Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İngilizceyi Nasıl Öğrenirim

Tofita

Ay Yolcusu
Arkadaşlar bir sürü video izledim yazı okudum ama kafam çok karıştı birkaç kere İngilizce öğrenmeye başlamıştım ama bıraktım, bırakma sebebim hiç birşey anlayamıyorum belli bir sistemim yok, biri gramer öğrenme filim izle konuş diyor diğeri gramer olmadan olmaz diyor kelime ezberle diyor, ben hiçbirşey bilmiyorum günlük hayatta herkesin bildiği İngilizce terimlerini bile bilmem okurken yanlış okurum vs. Nereden başlamalıyım aranızda İngilizce öğrenenler vardır, siz ilk nasıl başladınız sadece biryerden başlamak istiyorum gerisi zamanla gelecektir. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Melixah

Yeni Fapstronot
Müthiş bi İngilizcem olmasa da çevrem tarafından iyi görüldü hep. Olay temel oluşturmakta bitiyor aslında. Bizim ortaokulda hocamız ünitelerin kelimelerini ezberletirdi. Çok katkısı oldu o şeyin hayatımda. Okulda da zaten her sene a1den başlatıyorlardı dersi, temel konular kafama kazınmıştı. Ben bu şekilde öğrendim. Youtube'daki ders videolarına bakabilirsin, ilgini çeken konularda kelime ezberleyebilirsin. Çilem Akar'ı da takip edebilirsin Youtube'da.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Arkadaşlar bir sürü video izledim yazı okudum ama kafam çok karıştı birkaç kere İngilizce öğrenmeye başlamıştım ama bıraktım, bırakma sebebim hiç birşey anlayamıyorum belli bir sistemim yok, biri gramer öğrenme filim izle konuş diyor diğeri gramer olmadan olmaz diyor kelime ezberle diyor, ben hiçbirşey bilmiyorum günlük hayatta herkesin bildiği İngilizce terimlerini bile bilmem okurken yanlış okurum vs. Nereden başlamalıyım aranızda İngilizce öğrenenler vardır, siz ilk nasıl başladınız sadece biryerden başlamak istiyorum gerisi zamanla gelecektir. Fikirlerinize ihtiyacım var.
Hüseyin Demirtaş önerebilirim. YouTube kanalına göz at.

cyber20

Yeni Fapstronot
Kardeşim bende senin gibiydim. Sıfırdan başladım. Birçok hocayı dinledim, birçok aplikasyon denedim ve kendimce bir sistem oturttum. Sana bir yol haritası veriyorum şimdi.

Gramer için sıfırdan

Youtube-Özer Kiraz(sıfırdan oynatma listesi var)
Özer hocanın kitapları var onları incelersin. Çok faydalı

Youtube-Fk Language (sıfırdan oynatma listesi var)

Kelime için = Seçkin Esen (Udemy)
Kelime için mobil app = Memrise

Sıfırdan ingilizce mobil app = Duolingo
Özer hoca ve fk languageden gramer çalış, duolingoda pratik yap.

2 ay kadar düzenli çalıştıktan sonra kendi kendine İngilizce pratiği için:
Denizle İngilizce Öğreniyorum.

Başlangıç için baya ideal. Dil öğrenme sabır işidir. İstikrarlı şekilde hergün çalış. Plan program yaparak ilerle.

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Youtube kanalı olarak çok kanal önerilmiş, işe yarar kanallar hepsi. Çevirmenlik yapacak kadar İngilizce (C1) biliyorum ve sana yardımım dokunabilir. Buradaki yazarlardan daha farklı bir yazı yazacağım.

Hangi seviyeye kadar öğrenmek istiyorsun bilmiyorum ama B2 ve sonrası için konuşabilirim. B2'den itibaren tüm grammer konuları biter, geriye kalan vocabulary (sözcük bilgisi) ise akademik bilgidir. B2 ile çok rahat iletişim kurabilirsin, sözcük bilgisi ile bunu C1'e çıkartabilirsin ki ülkede C1 az insanda var, o da sözlük karıştırarak, makale okuyarak ve kitap inceleyerek olur. B'de kurulan cümleler ile C seviyesi cümleler farklıdır. C cümleleri bazen çevirmenler bile dört-beş okumada anca kavrayabilir. Uzmanlaşması zordur ama akademik bir beklentin yoksa B2 yeterli olacaktır. C2 ise native (yerli) seviyesidir ve dili neredeyse kusursuz kullanabilirler; C2 seviyesini işinin en müridi adamların bile bildiği şüphelidir.

Yollanan içerikler işine yarar ama biraz daha akademik düşünürüm dersen konuşabiliriz.

Kronzordo

Venüs Yolcusu
ingilizce altyazılı çizgifilm izlesen bile çok geliştiriyor
Ayrıca youtube'da ayrı kanal açıp ingilizce içerikleri takibe alabilirsin algoritma senin önüne yabancı içerik koyacaktır zaten

sekiz

Yeni Fapstronot
Birkaç ingilizce playlisti bitir farklı farklı kanallardan youtubede, 2 3 tane yeter. Sonra cambly al orada dersler var onları takip ederek hemde hocalarla konuşarak ders işleyerek konuşma pratiği yap. Altyazılı dizi film gibi şeyler işe yarar ama sadece yardımcı araçlardır. Cambly alıcak paran yoksa para biriktir yada başka ana dili ingilizce olan insanlarla ders işle muhabbet et, hepsi sırayla tabi. Kolay gelsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6