Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İngilizce Geliştirmek İçin Dizi-Film Önerisi

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Merhaba arkadaşlar. Ben İngilizcemi geliştiriyorum. Ama yabancı dizi bulmakta sıkıntı çekiyorum. Nedense her filmde bir cinsellik var. Şu anda breaking bad denen diziyi izliyorum. Film gerçekten çok güzel ama cinsellik olunca işler sıkıntıya düşüyor. Güzel bir dizi anlamlı olursa daha iyi olur. Birde yarıştır veya savaşıdır onlar olmasın. Friends dizisini hiç saymıyorum veya benzer dizileri. Şimdiden teşekkür ederim

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
SharedScreenshot.jpg
Çizgi film izle, kesin çözüm bence. İçinde cinsellik bulunmaz ve bir olay ,kurgu vardır. Ayrıca bölüm süreleri kısadır . Çocuklara hitap ettiği için konuşmalar anlaşılır ve temizdir. (bkz-Caillou-tamam fazla abarttım :)- , Regular Show, Ben10,Samuray Jack, Rick and Morty. ) Diziyi kendin seç, ben hepsini izlemedim kafana göre takıl.

NOT: Bir özellikten bahsetmek istiyorum. Filmler ve dizilerdeki cinsellik oranlarını IMDB üzerinden görüntülüyebilirsiniz. İlk önce oraya bakıp uygun bir dizide izleyebilirsin. Herhangi bir film veya diziye girin. All Topics- Parents Guide -cinsel ilişki & Nudity kısmından derecelerine göre hatta sahnelere kadar cinsellik oranları görünür. Üstteki resme bakınız.

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Ekli dosyayı görüntüle 518
Çizgi film izle, kesin çözüm bence. İçinde cinsellik bulunmaz ve bir olay ,kurgu vardır. Ayrıca bölüm süreleri kısadır . Çocuklara hitap ettiği için konuşmalar anlaşılır ve temizdir. (bkz-Caillou-tamam fazla abarttım :)- , Regular Show, Ben10,Samuray Jack, Rick and Morty. ) Diziyi kendin seç, ben hepsini izlemedim kafana göre takıl.

NOT: Bir özellikten bahsetmek istiyorum. Filmler ve dizilerdeki cinsellik oranlarını IMDB üzerinden görüntülüyebilirsiniz. İlk önce oraya bakıp uygun bir dizide izleyebilirsin. Herhangi bir film veya diziye girin. All Topics- Parents Guide -cinsel ilişki & Nudity kısmından derecelerine göre hatta sahnelere kadar cinsellik oranları görünür. Üstteki resme bakınız.
Çok doğru söylüyorsun. Acaba çizgi film nasıl aklıma gelmedi. Regular show u 10 yaşında bitirmiştim :D. Rick and Morty ı de yakın zamanda internette izledim. İlk sezonda gerçekten abartılı cinsellik vardı . Samuray Jack a bir bakayim.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Çok doğru söylüyorsun. Acaba çizgi film nasıl aklıma gelmedi. Regular show u 10 yaşında bitirmiştim :D. Rick and Morty ı de yakın zamanda internette izledim. İlk sezonda gerçekten abartılı cinsellik vardı . Samuray Jack a bir bakayim.
İzlediğin bir çizgi diziyi yeniden izle bence , Hem olay örgüsü bakımından kolay anlaşılır. Ben de izleyeceğim bir tane . Güzel yöntem dinleme becerileri için.

Kişisel Gelişim

Mars Yolcusu
Ekli dosyayı görüntüle 518

Rick and morty'e sifirdan baslayacagim, ingilizce bolumlerini nereden bulabilirim?

Kişisel Gelişim

Mars Yolcusu
Nasil izlemeyi onerirsiniz, turkce alt yazili seklinde mi, ingilizce alt yazili seklinde mi?

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Nasil izlemeyi onerirsiniz, turkce alt yazili seklinde mi, ingilizce alt yazili seklinde mi?
İkiside olmaması lazım ama şimdilik ingilizce altyaıyı tercih et. Aslında bu tip diziler kulak aşinalığı anlamında işe yarar. Senin ingilizce kelime gelişimini sağlamaz. Eğer ki kelime konusun da yeterli değilsen dinleme metni olan listening dosyalarına bak. VOA learing english, Listen a minute güzel kaynaklar.

Kişisel Gelişim

Mars Yolcusu
İkiside olmaması lazım ama şimdilik ingilizce altyaıyı tercih et. Aslında bu tip diziler kulak aşinalığı anlamında işe yarar. Senin ingilizce kelime gelişimini sağlamaz. Eğer ki kelime konusun da yeterli değilsen dinleme metni olan listening dosyalarına bak. VOA learing english, Listen a minute güzel kaynaklar.
Tesekkur ederim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6