Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İğrenç Sosyal Medya

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Arkadaşlar herkese merhaba, yaklaşık 2 yıllık sınav sürecimden dolayı sosyal medyadan uzaklaşmıştım (İnsta, Twitter) hayatıma sosyallik katayim diye tekrar döndüm, 2 haftadır kullanıyorum ama acayip derecede soğudum. Gerçekten İnsanlar çok acımasız olmuş. Twitterda yorumları okuyorum: sapığı, küfür edeni,50 yasinda adamın 20 yaşında kıza yorumlarda yürümesi, surekli eleştirenleri,dine peygambere Allah a çok kötü şeyler yazan mi dersiniz,bir tane paylaşım gördüm yorumda resmen taciz etmiş destek çıkan bile vardı. YouTube ta sapik içerikler çekenler, işin kötüsü erkekler kadar en az kadınlarda böyle sapıklılar yapıyor zaten sizlerde görüyorsunuzdur mutlaka

Psikolojim bozuldu ya
Allah'tan tıktok kullanmıyorum hiç orda durum nasıldır acaba?

Sizlerin bu konudaki düşüncelerini çok merak ediyorum dostlar? yazın konuşalım.

Arkadaşlar herkese merhaba, yaklaşık 2 yıllık sınav sürecimden dolayı sosyal medyadan uzaklaşmıştım (İnsta, Twitter) hayatıma sosyallik katayim diye tekrar döndüm, 2 haftadır kullanıyorum ama acayip derecede soğudum. Gerçekten İnsanlar çok acımasız olmuş. Twitterda yorumları okuyorum: sapığı, küfür edeni,50 yasinda adamın 20 yaşında kıza yorumlarda yürümesi, surekli eleştirenleri,dine peygambere Allah a çok kötü şeyler yazan mi dersiniz,bir tane paylaşım gördüm yorumda resmen taciz etmiş destek çıkan bile vardı. YouTube ta sapik içerikler çekenler, işin kötüsü erkekler kadar en az kadınlarda böyle sapıklılar yapıyor zaten sizlerde görüyorsunuzdur mutlaka

Psikolojim bozuldu ya
Allah'tan tıktok kullanmıyorum hiç orda durum nasıldır acaba?

Sizlerin bu konudaki düşüncelerini çok merak ediyorum dostlar? yazın konuşalım.
Açıkçası iki aydır hiçbir sosyal medya platformunu kullanmıyorum. Sadece Linkedin kullanıyorum, o da iş bulabilmek ve iş network'ü geliştirebilmek için. Instagram zaten dünyanın en büyük date uygulaması haline gelmiş. Kadınlar ya da erkekler fark etmiyor. Herkes en iyi fotoğraflarını paylaşıp taliplerini arıyor. İş harici kullananlar dışında, ki o kısım da kullanıcıların en fazla %1'ine denk geliyordur, geriye kalanlar bu amaçla kullanıyor diye düşünüyorum. Twitter zaten ayrı bir olay. Bir meydanda herkes birbirine ateş açıyormuş gibi bir ortam söz konusu. Kaos, korku ve endişeden başka bir şey vaat etmiyor. Tiktok kullanmadım şu ana kadar ama orası tamamen kara delik. Instagram'dan beter.

Kendimden örnek vereyim. Bir ara kız arkadaşım olmadığı için sürekli hayıflanıp duruyordum. Flörtleşmelerin büyük oranda sosyal medyada özellikle Instagram'da döndüğünü hem biliyor hem de şahit oluyordum. Kendime Instagram hesabı açtım. Kendi arkadaşlarımı, arkadaşlarımın arkadaşlarını ekledim ve ortaya 70-80 takipçi falan çıktı. Bir şekilde basit bir hesap oluşturdum. Sonrasında, sırf bir kızla takılabilmek, vakit geçirebilmek için Instagram'daki arkadaş çevrem ile yakınlaşıp onların ortamına girdim. Birkaç kız ile tanıştım ve buluştum. Ne kadar duygusal boşlukta, erkek arkadaşını aldatmaya niyet etmiş, dövmeli, gece hayatında takılan, alkol-sigara-uyuşturucu üçlüsünden en az birine ya da tamamına bulaşmış kız varsa hepsi denk geldi. Buluştuğum kızlardan birinin erkek arkadaşı olduğunu ve gayet rahat bir şekilde benimle flörtleştiğini fark ettiğimde Instagram hesabımı tamamen sildim. Hangi sosyal medya platformu olursa olsun, birileri sizin kafanızın içine bilgiler yerleştiriyor ve sonrasında o şeyler doğru, havalı ve iyi şeylermiş gibi allanıp pullanıp pazarlandıktan sonra siz de o düşüncelere, akımlara kapılıp zombileşmiş çoğunluğa dahil oluyorsunuz. Dışarıya çıktığınızda dikkat ederseniz, özellikle genç kesimin aynı tarz giyindiğini, aynı tarz saç kesimine sahip olduğunu, aynı şekilde konuşup aynı alışkanlıkları yaptığını fark edersiniz. Benim görüşüme göre bu sosyal medyanın yönlendirmesi ve kafamıza kakılan bazı şeyler sebebiyle ortaya çıkan bir durum. Sistematik olarak insanların dejenere olduğunu görüyorum maalesef. Hem ilişkiler anlamında hem konuşma ve davranış anlamında ve diğer unsurlarda bir dejenerasyon olduğunu düşünüyorum.

Dejenere olmuş kesim ya da kesimler olabilir her zaman bir yerlerde. Ancak sosyal medya daha geniş kitlelere yayılmasını sağlıyor. Bu yüzden teknoloji ile olan bağımızı iyice değerlendirip kendimize en iyi yararı ve verimliliği sağlayacak şekilde kullanmamız gerek.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6