gençlik olarak ülkeyi düzeltmemiz gerek. Acı bir gerçek maalesef ancak güçlü olmamız lazım. Bu sorunlar böyle şeyler olmayabilir, kız meseleleri ailevi meseleler vs. olabilir. Böyle durumlarda da güçlü olmamız gerekiyor. Yani Finlandiya'da doğsaydık da böyle sorunlar olabilirdi, kaçamayız sorunlardan. En basitinden neverfapten sonra kızlarla aram iyileşti benim mesela.
Kapılar açılır. Yani hali hazırda çözümü zor veya kompleks problemler karşısında birde her gün fap yaparsan zaten aptalsın. Neverfap hayat dediğimiz zor ve çetrefilli bir süreçte bir de bu yetmezmiş gibi seni hem bedenen hem de ruhen kemiren parazitlerden arındırıyor. Sonra asıl yolculuk başlıyor...

jacksparrow

Venüs Yolcusu
pencerenin önüne geç veya balkona, aç camı yüzüne rüzgar essin ferahla gözlerini kapat yüzündeki kaslar sakinleşsin hiçbirşey yapmana gerek yok hiçbirşey düşünme

Crawlinq

Ay Yolcusu
Beni tarif ettin kardeş. Tıpatıp aynı şeyleri yaşıyorum.

gozkalemi

Yeni Fapstronot
Onu aramaya bırakarak huzura erebilirsin. Kendin üzerinde olmaması gereken bir stres oluşturuyorsun , belki de bir nihai amaç belirledin ona ulaşmayı huzur olarak görüyorsun. Düzenini oluştur ve anı yaşamaya bak o zaman seni huzur bulacaktır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6